SDP Näkkäläjärvi moraaliton

Miten SDP voi valita henkilön johtoon joka on kiduttanut ja poltellut kissoja nuotiolla ja tuupannut vielä sekaan spraypulloja? Kaiken kukkuraksi kissa vielä kitui aamulla iltanuotiopolton jälkeen.

Tuollainen moraaliton käyttäytyminen ei ihmisestä katoa minnekkään. Normaali ihminen ei voi näin käyttäytyä edes nuorena.

Tähän nähden persujen toilailut on varsin kevyttä viihdettä.

Kyllä oli SDPn rimanalitus.
25434
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 25

Vanhimmat

SDP:n Lindtman hyväksyy SDP:läisten Rötökset, ja vain SDP:läisten !

Äänestä
  • Eläinrääkkäys on ollut kuvottavaa. Olisiko sdpn paras alkaa siivota rivejään ja lopettaa lässytys muuttuneesta miehestä. Lindtman esiintyi aamu teeveessä kovin johtajan elkein. Totta kai hän kamuaan puolustaa ja pesee hänen mainetta. Kovasti on uudistamassa sossujen puoluetta, mutta keinot ja teot eivät näytä kovin hyviltä. Hyökkäys hallitusta vastaan on silmälumetta jotta omat asiat jäisivät taka alalle.

    Äänestä

  • Demarien natsi siipi levittää Suomi kuvaa

    Äänestä

No nythän 16 vuotiaille ei enää myydä tulitikkuja eikä sytkiä ..

Äänestä

Mengelen elkeet tällä natsilla. Kehtaa vielä naamaansa näyttää🤮

Äänestä

Sopii hyvin siihen porukkaan.

Äänestä

Edustaa äärimmäistä pahuutta.

Äänestä

Häiriintynyt henkilö. Eikä tuosta parannu. Kieroonkasvanut hirviö puvussa.

Äänestä

JauhoSannasta tähän sekopäähän. Onnea demarit.

Äänestä

Tää on se mihin on tultu, tai siis kauan jo oltu tässä tilanteessa. Ts, media tuo kyllä asioita julki, mutta omalla tavallansa eli sumuttaen tiettyjä, ja sitten toistamalla tiettyjä, eli painottaen.

Tuo "kissan heittäminen nuotioon" tai "tappaminen lapiolla" on täysiä fiktioita. Siellä kidutettiin kissoja hengiltä kuten Rouva itse on tuonut julki. Rouva löysi ainakin emokissan, ja yhden pentukissan kituvana, ja osittain palaneena nuotiosta saapuessaan paikalle. Rouvahan sanoi kuulleensa jo kauempaa tätä "kissan ääntä", eli puhumme kidutetusta ja kärsivästä kissan "itkusta".

Rouva toi myös julki että näitä kissoja oli löytynyt jo aikaisempina vuosina mm, rapun alle "heitettynä", ja kiven kolosta ainakin yksi. Se että oliko näitäkin kidutettu, ei tietenkään voida todistaa, eikä henkilöitä varmuudella todistaa. Päätellä voimme että luultavasti sama porukka, en siis usko että tämä mikään Pohjois Suomalaisten ominaisuus olisi.

Rouva oli Romani, mikä ei tietenkään oikeuta kiusaamiseen, mutta systemaattinen Rouvan kiusaaminen viittaisi rasistiseen motiiviin. Rouvahan siis itse sanoi joutuneensa paljonkin kiusatuksi.

Tässä olisi jonkun pätevän tutkivan journalistin paikka, tai toisaalta jonku tulevaisuuden "youtube julkkiksen" paikka tuoda tapahtumat julki. Saisi kovasti suosioita ja nimeä hyvästä "pläjäyksestä" kiusaamisesta ja eläinten kiduttamisesta. Haastattelu Rouvasta jne...

Äänestä

Hyvä että pystyn lukemaan tätä aloitusta niin raakaa ja kuvottavaa. Kysymys ei ole enää mistään moraalista, kysymys on psykopaatista ja täydellisesti sadistusuudesta, josta ei voi parantua. Eihän sadisti4kaan jokaik7nwn päivä kiduttaa, mutta tilaisuuden tullen k7duttavat ihan mitä vaan, kun se on heillä verissä. Joskus pidempiäkin aikoja k6duttamatta. Riippuu hänen omasta "mielenhetkestään", onko psykopaatti "omalla maaperällään" vai onko "katsomossa".

Äänestä

Kirjoitin tuolla jo aikaisemmin, että Ilta-Sanomissa on julkaistu poliisin esitutkintamateriaalia kuvineen kaikkineen. Se jostain kumman syystä poistettiin.

