Nykyautojen ulkonäöstä

Kyljet ovat valmiiksi klommoilla ja ilme hyökkäävän vihainen.

"Kuin vihainen Volkswagen – Cupra Born näyttää haukkamaisen hyökkäävältä "

Paljon sympaattisemman näköisiä olivat ennenvanhaan
"junakeula Wolkswagen" ja Citroen 2cv.
Mieluummin katselisin sellaisella ulkonäöllä varustettuja autoja.
28248
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 28

Vanhimmat

Vanhana peltiseppänä tiedän miksi pelleissä on pokkaukset; ne saadaan tukevimmiksi. Eivät rämähtele kuten suorat pellit.

Äänestä
  • Pakoputkista onkin unohtuneet nykyisin ne äänenvaimentimen vaimentavat välipellit, erityisesti "urheilumalleista".

    Äänestä

  • Anonyymi00010 kirjoitti:

    Pakoputkista onkin unohtuneet nykyisin ne äänenvaimentimen vaimentavat välipellit, erityisesti "urheilumalleista".

    Ne ahistaa uloshengitystä kuten FFP3-maski. Tehot hyytyy.

    Äänestä

  • Anonyymi00015 kirjoitti:

    Ne ahistaa uloshengitystä kuten FFP3-maski. Tehot hyytyy.

    FFP3 ei ole mittattavaa vastusta.

    Äänestä

  • Anonyymi00021 kirjoitti:

    FFP3 ei ole mittattavaa vastusta.

    Huomattava vastus on, jos sellaisen päähän laittaa ja hengittelee. Ja minä käytän niitä ihan oikeassa käytössä, enkä pelätäkseni jotain olematonta.

    Äänestä

Eikös tuollainen hyökkäävä ulkonäkö ole omiaan vähentämään rattiraivoa. Ne jotka aiemmin roikkuivat muiden autojen perseessä kiinni symmpiksen näköisillä autoilla kiehuivat raivosta kun edellä ajava ei puikkelehtinut äkkiä pois tieltä. Nykyiset agressiiviset ilmeet sen sijaan raivaavat tietä jo ennen kuin sitä edes tarvitaan.

Äänestä

auto suunnittelia totesi miten autot myydään ulko näöllä,

Äänestä
  • Takaisin koulunpenkille...
    4 kirjoitusvirhettä 6 sanan virkkeessä.

    Äänestä

Nissan Juke oli ensimmäinen auto joka näytti jo uutena siltä että se on ollut kolarissa

Äänestä
  • Mielestäni mallin olisi pitänyt olla nimeltään Puke.

    Äänestä

Rumia kuin mitkä.
RoboCop tyyliä.
Logoissa on pirunsarvi symboliikkaa ja auton valot ovat sitä wars hahmojen kopioita.
Vihaisen näköisiä ovat ja sairaan rumia.
En ostaisi.☹️

Äänestä
  • Hei mullekin tuli tuo pirunsarvi-mielleyhtymä...:/ KUPRU-PORNO

    Äänestä

  • Missä on pirun sarvi?

    Äänestä

Ja mitä ne rumat muovimatot auton kyljissä ovat?

Äänestä

Laitoin tilaukseen. Joku Seattihan tuo taitaa tosin olla.

Äänestä

Ne alaspäin sojottavat ledit etuvalojen ulkosivuilla kuvastavat mainoksen
mukaan tiikerin hampaita.
No ei tule tiikeri eikä niikeri autosta mieleen ensimmäisenä.

Äänestä

Kalliiden Bemarien maski on ihan yliampuva: kuin joku olisi jättänyt kaksi lumikenkää nokalle..yöks.

Äänestä

Auton pitääkin olla tappavan näköinen ja tietysti tehoiltaan myös...omassa autossa 750hp ja musta massiivinen etusäleikkö kyllä kertoo että kannattaa väistää kun ilmestyn taakse...jos ei väistä niin sitten ajetaan ohi ja kovaa...

Äänestä

Muotoilu on mennyt todellakin huonoon suuntaan. Mistään tyylikkyydestä ei ole enää jälkeäkään noissa autontekeleissä.
Mallit ovat kuin muovisista leluautoista, omituisilla led-valoilla viriteltynä ja muoviläpäreitä siellä täällä.
Ovatko ne teknisesti kehittyneempiä, ainakin monimutkaisempia ja "avustimia" ja varusteita yhä lisää. Tarkoittaa että vikamahdollisuuksia on yhä useampia ja huollot vaativat merkkien erikoislaitteet. Hybridit ja täyssähköt ovat teknisesti heikosti perusteltavissa ongelmallisen akkutekniikan takia.
Mutta autoissa, jos jossain kulutustavaroissa, on viimeiseen saakka optimoidaan taloudellinen tuotto.
Uusia malleja tuodaan markkinoille jotta entiset näyttävät vanhanaikaisita ja aivan perinteisesti mainonnalla luodaan tarpeet uusille autoille.

Äänestä
  • Kuka noita oikein suunnittelee?
    Onko menossa kuka osaa rumimman auton suunnittella skaba?

    Äänestä

Pitkästä aikaa sellainen auto, joka erottuu massasta. Tykkään. Seremoniavaloista lisäplussa.

Äänestä

Ka niinpä ne Toyotankin uudet mallit ovat kuin pokemon-hahmoja tai transformers-leluja.

Äänestä

Cupran ostaja saa kaupan päälle sinkkiämpärin. Se on jo tarpeeksi hyvä syy ostaa auto.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Kyljet ovat valmiiksi klommoilla ja ilme hyökkäävän vihainen.

"Kuin vihainen Volkswagen – Cupra Born näyttää haukkamaisen hyökkäävältä "

Paljon sympaattisemman näköisiä olivat ennenvanhaan
"junakeula Wolkswagen" ja Citroen 2cv.
Mieluummin katselisin sellaisella ulkonäöllä varustettuja autoja.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu