https://www.is.fi/kotimaa/art-2000009827042.html
"Puolustusvoimat harjoittelee hermomyrkkyiskua varten – ”Voi tulla vastaan meidän maaperällämme”.
Venäläiset tiedustelu-upseerit myrkyttivät novitshok-hermomyrkyllä vakoojat Sergei ja Julija Skripalin."
Miten todennäköistä ennemminkin false flag?
"Puolustusvoimat harjoittelee hermomyrkkyiskua varten – ”Voi tulla vastaan meidän maaperällämme”.
Venäläiset tiedustelu-upseerit myrkyttivät novitshok-hermomyrkyllä vakoojat Sergei ja Julija Skripalin."
Miten todennäköistä ennemminkin false flag?
Vastaukset 9
Vanhimmat
"YLE:n ohjelmassa käsiteltiin tapaus Skripalia... Kokoomksen Salolainen kiteytti Suomen periaatteet suhteessa Venäjään;
"Suomi ei tarvitse todisteita Venäjän rikoksista. Kuulumme länteen ja meille riittää aina kun joku läntinen ystävämme syyttää Venäjää, jolloin tuemme 100 %. Ja venäläisdiplomaatteja karkoitetaan, mikäli muutkin niin tekevät ja esittävät samaa Suomelle."
Kun toimittajat kysyivät YKn turvaneuvostossa USA:ta edustavalta Nikki Haleylta, onko USA:lla parempaa tietoa tai todisteita Venäjän hallituksen osallisuudesta Lontoon hallituksen Salisburyssa tapahtuneeksi kertomiin novichok-myrkytyksiin?, niin Haley vastasi toimittajaille: ”Emme me mitään todisteita tarvitse, me luotamme Lontoon sanaan.”
Myöhemmin Englanti myönsi, ettei sillä ollut todisteita Venäjän syyllisyydestä.
Eräs mies sanoi:
"Jos venäläiset olisivat todella halunneet tappaa Navalnyin, he olisivat taatusti siinä onnistuneet Ei olisi päässyt edes lähtemään maasta.
Skripal oli jäänyt kiinni vakoilusta USA:n hyväksi ja istui vankilassa. Jos hänen kuolemaansa olisi pidetty tarpeellisena, ei häntä olisi edes päästetty lähtemään maasta.
Kannattaa miettiä kuka näistä hyötyy ja kuka kärsii? Eikä olisi ensimmäinen kerta kun USA uhraisi nuolijoitaan tarkoitusperiensä saavuttamiseksi. Venäjälle näistä miehistä ei ole enää mitään haittaa elävinäkään, mutta lännen propagandalle tapaukset ovat riemuvoitto. Varsinkin, kun heitä ei edes menetetty, myrkytettiin vain sopivasti ja ovat propagandan käytössä edelleenkin.
No, meillehän on vuosikymmenet opetettu, että kaikki paha tulee idästä ja suuri autuus lännestä, onhan se uskottava."
Oletko tyhmä vai muuten vaan yksinkertainen? Skripalit ja oheisuhrit myrkytti kaksi GRU:n agenttia Anatoly Chepiga, Alexander Mishkin. Heidät tunnistettiin valvontakameroiden kuvien perusteella. Myrkky tunnistettiin kemiallisten aseiden verifiointijärjestelmän kautta. Siihen kuuluu asiaan perehtyneitä laboratorioita ympäri maailmaa. Näytteitä tutkitaan Suomessakin. Myrkytys tapahtui Iso-Britanniassa. Ei asian selvittely USA:lle kuulu, ellei siltä pyydetä virka-apua.
"Kokoomksen Salolainen kiteytti Suomen periaatteet suhteessa Venäjään;
"Suomi ei tarvitse todisteita Venäjän rikoksista. Kuulumme länteen ja meille riittää aina kun joku läntinen ystävämme syyttää Venäjää, jolloin tuemme 100 %. Ja venäläisdiplomaatteja karkoitetaan, mikäli muutkin niin tekevät ja esittävät samaa Suomelle."
Huoh. RIKOS TAPAHTUI BRITANNIASSA!!!
Kokoomus:
Suomen periaatteet suhteessa Venäjään;
"Suomi ei tarvitse todisteita Venäjän rikoksista. Kuulumme länteen ja meille riittää aina kun joku läntinen ystävämme syyttää Venäjää, jolloin tuemme 100 %.... "
Noin...
" Varsinkin, kun heitä ei edes menetetty, myrkytettiin vain sopivasti ja ovat propagandan käytössä edelleenkin."
Tajuatko edes kuinka moni altistui JOUKKOTUHOASEELLE Britanniassa. Sripalit pelastuivat ihmeen kautta, koska heidän saamansa ensiapu auttoi jossain määrin myös hermomyrkkyihin. Sen sijaan täysin sivullinen brittinainen kuoli ja hänen poikaystävänsä päätyi teholle. Tapausta tutkinut poliisi päätyi myös teholle. Kokonainen poliisiasema saastui.
Väität siis, ettei britit pystyisi tekemään samaa ainetta?
kokkare-Salolainen pöljäillyt ennenkin-
sai natsien metsästäjätkin kintereilleen...:
https://www.is.fi/kotimaa/art-2000000563490.html
False flag.:D:D:D Uhreista otetut näytteet tutkitaan laboratoriossa. Maailmalla on todistetusti tehty useita kemiallisia iskuja. Niihin on pystyttävä varautumaan siinä kuin muuhunkin sodankäyntiin.
Alan ymmärtää miten NL ja Natsisaksa toimi. Suomessa on hyväuskoisia idiootteja, jotka kuvittelee, että täällä ei ole mahdollista tietyt jutut "sisäpiirin tekona".