https://lvs.fi/2023/09/01/autoilija-tormasi-kiviaitaan-vesilahden-kirkonkylalla/
Silloin kun tielinja vietiin kirkon kivimuurin puolelle vanhan kyläkaupan kohdalla tässä joitain vuosia sitten jätettiin homma vähän niin kuin kesken. Siihen olisi pitänyt asentaa maantiekaiteen pätkä joka estää suoran törmäyksen kivimuurin kulmaan ilman että tulee äkkipysäys, mutta kun ei taas kukaan valvoja ilmeisesti käynyt paikalla . Nyt siihen on laitettu muovinen sumupaalu joka ei estä sitä jos jonkun auto esim talvella vastaantulevan väistötilanteessa tai muusta syystä törmää kivimuurin kulmaan. Nyt on ainakin 2 autoa mennyt lunastuskuntoon samassa paikassa jotka olen onnettomuuspaikassa nähnyt lojuvan. Pitääkö ensin jonkun loukkaantua vakavasti tai pahemmassa tapauksessa kuolla ennen kuin tienpidosta vastaavat vievät asian eteenpäin että tarttis tehdä jotakin .
Jo toinen auto romuksi kiviaidan kulmaan
12
582
Vastaukset
- Anonyymi
Minä olen aina kiertänyt sen, näin ei tule matkaan viivästyksiä.
- Anonyymi
Vesilahtelaisen valioyksilön lyhyt ja ytimekäs mielipide . Mutta onhan se jonkun puusilmän suunnittelema kohta Rautialantillä.
- Anonyymi
😍😋😍😋😍😋😍😋😍
😍 Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21#179952989
🔞💋❤️💋❤️💋🔞💋❤️💋❤️💋🔞
- Anonyymi
On muuten kaunista seutua tuo kirkon ympäristö harjun päällä.
- Anonyymi
Kirkonkylä ja Narva on rakennettu ylös, mikä on tietysti ihan järkevää. Siis mäelle ja harjulle. Liekö samaa on harrastettu muissakin kylissä?
- Anonyymi
Kannattaa kääntää rattia...vauhti ei ole kova.
- Anonyymi
Miten aidalle kävi?
- Anonyymi
Estääkö sumupaalu seuraavan törmäyksen.
- Anonyymi
ei vaaraa, alueella on 40 rajoitus
- Anonyymi
Kännissä ja ylinopeutta ei saa ajaa, selvinpäin ja rajoitusten mukaan on mahdotonta törmätä aitaan.
- Anonyymi
Voi siihen selvinpäinkin törmätä jos ei malta jättää sen puhelimen kanssa räpläämistä ajaessa.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kumpi vetoaa enemmän sinuun
Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?941855- 861303
- 1101143
- 761027
- 115972
Okei nyt mä ymmärrän
Olet siis noin rakastunut, se selittää. Onneksesi tunne on molemminpuolinen 😘57863- 36772
- 47771
Olen huolissani
Että joku päivä ihastut/rakastut siskooni. Ja itseasiassa haluaisin, ettei hän olisi mitenkään sinun tyyppiäsi ja pitäis48731- 33693