Suoraan sanottuna vituttaa elää täällä Suomessa. Mulle ei myönnetty kansalaisuutta eikä pysyvää oleskelulupaa, KOSKA olen ajan ylinopeutta töissä pakulla motarilla, ku oli kiire, enkä edes menettänyt korttia.
Luottotiedot ja kaikki muut on kunnossa, olen suorittanut toisen asteen tutkintoa ja yritin hakea 2019 poliisikouluun, mut en pääsyt ku piti olla suomenkansalainen.
2020 ryhdyin yrittäjäksi ja olen maksanut joka kk tuhansia euroja ALV ja olen pärjännyt ja seissyt omilla jaloilla tosi hyvin.
Nyt tuntuu, että elämä seisoo, eikä tapahdu mitään. Tuli hiljattain päätös maahanmuuttovirastolta, että sinulle ei myönnetty suomen kansalaisuutta. Koska olen ajanut ylinopeutta ja päätöksissä lukee, että hakija on syyllistynyt rikokseen tai on tuomittu vankeuteen.
Tekee mieli, laittaa firman seisomaan ja nostaa kaikki varaat tililtä ja mennä sossun asiakkaaksi.
Kertokaa te hyvät ihmiset, mitä te tekisitte? ??
Maahanmuuttovirasto
11
472
Vastaukset
- Anonyymi
Kohtuutonta mielrstäni noin pienen rikkeen takia olla myöntämättä toisaalta rike on melko tuore, joten on lain mukaan perusteltavissa.
- Anonyymi
Mitä jos möisit omaisuuden ja menisit kotimaahasi, siellä olet jo sen maan kansalainen. Täällä on kohta sota, Pressa ja Marin on sen jo virittäneet Naton avulla, mene sinä vain kotimaahasi turvaan.
- Anonyymi
Alkaisin noudattaa liikennenopeus rajoituksia. Mietipä, mihin sinulla on kiire. Oletko aina myöhässä? Mitä olis kehittää omaa järjestelykykyä.
- Anonyymi
Mene omaan maahasi. Jos siellä saa ajaa pää perseessä, ei haittaa. Pysy pois Suomesta, ja Suomen liikenteestä.
- Anonyymi
Lähtisin pois suomesta sinua ei tarvita
- Anonyymi
Onneks tuli lähdettyä jo Kekkosen aikaan !
:D - Anonyymi
Ehdotan muuttamista sinne, josta olet tänne kauniiseen maahamme saapunut.
- Anonyymi
Sinuna minä lähtisin heti Suomesta, ja ottaisin 5-10 kaveria mukaan takaisin kotimatkalle. Suomi on pska maa teikäläisten kaltaisille oikaisijoille. Kotona siellä jossakin, teidänlaisenne on hyvä olla. Go to: - Helsinki-Vantaa departure ja Non Schengen gate...sieltä jostakin se löytyy. Hyvää Matkaa!
- Anonyymi
Jos olisit venäläinen saisit kansalaisuuden.
- Anonyymi
Dalai-lama sanoi, että pakolaisten tulisi palata kotiin jälleenrakentamaan kotimaitaan.
https://www.dailymail.co.uk/news/article-6159933/Dalai-Lama-says-Europe-belongs-Europeans.html
Olen hengellisen johtajan kanssa samaa mieltä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1781476
Kauhavan häiriköijistä
Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä431061Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad38745- 14670
Sama ransetti taas!
Keikkui tällä kertaa Honkavaaran tien varressa muutaman sadan metrin päässä Louhenkoskelta.. Otin rekisterin ylös ja ver21660Miksi Lapset kiusaa yöllä
Miksi Lapset kiusaa yöllä ihmisiä? Miksi vanhemmat antaa tämän tapahtua? Eikö ne huomaa ettei lapset ole kotona vai eivä29653- 37653
Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..46607No nytkö tuli lähtö Orpolle?
Pieniä oli Marinin aamupalasilakat joulukaloiksi vrt. Orpon 35 miljoonan euron kähmintä johonkin Vapaavuoren urheiluhall184604Viimeinen lankafest
Käykää viimeisessä lanka festissä. Ensivuonna sitä ei enää ole. Rahat on loppu. Harmi .17593