Puoluekokouksissa eroa kuin yöllä ja päivällä

Toisessa soitetaan ilman lupaa suu väärällään syntisten laulua ("emme ole tehneet mitään väärää" vaikka avustajaksikin on palkattu naisen pahoinpitelystä ja uhkailusta tuomittu). Toisessa pj vetäisee karaokena cha chan hienosti ❤
13186
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

cast sat saa kokaa

Äänestä
  • Persujen puolue kokous oli täysi farssi , äärimmäinen äärioikeistolainen esitys.

    Äänestä

  • Anonyymi00002 kirjoitti:

    Persujen puolue kokous oli täysi farssi , äärimmäinen äärioikeistolainen esitys.

    Sdp: n puoluejohtajana täysiverinen natsi ja puoluesihteerinä kiduttaja, muuta ei tarvi tietää.

    Äänestä

  • Anonyymi00008 kirjoitti:

    Sdp: n puoluejohtajana täysiverinen natsi ja puoluesihteerinä kiduttaja, muuta ei tarvi tietää.

    Näin meille kertoo persujen propaganda osasto, päivän propaganda pläjäys.

    Äänestä

”Mitä ihmettä, Sdp?” – Mikkel Näkkäläjärven vanhoista rikoksista nousi heti kohu

Kuka yllättyi, minä en, se on hyvä että kaikki perataan, jopa ""herrapuolueestakin""

Äänestä
  • Purra halusi palkata avustajakseen valtiolle vaarallisen henkilön puolen tunnin haastattelun jälkeen. Onekksi Supo ehti väliin. Vaikka olisihan se sopinut Purran haaremiin misdä ennestään on naisen pahoinpitelystä ja uhkailusta tuomittu mies.

    Äänestä

  • Anonyymi00004 kirjoitti:

    Purra halusi palkata avustajakseen valtiolle vaarallisen henkilön puolen tunnin haastattelun jälkeen. Onekksi Supo ehti väliin. Vaikka olisihan se sopinut Purran haaremiin misdä ennestään on naisen pahoinpitelystä ja uhkailusta tuomittu mies.

    "Me emne ole tehneet mitään väärää" toteaa Purra puheessaan ja soittaa syntisten laulun (ilman vaadittavia lupia). Purra siis hyväksyy naisten pieksemisen.

    Äänestä

  • Anonyymi00005 kirjoitti:

    "Me emne ole tehneet mitään väärää" toteaa Purra puheessaan ja soittaa syntisten laulun (ilman vaadittavia lupia). Purra siis hyväksyy naisten pieksemisen.

    Suomen lipun käyttö pitäisi kieltää puolueelta joka ei kunnioita Suomen lakeja!

    Äänestä

  • Katsokaapa persyt omia rivejänne. Teillä on puolueista eniten tuomittuja rikollisia puhumattakaan niistä joita ei ole tuomittu. Raiskari ministerinä ja naistenhakkaaja erityisavustajana.

    Äänestä

Kieli pitkällä suusta ja kaalimatoviitta harteilla.

Äänestä

Orpo, EK:n jouksupoika ja Purra, omien sanojensa mukaan Suomen Sisun spermaturpa, johtavat nyt maata. Oma etu ensin.

Hinnalla millä hyvänsä, velkaa otetaan samaa tahtia kuin edellinen hallitus. Vaalipuheet on vaalipuheita. Hölmöt aina menee lankaan, jos on hyviä TV-mainoksia: 'Elinkustannukset alas' 'Halpaa bensaa' jne.

Suomen kansainvälisen maineen onnistuivat pilamaan ensimetreillä.
Hävettää.

Äänestä
  • Heinäkuussa jo 14000 työtöntä enemmän kuin kesäkuussa.

    Äänestä

  • Suomen kansainvälinen maine, mitä se on? Ei mitään. hetken oli kansainvälistä mainetta, kun pääministeri päissään huojui, ei sen kummempaa. Vähäinenkin maine menee, jos Nato ei pääse Suomea pelastamaan, olemme ainoastaan kynnysmatto Venäjälle, se on maineemme!

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Toisessa soitetaan ilman lupaa suu väärällään syntisten laulua ("emme ole tehneet mitään väärää" vaikka avustajaksikin on palkattu naisen pahoinpitelystä ja uhkailusta tuomittu). Toisessa pj vetäisee karaokena cha chan hienosti ❤

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu