Miksi Paateroa pidetään vieläkin etupenkissä?

Ovatko meiltä ihmiset loppuneet, vai onko johtommekin ymmärtämyksessä vikaa?
https://www.hs.fi/kotimaa/art-2000009679339.html
16208
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 16

Vanhimmat

Taaperot haluavat aina esiitynä vieraitten seurassa.

Äänestä

Sähkömiehenä ja marinoituneitten kommari akkojen demareissa toilailuun kyllästyneenä entisenä demarina veikkaisin suoraan, että vika on yleensä aina johdossa. Eli nyt kannattaisi alkaa etsiä vikaa sieltä.

Äänestä
  • Jos sähkö ei kulje ja johdossa on vikaa, niin johto pitää vaihtaa.

    Äänestä

  • Mutta mites persutrolli, Paatero liittyy Lapin jäkälään?

    Äänestä

Toveri Marin sai vielä plaseerata. Entä Lindtman, joko otetaan etäisyyttä näihin ay-toimijoihin? Paatero joutui eroamaan ministerin asemasta, kuten Rinnekin, kun sekaantuivat Postin lakkoihin. Eivät osanneet olla koko kansan asialla, vaan alkoivat ay-toimintaan. Kenkää. Ihmeellistä, että SDP plaseerasi Rinteen Eduskunnan puheenjohtajaksi, vaikka on rikoksesta tuomittu. Aikanaan syyllistyi Pron johtajana laittoman lakon järjestämiseen, josta myös tuomittiin.

SAK=SDP. Miljoonat kulkee liitoilta demareille ja vasemmistoliittolaisille. Onko se lahjontaa. Viime vaaleissa noin miljoona tukea. Mistä rahat, No ilmaisia osinkoja, jotka eivät ammattliitoille kuulu. Osingot verolle. Mistä osingot? No esimerkiski Kojamolta, joka on rahastanut asunnoista ja demareiden korottamista asumistuista. Oravan pyörä pyörii: demarit tekee päätöksiä, jotka ovat hyödyksi SAK;lle, joka maksaa miljoonia demareille. Italiassakin esiintyy sellaista. Siellä rahoittaja kerää suojelurahoja ja on sekaantunut rakentamiseen.

Äänestä

Paateroon kulminoituu SDP:n osaaminen

Äänestä
  • SDP:ssä Paatero on huippuosaaja.

    Äänestä

  • Anonyymi00007 kirjoitti:

    SDP:ssä Paatero on huippuosaaja.

    Puolueen kermaa.

    Äänestä

  • Anonyymi00008 kirjoitti:

    Puolueen kermaa.

    Etten sanoisi Paateron olevan jopa puolueen hunajaa.

    Äänestä

Kotikaupungissaan Kotkassa Sirpalla on kaikenkertova lempinimi: "nolla". Kertoo naisen aikaansaavuudesta poliittisella uralla ja noin muutenkin.

Äänestä
  • Nollasta ei voi ottaa - täytyy siis lainata.

    Äänestä

  • Nollat äänestävät nollaa.

    Äänestä

  • Ei ole sentäs miinus nimenä kuten tekeminen

    Äänestä

  • Anonyymi00013 kirjoitti:

    Ei ole sentäs miinus nimenä kuten tekeminen

    Ainahan noita lempi, ja kutsumanimiä voi kehittää uusia? Miinusnolla.

    Äänestä

sen näköinen ettei mikään kiinnosta, mutta mukana pitää olla

Äänestä

Jokaisella puolueella on oma pellensä, maskotti.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Ovatko meiltä ihmiset loppuneet, vai onko johtommekin ymmärtämyksessä vikaa?
https://www.hs.fi/kotimaa/art-2000009679339.html

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu