Stadi on keskusta

Stadi on Helsingin keskusta mutta Oulunkylän heinähatut luulee asuvansa Stadissa vaikka asuvat Hesassa. Kepulaiset ja muut kapitalistit Ullanlinnassa ja Kruunuhaassa tietää tämän mutta demarit ovat huijanneet vantaalaisetkin ja jotkut Oulunkylän pöljät luulemaan olevansa stadilaisia.

Ei voi kun nauraa!
1120
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Oot tasan tarkkaan feelissä. Stiggaappas tänne esim. yks stadinkielinen stoori, jossa puhuttais Hesasta!

Ja toiki todistaa, että oot bönde:

- Ei voi kun nauraa! -

Stadilainen sanoisi, ett ei voi KUIN skriinata.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


demariäänestäjä kirjoitti:

Stadi on Helsingin keskusta mutta Oulunkylän heinähatut luulee asuvansa Stadissa vaikka asuvat Hesassa. Kepulaiset ja muut kapitalistit Ullanlinnassa ja Kruunuhaassa tietää tämän mutta demarit ovat huijanneet vantaalaisetkin ja jotkut Oulunkylän pöljät luulemaan olevansa stadilaisia.

Ei voi kun nauraa!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu