Presidentti Niinistökin taisi todeta,että
maahanmuuton vastustaminen ei ole
rasismia.
maahanmuuton vastustaminen ei ole
rasismia.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
KOULU-KIUSAAMINEN on paljon pahempi ongelma kuin rasismi, suomessa.
Näitä meidän suomen herroja ei kiinnosta koulukiusaamisen lopettaminen laisinkaan, rasismista jauhavat päivästä toiseen.
Kyllä Suomessa on paljon paljon tärkeämpiä asioita kuin tämä rasismikohu.
Kun tuollaisesta nostetaan tälläinen melu niin kuvittelisi muiden asioiden oleva huipukunnossa.
Mikä ihme sitä RKP:tä vaivaa, onko niillä jotain ihmeellistä meneillä kun tuollaisen sirkuksen laittavat pystyyn. Ei vaikuta oikealta hommalta, varsinkaan kun on lähdetty hallitukseen mukaan.
Honottaja Henriksson "patsastelee" kaikissa uutislähetyksissä jauhamassa rasismista.
Ei sillä kannatuksella mikä heillä on , ei pitäisi olla mitään asiaa kommentoimaan .
Mistään ei tunnu olevan huolta kuin ainoastaan maahantulijoista ja heidän hyvinvoinnistaan.
Kuka ääliö vielä äänestää RKP.tä
Kokoomuksen ja perussuomalaisten pitäisi sanoa ruotsalalaisille, että viedään nyt tämä vaalikausi yhdessä loppuun, mutta sen jälkeen emme enään koskaan tapaa.
Kaikki syrjintä ei myöskään ole rasismia. Rasismi on syrjintää kyllä, mutta kaikki syrjintä ei todellakaan ole aina rasismia.
Ikäsyrjintä on hyvä esimerkki tästä. Ikärasismi on terminä väärä. Oikea termi on ikäsyrjintä.
Rasismikortti on natsikortin ja holokaustikortinjne. kanssa käyttökelpoista kamaa.
Niinistö lausui siis seuraavaa: ”Täytyy nimittäin muistaa, että rasismi ja mahdolliset ongelmat maahanmuuton suhteen ovat kaksi täysin erillistä asiaa.”
Niinistö on myös lausunut seuraavat fiskut sanat: "Olisi miellyttävämpää, jos emme joutuisi vastakkainasettelujen äärelle. Mutta aina päätöksenteko ja vastuunkanto ei ole miellyttävää. Viime kädessä meidän kaikkien on puolustettava suomalaista yhteiskuntaa."
Koivisto jo totesi, että suomalaiset eivät ole rasisteja. Miksi tämä vaahtoaminen?