Demarit valitsivat natsitervehtijän ja kissantappajan. Suomi kansainvälisen lehdistön silmätikkuna.
Tekopyhät sosialistit
Anonyymi-ap
45914
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 45
Vanhimmat
Demari sitä ja kepu tätä?
Sinustako on ok spraymaalilla tärvellä kissojen silmät, jääkiekkomailalla hakata ne henkihieveriin ja heittää lopuksi nuotioon?
Kuka niin väitti?
Oliko puolue SSDP?
LSDP
Hullu puolue skitsooo grasyy
Eikö siellä ollut keskuskomitean hyväksymiä kuin nuo?
Kertoo kyllä paljon puolueen poliitikkojen ajatusmaailmasta. Uskaaltaakohan kukaan paikallispoliitikko ottaa asiaan kantaa?
Mikäs puolue se loppujen lopuksi onkin mainehaitta Suomelle ? Nyt SDP:llä on ylivoimainen johto.
Outoa..
Vieläköhän se Ha lähettää juttuja venäjän pravdalle MV lehdelle
Kaverin puolesta kyselen pitääkö ostaa varoikisi sylkisuoja jos naapurissa asuu persus :))))
Ja kaverin puolesta vastaan.
Parempi ostaa kypärä, ettei käy niinkuin kävi Jämsässä.
Tuli vasarasta päähän, kun Persut selvitteli vaalikelpoisuutta.
Oliskohan Marin leiponut pojille pullaa vääristä jauhoista, Seurauksena Hitler-juhlat ja kissaroviot.
Persujen jutut on pelkkää lapsellista ulinaa jota voi verrata ala.aste ikäisten juttuihin.
Kuinkahan se on? Mennäämpä tähän päivään. Supo jo esti Purran erityisavustajan ja nyt Ranteen valtiosihteeri nimityksen. Mitähän.sieltä on nyt löytynyt, jälleen?
Mielestäni nämä tapaukset osoittavat kuinka ylimielisesti ja välinpitämättömästi persujen eliitti suhtautuu Suomen turvallisuuteen. Tässäkään eivät puheet ja teot kohtaa.
Eipä SDP ajatellut Suomen turvallisuutta, mainehaitta since 1918.
Tammisaari/Suomenlinna kesä 1918, jopa lasten teloitukset, Järjestö, Pihkalan kaarti, Ståhlbergin kyyditys 1930, Mäntsälän kapina 1932, jne... siinä puhtoista toimintaa... ja lisää löytyy.
Se oli pakko pitää jöötä ettei aseellinen vallankaappausyritys toistu. Lenin ja Stalin pettyivät surkeisiin demareihin ja kommareihin ja päättivät yrittää itse 1939. Laittoivat kirgiisit ja ukrainalaiset höökimään. Kuka sitä nyt omalla takapuolella valakiaan istuu. Toki ensin teloitettiin 10 000 suomalaista Karjalassa.
Suomalaiset teloitti suomalaisia reilut 7000, huonolla ruoka- ja terveydenhoidolla tappoi vankileirille vajaat 12000 ihmistä. Lapsia, naisia, äitejä, isiä ja miehiä. Olet varmaan ylpeä siitä. Paremmin kuin Stalin.
Silti nämä punikit kelpasivat ja niiden jälkeläiset puolustamaan Suomea Talvisodassa ja torjumaan 1944 Neuvostoliiton suurhyökkäystä, Kuuterselkä, Tali- Ihantala ja vielä ajamaa aseveljeäsi pois Lapista.
Vai meinaatko että valkoiset oli vain Talvi- ja Jatkosodan aikaan rintamilla.
Olivathan he mukana, pääasiassa etappisikoina. Kuvissa aina eturivissä, oikeat taistelijat takarivin Taaveina.
Tässäkin nähdään minkälaista kahtiajakoa ollaan Suomessa vielä luomassa ja pitämässä yllä, nykypäivänäkin.
Punikin antama henki sodassa ei ole mitään kun verrataan isänmaallisen itsenäisyyssodan voittajan kaatuneen henkeen.
Täysin ala-arvoista viisastelua, taitaa olla vain sitä oman huonon itsetunnon pönkittämistä ja huonoa käytöstä. Eikä ymmärrystä mukana, lainkaan.
Vasemmisto tuli järkiinsä ennen talvisotaa, sentään hekään eivät toivoneet Stalinia tekemään Suomessa kansanmurhaa. Olivat oppineet virheestään 1918. On käsittämätöntä että lähtivät aseelliseen vallankumoukseen vaikka kesällä 1917 olivat saaneet lähes kaikki vaatimuksensa läpi Suomen senaatissa, mm. 8 tunnin työpäivän. Suuri illuusio oli liittyä vieraan vallan armeijan käsikassaraksi ja sen avulla tehdä vallankumous. Stalin ja Lenin olivat pääagitaattorit. Jos tuo kapina olisi onnistunut niin Suomea ei enää olisi.
Persuilla on ihme tapa viedä jutut jonnekkin yli 100 vuoden päähän tämän päivän politiikasta. Jos nyt vaan keskitytään elossa oleviin tämän päivän poliitikkoihin
Historian tutkiskelu avaa nykypäivän solmuja, sitä opetetaan jopa koulussa.
Se oli hinta demokraattisesta Suomesta. Kova mutta välttämätön.
Käsittämätöntä. Siinäpä se avainsana. Sinulla on vielä jotain käsitettävää historiasta.
Kapinan onnistuminen ei olisi tarkoittanut Suomen liittämistä Neuvostoliittoon. Yleinen harhaluulo.
Luuletko tosiaan että Suomen työtätekevä luokka ryhtyi aseelliseen kapinaan "laillista" hallitusta vastaan itänaapurin propagandan vuoksi? Ei yllätä ettei pullamössöpersu ei ymmärrä mitä tarkoittaa köyhälistö ja nälänhätä.
Itsenäisyyden myötä porvaristolla ei ollut enää ketään kenen selän taakse piiloutua ja käyttivät valtion kassan viljan sijaan aseisiin. Ei Suomea, vaan omaa persettä suojellakseen.
Vasemmistolaisena minä ainakin vedän keskustelun sadan vuoden taakse niin kauan kuin minussa henki pihisee.
Oliko demokratiaa liittoutua Kerenskin kanssa?
Suuri illuusio oli hajottaa eduskunta Kerenskin avulla 1917.
Kuinka isänmaallista oli ensin veljeily venäisten kanssa ja sitten oltiinkin jo tuomassa kuningasta Saksasta.
Kapinan onnistuminen olisi tiennyt bolsevikkien armeijan jäämistä Suomeen ja Stalin olisi ryhtynyt toteuttamaan kansanmurhaa, tappolistat olivat jo valmiina. Ei olisi auttanut vikistä että olen kommunisti, sillä kaikki olisi komennettu saman montun reunalle. Venäläinen on venäläinen oli yhteiskuntajärjestys mikä hyvänsä. Luepa Isoviha/Pikkuviha sortokaudet ym.
Nykyään Pohjois-Korea elää samaa diktatuuria, kansa on nälissään. Siellä sullakin olisi oikeasti nälkä.
Niinpä, samallalailla on tänä päivänä Persut nitismässä heikompaa ihmistä kuin venäläiset aikanaan. Varmaan ottaisivat muilta äänioikeudenkin pois, jos vain voisivat. Kuinkas te puhuitte Krimin valtauksen jälkeen kun EU:n Venäjä pakotteet alkoivat. Minä muistan, olitte niitä vastaan, ylistitte Putinia ja Venäjää. Onkohan siinäkin asiassa monta kertaa takki kääntynyt?
Heinäluoma kävi kovilla kierroksilla kun Halla-aho arvosteli kaasuputkijengiä. Lipponen oli pääjehu. Väyrynen ja Turtiainen halusivat myös nuolla Putlerin kenkiä.
Turtiainen on mäenpään bestis. Väärinymmärretty Suomen pelastaja.
Tappolistat oli myös 1918 ja jatkui 1930-luvulle. Kyytiä tuli, valalaulun laulua ja kusiaispesässä istumista.
Onko jo nyt listat luotuna? Persut.
Nimeksi oli suunniteltu Väinö 1. ei saa....na.
Hehehhh heehehehehhe ! Nyt oot lukenu liikaa korkeajännityksiä. Hellitä hyvä mies.
Tuliko ohje Suomen Sisulta hehetellä?
Sisu on hyvä pastilli.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/a780e59c-aa91-46ed-8299-74a840187009
MITEN TÄLLAINEN TOIMINTA SUOMESSA SALLITAAN ?
OPPOSITIO ITSE MUKANA NATSI- TERVEHDYKSIN JA ELÄINRÄÄKKÄYKSIN, TUOMITTU JOTEN EI VAIN PUHEITA TAI KIRJOITUKSIA.....
VAROKAA HEITÄ , EIVÄT TIEDÄ MITÄ TEKEVÄT !
Ota ne aamu lääkkeet ettei pumppu petä :)
Kenen kuuluisi ottaa ja mitä kun tuohon opposition rasismiin ovat lähteneet ?
Kepulaiset on venäläisten ystäviä
En kepua kannata mutta ovat ne huomattaasti viisampia kun persut jotka ulisevat ja nolaavat itsensä joka päivä palstalla tyhjänpäiväisillä kommenteilla
Sdp, SAK, jne,..$talinin kätyreitä🇷🇺🇷🇺
Nyt on kyllä vahva psykoosi....