SotilaspassiI

Sanoo.Että, kenttäkelpoisuus on hyvä!
Ja yleisarvosana on tyydyttävä!
Mitähän se tarkoittaa!
Tykin ruokaako?
:D.
JUURI näin!
Onneksi, kuulun nostoväkeen!
Eikä minun tartte sotia enää!
5290
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

se on tykinruokaa, olisi aikoinaan pitänyt olla jämympi ja olla sivari saisi polkea miinoja

Äänestä

eikä mikään helvetin ryynärikortti

T. Kuninkaallinen Rannikkolaivasto vm.-82

Äänestä
  • Näin!
    :d)))!!

    Äänestä

  • Työhän sitä tykinruokaa vasta oottekin.
    Varsinainen maalitaulu.

    Äänestä

Mulla on vaan iiiiiiiiiso kasa tissiliivejä!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


yks sotilas! kirjoitti:

Sanoo.Että, kenttäkelpoisuus on hyvä!
Ja yleisarvosana on tyydyttävä!
Mitähän se tarkoittaa!
Tykin ruokaako?
:D.
JUURI näin!
Onneksi, kuulun nostoväkeen!
Eikä minun tartte sotia enää!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu