Suomen kansa on jo väsynyt. Muu maailma voi vielä nauraa.
Olette nyt kuukausimäärin, itse hallituspuolueena häirinneet hallitustyötä. Tehneet se perusteilla, jotka eivät mitenkään hyödytä omaa kannattajakuntaanne.
Vanhojen kannattajienne kestokyky loppuu ja puolue saa pakata tavaransa ensi vaalien jälkeen Eduskunnan sivusiivestä. Muistakaa sitten siivota huoneet.
Pietarsaari ei taida mielellään nähdä Henrikssonin varjoakaan. Tunnelmat ovat sen mukaiset.
Milloin te puolueen johdossa väsytte itsekin omaan pelleilyynne
7
211
Vastaukset
- Anonyymi
Anna-Maja, mitä pelleilyä tämä näytelmä oli. Olisitte lähtenyt ulos natsi hallituksesta.
- Anonyymi
Faijas on natsi.
- Anonyymi
Todella huono fiilis.
- Anonyymi
Turhaa teatteria.Jäitte natsukoiden leiriin.Eli hyväksytte rasismin sittenkin.
- Anonyymi
Kyllä RKP:n tämän pelleilyn jälkeen jää vähintäänkin epäselväksi vastaus kysymykseen kuka tässä onkaan rasisti. Tiedämme, että rasistisesti käyttäytyviä löytyy kaikkien puolueitten kannattajista.
Rasistit ja natsit ovat oleellisesti eri asia. Tiedetään, että natsit olivat rasisteja ja sen lisäksi paljon muutakin. Väkivaltaisia, tuhoamishaluisia alistaja ja jopa tappajia.
Natsien viimeinen sukupolvi on jo kuollut. Meillä Suomessa ei ole elossa olevia natseja.
Asiaan varsin pitkälle paneutuneena pidän kohtuuttomana sitä, että suomalainen nimittelee kanssakansalaistaan ja kansalaisryhmiä sanalla natsi. Mielestäni tällainen nimittelijä leimaa itsensä ymmärtämättömäksi ja ilkeäksikin.
Voisimmeko sopia, että emme natsittele toisiamme. Siinä määrin kammottavia ominaisuuksia tuo sana kuvaa, että se ei sovi Suomeen ja meihin suomalaisiin.
- Anonyymi
Rasisiti rasisti rasisti, mitä tekin muka rasistista tiedätte pölvästit?
- Anonyymi
Eva ei päässyt minsuksi ja velat painaa päälle.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?
Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?1446262Kalajoen hukkuneet pojat olivat tummaihoisia
Jälleen kerran, hukkuneet tai heikon uimataidon vuoksi vaaraan joutuneet olivat muita kuin suomalaisia. Turha viisastell1933904PoIiisi jahtasi mopopojan hengiltä
Toivottavasti on s i n i v u o k k o nyt ylpeä itsestään, kun ajatti teinin päin lyhtypylvästä. https://w4812761- 312751
- 2012365
- 1852043
Emme voi elää velaksi, sanoi Riikka
Valtionvelan odotetaan nousevan 86,3 prosenttiin bruttokansantuotteesta vielä kuluvan vuoden aikana. https://www.iltale1371498- 581324
Et halua kohdata niitä tunteita ja asioita, joita minä herätän sisälläsi
Vastustelet. Yrität esittää, että kaikki on hyvin. Leikit perhettä.371294Minkä asian haluaisit muuttaa kaivatussasi?
Mikä kaivattusi luonteessa tai ulkonäössä ärsyttää sua?891074