Maahanmuuttovirasto

Anonyymi-ap

Suoraan sanottuna vituttaa elää täällä Suomessa. Mulle ei myönnetty kansalaisuutta eikä pysyvää oleskelulupaa, KOSKA olen ajan ylinopeutta töissä pakulla motarilla, ku oli kiire, enkä edes menettänyt korttia.
Luottotiedot ja kaikki muut on kunnossa, olen suorittanut toisen asteen tutkintoa ja yritin hakea 2019 poliisikouluun, mut en pääsyt ku piti olla suomenkansalainen.
2020 ryhdyin yrittäjäksi ja olen maksanut joka kk tuhansia euroja ALV ja olen pärjännyt ja seissyt omilla jaloilla tosi hyvin.
Nyt tuntuu, että elämä seisoo, eikä tapahdu mitään. Tuli hiljattain päätös maahanmuuttovirastolta, että sinulle ei myönnetty suomen kansalaisuutta. Koska olen ajanut ylinopeutta ja päätöksissä lukee, että hakija on syyllistynyt rikokseen tai on tuomittu vankeuteen.

Tekee mieli, laittaa firman seisomaan ja nostaa kaikki varaat tililtä ja mennä sossun asiakkaaksi.

Kertokaa te hyvät ihmiset, mitä te tekisitte? ??

11

409

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kohtuutonta mielrstäni noin pienen rikkeen takia olla myöntämättä toisaalta rike on melko tuore, joten on lain mukaan perusteltavissa.

    • Anonyymi

      Mitä jos möisit omaisuuden ja menisit kotimaahasi, siellä olet jo sen maan kansalainen. Täällä on kohta sota, Pressa ja Marin on sen jo virittäneet Naton avulla, mene sinä vain kotimaahasi turvaan.

    • Anonyymi

      Alkaisin noudattaa liikennenopeus rajoituksia. Mietipä, mihin sinulla on kiire. Oletko aina myöhässä? Mitä olis kehittää omaa järjestelykykyä.

    • Anonyymi

      Mene omaan maahasi. Jos siellä saa ajaa pää perseessä, ei haittaa. Pysy pois Suomesta, ja Suomen liikenteestä.

    • Anonyymi

      Lähtisin pois suomesta sinua ei tarvita

    • Anonyymi

      Onneks tuli lähdettyä jo Kekkosen aikaan !

      :D

    • Anonyymi

      Ehdotan muuttamista sinne, josta olet tänne kauniiseen maahamme saapunut.

    • Anonyymi

      Sinuna minä lähtisin heti Suomesta, ja ottaisin 5-10 kaveria mukaan takaisin kotimatkalle. Suomi on pska maa teikäläisten kaltaisille oikaisijoille. Kotona siellä jossakin, teidänlaisenne on hyvä olla. Go to: - Helsinki-Vantaa departure ja Non Schengen gate...sieltä jostakin se löytyy. Hyvää Matkaa!

    • Anonyymi

      Jos olisit venäläinen saisit kansalaisuuden.

    • Anonyymi

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ukraina, unohtui korona - Grönlanti, unohtu Ukraina

      Vinot silmät, unohtui Suomen valtiontalouden turmeleminen.
      Maailman menoa
      6
      2459
    2. Kumpi on sekaisempi - Koskenniemi vai Trump?

      Koskenniemi haukkui Trumppia A-studiossa, niin että räkä lensi suusta. Sen sijaan Trump puheessaan sanoi, että Grönlant
      Maailman menoa
      72
      2291
    3. Miten kauan sulla menisi

      Jos tulisit mun luo tänne nyt kahvinkeittoon?
      Ikävä
      202
      1304
    4. Kaivattusi silmin

      Minkälaisen kuvan olet omasta mielestäsi antanut itsestäsi kaivatullesi?
      Ikävä
      112
      1122
    5. Miksi me oikein

      Rakastuttiin?
      Ikävä
      71
      1098
    6. "Pähkähullu ruhtinas" sanoi a-studiossa maailmanpolitiikan professori...

      ...Martti Koskenniemi Trumpista ja hänen toimintatavoistaan, vertasi 1600-luvulla eläneeseen Aurinkokuninkaaseen Ludwig
      Maailman menoa
      228
      962
    7. Martina ja Matias

      Mahtaako Martina yrittää saada Matiasta uudeksi sulhaseksi, niin saisi ne prinsessa häät, mitkä jäi pitämättä, kun Aussi
      Kotimaiset julkkisjuorut
      211
      919
    8. Toivottavasti myös pysyy häkissä

      https://www.is.fi/kotimaa/art-2000011754428.html 😡😡😡 tommosia saastoja sitä näyttää Suomussalmen suunnalta sikiävän �
      Suomussalmi
      10
      837
    9. Millaisia tunteita

      Sinulla on minua kohtaan?
      Ikävä
      47
      789
    10. Ylipainoiset naiset ovat kokeneet kiusallisen ilmiön deittaillessa

      Moni pluskoon nainen kertoo kohtaavansa deittailussa yllättävän ja kiusallisen ilmiön: alussa on luvassa romanssi, mutta
      Suhteen aloittaminen
      54
      786
    Aihe