Suuri määrä korkeasti palkattuja julkishallinnon palkannostajia vartio Saimaan kanavaa ja sen toimintaa. Mutta mitä toimintaa on Venäjälle johtavalla kanavalla, kun Venäläiset eivät enää edes pääse maahan.
Suomalaiset eivät myöskään Venäjälle matkusta ja rahti Venäjälle on lähes kadonnut, kanavalta täysin.
Mutta palkannostajat eivät ole kanavalta kadonneet vaan edelleen siellä ovat, vaikka järkevä liikenne kanavalta on loppunut.
Kuinka paljon Saimaan kanavan valvojien kaltaisia palkannostajia, joilla ei ole oikeasti järkevää tehtävää on julkisen sektorin palkkalistoilla?
Julkisen sektorin kulut ovat valtavat ja niitä rahoitetaan velkarahalla.
Ei näin katkea velkaantuminen Petteri Orpo, muita toimia tarvitaan.
Saimaan kanava kuvaa julkishallinnon tuottavuutta, tehottomuutta
Anonyymi-ap
1
138
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vain vasemmistolaiset rakennemuutokset pelastavat Suomen
Kansaa on ankeutettu viimeiset 30+ vuotta porvarillisella minäminä-talouspolitiikalla, jossa tavalliselta kansalta on ot533522Persut huutaa taas: "kato! muslimi!"
Persut on lyhyessä ajassa ajaneet läpi kaksi työntekijöiden oikeuksien heikennystä, joita se on aiemmin vastustanut. Pe262936- 282594
- 732439
- 182211
- 512152
- 561901
- 581696
KL: Mari Hynynen avoimena - Jouni-rakkaan ja Joel-pojan välit ovat nämä!
Mari Hynynen (ent. Perankoski) on naimisissa Jouni Hynysen kanssa. Marilla on edellisestä liitosta yksi lapsi, Joel Vola111583- 171495