https://en.wikipedia.org/wiki/Energy_Catalyzer
E-CAT on joko kylmäfuusiolla tai tuntemattomalla tavalla väitetysti lämpöä tuottava laite. Sen on myös sanottu olevan verkkovirtaa käyttävä huijaus, jossa olennaista on se, että virta kulkee mittarin ohi laitteelle. Laitetta ei saa missään testissä irrottaa verkkovirrasta. "Keksijä" Andrea Rossi vetoaa ydinturvallisuuteen tjsp.
Vaikka pidänkin E-CAT-laitteita huijauksena, niin mihin tämän huijauksen rahoitus perustuu? Eihän toimimattomia laitteita voi myydä eikä edes vuokrata käytettäviksi. Voisiko riittää, että saa kalasteltua riittävästi uusia sijoittajia? Nythän E-CAT näyttäisi olevan suuntaamassa sähköautosektorille.
https://e-catworld.com/
En siis ole niinkään kiinnostunut, miten huijaus laitetasolla tehdään, vaan missä sitä rahoitusta riittää kymmeniksi vuosiksi. Onhan ensimmäiset huijausväitteet jo vähintäänkin 10 vuotta vanhoja.
E-Cat, miten sen rahoitus toimii?
1
321
Luetuimmat keskustelut
- 911487
- 831022
- 67927
Miksi kumppaniehdokkaan oma elämä on teille ongelma?
Täällä monesti kuulee vaatimuksia siitä, että kumppaniehdokkaalla ei saisi olla lemmikkejä, lapsia, kavereita, eksiä, su361861Oikea nainen
On äärimmäisen naisellinen, pienikokoinen, kapeaharteinen, pienet kapeat kasvot, paksut huulet, kauniit hiukset, upeat t170845- 92773
Olen pahoillani mies ihan kaikesta
Et sinä ole edes tehnyt mitään väärää. Eihän kenestäkään ole pakko tykätä. Pyydän anteeksi kaikkea häiriköintiä, joka on61605- 63566
- 36511
Minä olen käyttänyt mustan magian riittejä ja taikoja aiheuttaakseni epäonnea ja pahaa joillekin
Ne jutut on toimineet. Olen harjoittanut tätä parisenkymmentä vuotta128497
