"Aaltolan arvoja etsimässä"
Mielestäni Mika Aaltola sopisi presidentin virkaan erittäin hyvin, mutta luulen siihen tehtävään tulevan valituksi Cai-Göran Alexander Stubbin.
Sinällään minulla ei häntä vastaan mitään ole ja voisi hyvinkin olla mies paikallaan.
Aaltolan arvoja etsimässä
Presidentiksi pyrkivä Mika Aaltola kertoo, mitä hän ajattelee abortista, maahanmuutosta ja Jumalasta.
https://yle.fi/a/74-20047701?origin=rss
Jäämmekin odottamaan mielenkiinnolla milloin jonkun mummo on nähnyt unen, tai joku löytää pöytälaatikon kätköistä parikymmentävuotta sitten asiaan sekä Mika Aaltolaan liittyvän profetian.
Yleensähän tuollaiset tulee julki vasta jälkeenpäin.....jostain syystä.
Niin tulee käymään tässäkin tapauksessa.
.
"Aaltolan arvoja etsimässä"
5
533
Vastaukset
- Anonyymi
Aaltola on hyvä nykyisessä ammatissaan, mutta presidentti ainesta hänestä ei löydy.
- Anonyymi
Arvosti naisen oikeuden edelle vauva oikeuden.
Naisen täytyisi kantaa vastuu valinnoista, eikä murhata ihmistä.- Anonyymi
Siis selvennetään vielä, Mika Aaltola kannattaa aborttia, eli lasten murhaamista äitiensä kohtuun.
En kannata tuollaista miestä presidentiksi.
Mutta mieluumminn vaikka
Paavo Väyrynen presidentiksi, käykää allekirjoittamassa Paavo Väyrysen kannattajakortti ja laittakaa se postiin.
Ohjeet löytyvät Paavon nettisivuilta.
- Anonyymi
Ilkka Vakkuri olisi ylivoimainen Jumalan mielen mukainen.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lataus pakkaskelissä
En olisi koskaan ostanut sähköautoa jos olisin tajunnut että ne eivät lataa pakkasissa suurteholatauksella vaan istut tu1394735Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?
Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv772706Miksei Trump ole kiinnostunut Suomen valloittamisesta?
Täällähän on enemmän turvetta kuin Norjalla öljyä. Eikö Ttump ole turvenuija?851717Kyllä mä suren
Sitä että mikään ei ole kuten ennen. Ei niitä hetkiä ja katseita. Toisaalta keho lepää eikä enää tarvitse sitä tuskaa ko91186- 48924
- 66902
- 21883
Olet mies aika ailahteleva luonteeltasi
Olen nähnyt kuinka olet iloinen, sosiaalinen ja osallistuva. Autat ja kannustat muita. Ja sitten olen nähnyt kuinka istu122873Yhteen hiileen velanottoveljet V P K
Tytäryhtiöissä palaa julkista rahaa ja vastuuttomuuden takia -ei pakollisten -kuntalain edellyttämien asioiden takia! N75862Olisin valmis tutustumaan uudelleen
En menneisyyden kautta vaan haluaisin tutustua ihmiseen, jollaiseksi olet kasvanut.50799