Susisote käytännössä

Anonyymi-ap

10

257

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Kyllähän tämän tiesi jo siinä vaiheessa kun sossujen johtama viherpunahallitus alkoi uudistusta vääntämään. Ei heillä ole muuhun pätevyyttä kuin sotkemiseen ja velkantumiseen.

      • Anonyymi

        Saadaksenne tilannekuvaanne selkeyttä, niin ottakaa selvää siitä hirvittävästä kohtelusta, jota sote tarjoaa pitkäaikaissairasta kotona hoitavalle omaishoitajalle.
        Pienetkin avut on hinnoiteltu kestämättömälle tasolle. Samalla saatavuus ja sopimusten pitävyys aikatauluineen ovat epävarmoja.
        Marinin sote kyykyttää koko kansaa.


    • Anonyymi

      Onhan hyvinvoinialueilla sentään suurituloiset johtajat, soteuudistus säästää paljon rahaa kun potilaiden hoitoon pääsyä priorisoidaan uskonnon ja laittomasti maassa olemisen perusteella, menköön suomalaiset tavikset ulkomaille hoitoon. Sydänsairaat lapsetkin joutuu ulkomaille hoitoon niin miksi ei muka aikuisetkin.

    • Anonyymi

      Sote on suuri paska. S. Marin loi paskan.

      • Anonyymi

        Ja hinta on suuri myös.


    • Anonyymi

      Milloin suomalaiselle poliitikolle voisi kehittyä edes nokare käytännön järkeä ja suhteellisuustajua.
      Marinin hallituksen ministereitä puuttui molemmat.

      • Anonyymi

        Siinä hallituksessa ei järjen ääntä kuulunut.


    • Anonyymi

      Eikös keskusteltaisi välillä rasismista... Olikos se joku Riikka kun 20 vuotta sitten......
      asiat tärkeysjärjestykseen....

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. 6 kW saunan lämmityksestä kohta 10 euron lisämaksu / kerta

      Kokoomuslainen sähköyhtiöiden hallitsema Energiavirasto ehdottaa 5 kW:n rajaa, jonka ylittämisestä tulee lisämaksu. Tark
      Maailman menoa
      245
      7504
    2. Duunarit hylkäsivät vasemmistoliiton, siitä tuli feministinaisten puolue

      Pääluottamusmies Jari Myllykoski liittyi vasemmistoliittoon, koska se oli duunarien puolue. Sitä samaa puoluetta ei enää
      Maailman menoa
      139
      3941
    3. Oppiiko vasemmistolaiset valehtelun jo kotonaan?

      Sillä vasemmistolaiset/äärivasemmistolaiset valehtelee ja keksii asioita omasta päästään todella paljon. Esim. joku vas
      Maailman menoa
      117
      2198
    4. Olen väsynyt tähän

      En osaa lopettaa ja koen huonoa omaatuntoa tästä. Kaikki on muutenkin turhaa ja tekemisesi sattuvat. Tunteita on vain hy
      Ikävä
      26
      1547
    5. Olenko mies sinun mielestä outo?

      Saat vastata rehellisesti.
      Ikävä
      46
      1480
    6. Millasia unelmia sulla on?

      onko unelmia...?
      Ikävä
      33
      1382
    7. Minneapolisin tapauksesta hyvä video

      Runoilijan auto oli poikittain tiellä ja kun poliisit lähestyivät sitä, runotyttö painoi reippaadti kaasua. Auto syöksäh
      Maailman menoa
      342
      1204
    8. Miksi et voi tutustua minuun irl?

      Vastaa yleisellä tasolla/ympäripyöreästi, jos pelkäät tunnistamisia.
      Ikävä
      141
      1012
    9. Milloin palaat

      Odotan niin kauan kun vaan jaksan toivoa. Tiedät että sua jäi joku ikävöimään. ❤️
      Ikävä
      23
      948
    10. Tiesitkö? Uusi Bachelor on raivannut tietään määrätietoisesti somessa, myös Böckermanin ex-rakas!

      Arttu Kilpeläinen tuli julkisuuteen Pernilla Böckermanin rakkaana. Pariskunta päätyi eroon v. 2024. Ex-poliisi Kilpelä
      Suomalaiset julkkikset
      7
      927
    Aihe