Mitä musiikkia meinaatta kuunnella tänään.

Viikonlopun ratoksi, minä kuuntelen tai kuuntelin jo Stretenskin luostarin kuoroa. On meinaa mahtavia laulamaan, yksittäisiä solisteja laulaa tämän tuosta.
https://www.youtube.com/watch?v=CqKWhyIQwlI
20340
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 20

Vanhimmat

HYvä msiikki rahoittaa aina kunhan ei ole heeviä.

Äänestä
  • Harrison Fordilla on kanssa hyviä pätkiä.

    Äänestä

Puna-armeijan kuoroa kovalla volyymillä.

Äänestä

Siisw luen vaan bottiherjauksianne.

Äänestä

Minä kuuntelen juuri nyt tätä Il Divon The Power Of Love -kappaletta.
Tämä on vain niin hyvä ja upeiden laulajien tulkitsema, ettei voi muuta kuin nauttia.
Ja tuo Koronaan menehtynyt Carlos on aina vaan suosikkini. Tuo, jolla on pilkettä silmäkulmassa ja kiekura otsalla. <3
mutta nuo kaikki ovat ammattimuusikoita, joten esitys on senmukainen eli nautittava.

https://youtu.be/-fN49TItkdQ

Minäkin olen samaa mieltä, että musiikilla on erittäin rentouttava vaikutus. Minä olen musiikista melkeinpä riippuvainen ja tarvitsen musiikkia säännöllisesti. Se rentouttaa, ja etenkin jos laulat mukana. :)
Laulaessa teet hengitysharjoituksia, joka jo sinällään rantouttaa ja vahvistaa keuhkoja. Etenkin tällaiset biisit kuin tämä ihana.

Äänestä
  • Joo totta puhut, ja muuten tuo Il Divo on tosi upea porukka...hienoa esitystä.

    Äänestä

Meillä töissä on eräs joka sekä soittaa että laulaa. Eilen tämä mies soitti pianoa ja lauloin useamman biisin verran. Se oli niin kaunista, etten voinut estää silmieni kostumista. Hän on kuulemma ammattimuusikko ja esitys oli todellakin sen mukaista. <3 Ihan mieletön ääni ja kyky soittaa pianoa. Ihmettelin, miksi mies on siellä kun voisi varmasti elättää itsnsä muusikkona.
Se oli niiin kaunista, etten ole usein kuullut. :)
Musiikilla on ihmeellinen voima.

Äänestä

Siionin virret oikein hyvä

Äänestä

Hard rockia ja heviä. Tuolta voi katsoa mitä soi juuri nyt:

https://www.last.fm/user/miksuh/library

Läppärini lähettää, eli scroblaa, jatkuvasti tuonne palveluun tiedon siitä mitä kuuntelen musiikkisoittimella. Tietokoneeni siis ei jaa musiikkia vaan ainoastaan lähettää last.fm -palveluun tiedon siitä mitä musiikkia soitan läppärilläni.

T. miksuh

Äänestä

Nyt on soinut Sex Pistols pitkästä aikaa kun tilasin CD:n Sex Pistols Early Days, siinä on kuulemma paraslaatuiset studiotallenteet jotka tehtiin ennen Never Mind the Bollocks -levyä. Sittemmin niitä on julkaistu bootleggeina (Spunk) usein.

Oli se raju bändi, ja itselläni oli kouluaikaan tuo "Early Punk" -pukeutumistyyli kun silloin ei vielä kaupallisuus ollut ehtinyt tulla kuvioon mukaan silleen kuten sitten myöhemmin.

Alkuvoimaa joka käynnisti rockmusiikin uskonpuhdistuksen.
https://www.youtube.com/watch?v=emVigxNJhjA

1Äänestä
  • Tässä siitä näyte, Nookie (sittemmin Anarchy in the UK).

    https://www.youtube.com/watch?v=_vdPAh3r3TQ

    Tykkään tästä enemmän kuin virallisesta levyversiosta, aika raaka lauluääni Johnnyllä tässä. Ja Glen Matlock soittaa bassoa tässä.

    Äänestä

Jou jou jou! Everybody in the house say HOUUUU! Rappia kuuntelen ma.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Viikonlopun ratoksi, minä kuuntelen tai kuuntelin jo Stretenskin luostarin kuoroa. On meinaa mahtavia laulamaan, yksittäisiä solisteja laulaa tämän tuosta.
https://www.youtube.com/watch?v=CqKWhyIQwlI

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu