Miten voi olla että kouluruokaan lisätään mm. todella haitallista karrageenia ja muita lisäaineita? Menee suolisto ja immuunijärjestelmä sekaisin kun syö tuota punalevästä uutettua ja mahdollisesti myös syntetisoitua karrageenia on markkinoilla?
Eikö etenkin lapsille pitäisi syöttää vähintään varmasti terveellistä ruokaa eikä sellaisilla aineilla höystettyä mättöä joiden terveellisyydestä on noussut suuria epäilyksiä???
Ja sitten ihmetellään miksi etenkin SUOLISTOSYÖVÄT ja ärtyneet suolet lisääntyy.
Kaarean ruokapalvelu:
https://menu.kaarea.fi/KaareaAromieMenus/FI/Default/Kaarea/RIESKAKO/Restaurant.aspx
KOULURUOKAILU karrageeni ja muut haitalliset lisäaineet kouluoassa
Anonyymi-ap
4
354
Vastaukset
- Anonyymi
Eikö ihmiset välitä mitä lapsensa joutuvat syömään?
- Anonyymi
😍😋😍😋😍😋😍😋😍
❤️ Nymfomaani -> https://l24.im/ecC7ux#kissagirl21
🔞❤️💋❤️💋❤️🔞❤️💋❤️💋❤️🔞
- Anonyymi
Juuri luin Tieteen kuvalehdestä E471, E407 ja E407a…aikamoista, miten Valio mm. Käyttää näitä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ootko nainen noin mustis musta
Onhan se toki imartelevaa kun olet kaunis ja kaikkea muutakin, mutta ehkä vähän kummallista, kun ei varsinaisesti olla t897259- 353841
- 453440
Kauan säkin jaksoit
Minun perässä juosta. Kunnes pahoitit mielen. Kuinka monta anteeksipyyntöä olet vailla? 🧐402572- 2092453
- 412382
- 1232276
Miksi kaipaat
Ja olet elämässäni vielä kaiken tämän jälkeen? Eikö kaikki ole jo selvää välillämme?292179Mietin tässä T....
Oletko jo kesälomalla.?Keli on ihanaa, ja sinä nautit veneilystä.... Edelleen käyt mielessä.... En ole unohtanut sinua..241898- 411864