Äänestä
  • Samassa kirjoituksessa oli mm. siitä, että miten tämä näkkälä-äijä vähätteli sanomisiaan, kun tuomiot tuli julksiuuteen. Hän pahoitteli ja sano, että hän löi kissaa. Eipä kertonut, että löi lapiolla kissan kituvaksi/kuoliaaksi ja osallistui muun porukan kanssa kaikkeen törkeyteen.

    Tollanen valehtelija ja vieläpä puolueen puheenjohtaja Lindman sitä puolustaa. Toi juttu pitää muistaa ensi vaaleissa ja tuoda joka paikassa esille. Eiköhän tuollainen vaikuta koko puolueen kannatukseen. Eläinrakkaana en aivan varmasti enää koskaan äänestä demareita.

    Äänestä

  • Anonyymi00015 kirjoitti:

    Samassa kirjoituksessa oli mm. siitä, että miten tämä näkkälä-äijä vähätteli sanomisiaan, kun tuomiot tuli julksiuuteen. Hän pahoitteli ja sano, että hän löi kissaa. Eipä kertonut, että löi lapiolla kissan kituvaksi/kuoliaaksi ja osallistui muun porukan kanssa kaikkeen törkeyteen.

    Tollanen valehtelija ja vieläpä puolueen puheenjohtaja Lindman sitä puolustaa. Toi juttu pitää muistaa ensi vaaleissa ja tuoda joka paikassa esille. Eiköhän tuollainen vaikuta koko puolueen kannatukseen. Eläinrakkaana en aivan varmasti enää koskaan äänestä demareita.

    Sininenhän se tuhottu mökki oli:

    https://www.iltalehti.fi/villeranta/a/812b2ae3-f00f-4d6b-8046-2fc047577658

    Äänestä

Oma-kansa-viimeksi-Tytti täydentämään triumviraattia?

Äänestä

Tuo kiduttaja-tappaja ei päässyt eduskuntaan, nyt Lindtman nosti kaverinsa sinne oleskelemaan puoluesihteerinä.

Äänestä

Meillä on jokaisella salattu elämä, poliitikoilla se vaan tongitaan päivän valoon ja sillä mässäillää kuin märällä vag...nalla. sen pituinen Se!

Äänestä

OIeellinen ongelma ei liene se, että Näkkäläjärven tapaisia "ihmisiä" on olemassa.

Jos pääsevät tarvitsemaansa hoitoon, niin enempää vahinkoa ei pääse syntymään.

Varsinainen ongelma vasta syntyykin, kun tuollaisille, Näkkäläjärville ja itävaltalaisille korpraaleille aletaan kauhoa poliittista valtaa. Pidemmässä juoksussa ei jälki sitten olekaan niin nättiä.

Äänestä
  • Äkkiä ajatellen luulisi puolueen sihteeriksi olevan jotain koulutuksellista osaamista ja sivistyksen alueeltakin jotain kelvollista.
    Postimerkin nuolaisujn ei kovin korkeaa hattua tarvita tietenkään.

    Äänestä

  • Anonyymi00021 kirjoitti:

    Äkkiä ajatellen luulisi puolueen sihteeriksi olevan jotain koulutuksellista osaamista ja sivistyksen alueeltakin jotain kelvollista.
    Postimerkin nuolaisujn ei kovin korkeaa hattua tarvita tietenkään.

    Näkkis on mm. hallintotieteiden maisteri.

    Äänestä

Puoluesihteeri ei kuulu puolueen johtoon. Puoluesihteeri on työrukkanen, joka tekee mitä käsketään.

Äänestä

Näitä on hauska lukea. Näistä näkee hyvin Persun sivistyksen ja koulutuksen tason ja epätoivon kun oma puolue kyykkää ja pettää.

Äänestä

Juu kaikilla on menneisyytensä, mutta ainaostaan psykopaattisia viitteitä omaavilla lienee eläintenkidutusta.

Kyllä kun näitä psykopaateista koskevia dokumentteja on katellu, niin sangen usein niihin liittyy viattomien eläintenkidutus. Toivottavasti tätä Näkkäläjärveä pidetään tarkasti silmällä.

Äänestä
  • Jos pullossa pidetään on kuitenkin hyvä jos kannessa on muutamia reikiä !

    Äänestä

Näkkäläjärven synkkä rikoshistoria muistetaan seuraavissa ek vaaleissa.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Miten SDP voi valita henkilön johtoon joka on kiduttanut ja poltellut kissoja nuotiolla ja tuupannut vielä sekaan spraypulloja? Kaiken kukkuraksi kissa vielä kitui aamulla iltanuotiopolton jälkeen.

Tuollainen moraaliton käyttäytyminen ei ihmisestä katoa minnekkään. Normaali ihminen ei voi näin käyttäytyä edes nuorena.

Tähän nähden persujen toilailut on varsin kevyttä viihdettä.

Kyllä oli SDPn rimanalitus.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu