Minne on väki kadonnut?

Kummallista,että vaikka puoluekokous lähestyy,keskustelua saa nyhtää väkisellä esille.
Miten se puheenjohtajistolistakin tyssäsi kolmeen nimeen?-Ja olihan siellä sitten vielä AULI.Mutta jatkoa,jatkoa ?
9454
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Tänään politiikan palstalla kävijöitä klo. 21.30:
Kepun sivu 289
Kokoomus 48
SDP 26
Vihreät 26
Kommunistinen puolue 33
Perussuomalaiset 14!
-tässä esimerkkejä kävijämääristä.
Tästä päivämäärästä eteenpäin Perussuomalaisten palsta tulee hiipumaan pikku hiljaa näkymättömiin. Kiitos siitä kuuluu Hersan Kollien toiminnanjohtajalle ja hänen apulaiselleen.
Nimet ovat Perussuomalaisten tiedossa. Julkaistaan tällä palstalla tarpeen vaatiessa.
Hiljaisuus saapui. Hyvää Kesää!

Äänestä
  • sai kaikki hiljaiseksi! Totuus ei tule ilmi ja suurin rötösherra saa jumalan statuksen!

    Äänestä

  • mahtikäsky kirjoitti:

    sai kaikki hiljaiseksi! Totuus ei tule ilmi ja suurin rötösherra saa jumalan statuksen!

    Vai on AMF-Kähärällä ja muillakin Hesan kolleilla kieli ruskeena kun heti menee hiljaseksi kun Soini vähän käskyttää. Eipä olis uskonut!
    Vai oliskohan "mahtikäsky" yrittänyt lapsellista vedätystä.

    Äänestä

  • hämmästynyt kirjoitti:

    Vai on AMF-Kähärällä ja muillakin Hesan kolleilla kieli ruskeena kun heti menee hiljaseksi kun Soini vähän käskyttää. Eipä olis uskonut!
    Vai oliskohan "mahtikäsky" yrittänyt lapsellista vedätystä.

    Mitä se soini käski?

    Äänestä

  • Ätim kirjoitti:

    Mitä se soini käski?

    Kysy AMF-Kähärältä. Sehän tuon kirjotti.

    Äänestä

  • tuutintki kirjoitti:

    Kysy AMF-Kähärältä. Sehän tuon kirjotti.

    Paskanjauhajia ja väärien totuuksien laukojia tuntuu riittävän! AMF ei ole kirjoittanut yhtään juttua lähes 2.teen viikkoon, koska kone oli rikki.

    nyt toimii!

    Äänestä

Joku aika sitten ihmettelin kun sain kuulla, että tätä persujen palstaa pyörittää puolentusinaa hesan koplan jäsentä, milloin milläkin nimimerkillä. -Tosin he kirjoittavat toisinaan myös omilla nimillään.
Nyt kun tätä sivustoa katselee, asia varmistuu.
Hesan kopla ei saanut vallattua puoluetta, mutta jäipähän tämä palsta heidän hoteisiinsa. Saavutushan se on sekin.
Olen samaa mieltä sen kirjoittajan kanssa, joka totesi uusien avausten ja kävijämäärän hiipuvan.
Ei pelkkää hesalaisten kieroutunutta turinaa jaksa seurata viikosta toiseen. Poissa ovat älykkäät heitot, huumori ja uudenlaiset näkökulmat asioihin.
Jokainen tekee tykönänsä mitä tykkää. Mutta ainakin minä siiryn keskustelemaan muiden puolueiden sivuille. Siellä on nykyisinkin väriä ja vauhtia.

Äänestä
  • Kun pitää jokainen huolen siitä,että keskustelee.J keskustelee asiasta.

    Äänestä

  • palstaa kirjoitti:

    Kun pitää jokainen huolen siitä,että keskustelee.J keskustelee asiasta.

    Onko persut viety saunan taa... vai mihin ne on hävinneet?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


luonnon helmaanko? kirjoitti:

Kummallista,että vaikka puoluekokous lähestyy,keskustelua saa nyhtää väkisellä esille.
Miten se puheenjohtajistolistakin tyssäsi kolmeen nimeen?-Ja olihan siellä sitten vielä AULI.Mutta jatkoa,jatkoa ?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu