Sinäkö äänestit itsesi vetämään näitä rattaita??

Anonyymi-ap

11

416

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kerran jouduin ostamaan ruohonleikkuriin, mutta en muista paljonko silloin maksoi. Hyvä jos nyt saavat vetää ilmaiseksi, niinn kukaan muukaan ei enää tarvi bensaa.

      • Anonyymi

        Osoittaa, että käsitit pilapiirroksen väärin.


      • Anonyymi

        😋😋😋😋😋😋😋😋😋😋

        🍒 ­­­N­­y­m­f­­o­m­­­a­a­­n­­i -> https://ye.pe/finngirl21#17998838I

        🔞❤️💋❤️💋❤️🔞❤️💋❤️💋❤️🔞


    • Anonyymi

      Ikävä kyllä noita joutuu vetämään muutkin, etenkin ne joille bensan hinta on täysin merkityksetön.

    • Anonyymi

      Vain vantaan sote johtajillehan bensan hinta on merkityksetön
      Palkka 13 000 e ja 160 000 e työsuhdeauto ja työt tekemättä edelleen

      Kansa maksaa ja ratikka kulkee

    • Anonyymi

      En äänestin sannaa

    • Anonyymi

      Hallitusohjelman kirjoittanut Elinkeinoelämän Keskusliiton Häkämies suorastaan sekopäänä hyökkäsi ammattiyhdistysliikkeen suunnittelemia työtaisteluja vastaa äsken uutisissa.

    • Anonyymi

      Sinäkö äänestit??

    • Anonyymi

      En. Lopettakaa se vetäminen.

    • Anonyymi

      Lopetetaan betäminen äkansa yleislakkoon

    • Anonyymi

      Persut ja natsi kokoomus äänesti suomeen lamaa
      Keskustan Katri Kulmuni kysyi kyselytunnilla kolme kertaa, miksi bensan hinta ei laske, vaikka erityisesti perussuomalaiset lupasi niin ennen kevään vaaleja.

      Liikenne- ja viestintäministeri Lulu Ranne (ps) nousi kolme kertaa ylös vastaamaan, mutta ei vastannut kertaakaan Kulmunin kysymykseen suoraan.

      Ranne keskittyi luettelemaan, miten Orpon hallitus panostaa liikenteeseen ja liikkumiseen – ja vertaamaan hallituksen toimenpiteitä Sanna Marinin (sd) hallituksen toimenpiteisiin liikennesektorilla.

      Suorimman vastauksen antoi valtiovarainministeri Riikka Purra (ps), joka muistutti, että hallitus ei voi mitään maailmanmarkkinahinnoille.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. SDP jo 100 % suositumpi kuin persut

      Kertoo Hesarin uusin kannatuskysely. Demareiden kannatus on miltei tuplat verrattuna persuihinl. Suomen kansa ei selväst
      Maailman menoa
      253
      14409
    2. Valtavasti suomalaisia asunnottomina, mutta ei yhtään somalia

      tai muuta kehitysmaalaista. Mites tässä näin kävi? Tiedän hyvin, että esim. somaleita lentää ulos mm. Hekan asunnoista,
      Maailman menoa
      149
      3906
    3. PS ylivoimainen nousija myös HS:n gallupissa, SDP laskee taas

      https://www.verkkouutiset.fi/a/hs-gallup-sdpn-suosio-laskee-ps-nousussa/#0a7d2507 Ylivoimainen viime kuukausien nousija
      Maailman menoa
      129
      3755
    4. Kovia syytöksiä Stefan Thermaninsta.

      Jättänyt taas maksamatta kohuliikemies, hupparit ja muita ostamiaan tavaroita. On soiteltu liikkeestä ja Stefan iskenyt
      Kotimaiset julkkisjuorut
      167
      1595
    5. En minä kyllä enää odota sinua

      Olet siellä sen harmaan kanssa. Niin, annoit minun nähdä lämpimät tunteesi siitä huolimatta. Se merkitsi kyllä paljon. O
      Ikävä
      31
      1565
    6. Totuuspuolueen johtaja Jaana "prinsessa Leia" Kavonius on vangittu

      Kavonius määrättiin jo keväällä 2024 poissaolevana vangittavaksi todennäköisin syin epäiltynä 13 vainoamisesta ja 24 kun
      Maailman menoa
      382
      1555
    7. Jos joku luulee että kaikki käy

      Sanon vain tämän. Minun kanssani ei neuvotella. Minun kanssani eletään tasavertaisesti. Jos se on liikaa, niin ovi rinn
      Ikävä
      49
      1306
    8. Ei ole rohkeutta tulla jututtamaan

      Voidaan me nähdä ja tervehtiä, sitäkin harvoin, mutta iso kynnys on edes mennä lähelle ja kysyä kuulumisia. Ymmärrät var
      Tunteet
      8
      1081
    9. Sakin hivutus - ilmiö

      Miten tuollainen tuollainen ilmiö kuin ”sakin hivutus” syntyy? Mitä syitä ilmiön syntymiseen tarvitaan? Onko sakissa jok
      80 plus
      47
      967
    10. Joka kolmas työtön on työkyvytön

      Viime vuonna työnhakuvelvoitteen ulkopuolella oli noin kolmannes työttömistä työnhakijoista. Huhheijaa, mihin suomalais
      Maailman menoa
      86
      900
    Aihe