Rasismisopu!

Anonyymi-ap

Saattaa olla turhaa näpertelyä, sillä työperäisen maahanmuuttajien täytyisi kotoutua jouhevasti valtaväestön kristinuskon antamaan vakauteen.
Niinpä Ukrainan pakolaisväestö on lähinnä jotka eivät aiheuta rasismi väkivaltaa.
On huomioitava mihin esim Ruotsin maahanmuutto on johtanut.

6

379

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Suomalaiset ovat sisäänpäin lämpiäviä ihmisiä. Päivittäisissä keskusteluissa tulee ilmi suomalaisten rasismi. Ei hyväksytä ulkoapäin tulevia henkilöitä. Ja näitä on paljon, muitakin kuin persuja. Tarvitaan suuri muutos ajattelutavassa. Tummat vie meiltä hyvinvoinnin ja ukrainalaiset jotka on lähteneet sotaa pakoon tulevat elätiksi. Tätä ajattelua on paljon. Itsekkyys on suuri ja tyhmyys vielä suurempaa.

    • Anonyymi

      Se määrä ulkoista työvoimaa tarvitaan mitä lapsiholokaustissa on menetetty.
      Jumala on vanhurskas kaikessa sallimuksessa, niinpä tarvittava ulkoinen työvoima on siten myös muslimimaista, ja oikea muslimi noudattaa islamilaissääntöjä, jotka mielletään radikalisoitunut kiihkomuslimi.
      Mitä ihminen kylvää sitä hän myös niittää, tosin suomalaiset ovat jo hieman sisäsiittoisia.
      Uutta verta "hihnoihin" kaivataan jo terveys syistä.

      • Anonyymi

        Tämä on oiva mahdollisuus kertoa muslimeille kristinuskosta, ja olla heille esimerkkinä.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Tämä on oiva mahdollisuus kertoa muslimeille kristinuskosta, ja olla heille esimerkkinä.

        Olen lukenut, tästä on jo vuosia, saattoi olla pääkaupungin kerrostalon asukkaista, jossa muslimi nainen osoitti ilkeyttä suomalaista naista kohtaan haitaksi asti.


    • Anonyymi

      Rasismi on pop aihe mediassa nyt, miten sellaista järkevän sietokyky kestää?

    • Anonyymi

      Eiköhän tällä hetkellä tämä työperäinen maahanmuutto ole turhaa vouhotusta. Työväkeä löytyy nyt ihan vaan suomalaisitakin.Turhaa tänne on raahata ainakaan juuri nyt ketään ulkomailta työttömäksi, koska ennusteiden mukaan lamakin on tulossa.

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala

      Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka
      Maailman menoa
      70
      2447
    2. Tiedän satavarmasti ettet tule koskaan

      Uskaltamaan mitään. Ei me tulla edes näkemään koskaan.
      Ikävä
      67
      1425
    3. Kyläkauppias ajoi kännissä töistä kotiin

      Ei edes kallis auto estä humalassa ajamista, vaikka luulisi alkolukko olevan sellaisessa jo vakiovarusteena. https://ww
      Maailman menoa
      80
      1283
    4. EU komissio - EU-elpymisrahoja voidaan käyttää TILAPÄISESTI väärin!

      Espanja ohjasi miljardeja euroja – Nyt EU-komissio teki yllättävän paljastuksen Skandaaliksi noussut Espanjan EU-rahoje
      Maailman menoa
      11
      1182
    5. Miks me oikein

      Rakastuttiin vaikka kaikki on mahdotonta?
      Ikävä
      79
      885
    6. Kiitos upeasta palvelusta kukkamyyjä

      Kiitos sinulle upea kaunis kukkamyyjä Kuhmon torilla 🌹 Upea iloinen asenteesi ja kaunis hymysi pelasti päiväni ❤️ Jäi
      Kuhmo
      19
      880
    7. Nainen, mikset lähetä

      miehelle viestiä? Tiedän, että sulla on asiaa ja kysyttävää.
      Ikävä
      54
      763
    8. Ratikka Turkuun

      Ei hyvä. Ja syy on siinä , kukaan ei osaa suunnitella oikeaa reittiä. Pitää huomioide, kiskoja sijaintia ei voi muutta
      Turku
      98
      736
    9. Miehet trikoissaan

      On se kauhian näkköistä, kun miehet tiukossa trikkoissa juoksentelloo ja mulukku paestaa trikkoijjen läpi. Kahtokkee pe
      Suomussalmi
      28
      722
    10. Rakastan sinua

      Yhä.
      Ikävä
      30
      686
    Aihe