Ja vanhemmilla tulisi olla oikeus pakottaa jäkeläusensä pysymään liitossa ja itseasiassa viranomasten pitää pystyä pakottaan että pari ei eroa ja pysyy yhdessä ikänsä.
Tälleen me on ratkastu erojen syyt hyvin helposti ja yksinkertasesti
Tälleen me on ratkastu erojen syyt hyvin helposti ja yksinkertasesti
Vastaukset 15
Vanhimmat
Tyypillisiä erojen syitä:
uskottomuus
alkoholi- ja huumeongelmat
henkinen ja fyysinen väkivalta
Ketään ei saa pakottaa sietämään elämässään noita asioita.
... rahariidat jne. Lasketaanko tunnekylmyys henkiseen väkivaltaan?
- Sivuakkeli
Kyllä on pakotettava. Silleen että molempien puolten isät pakottaa lain vaatimalla tavalla ja että tuo tehtäsiin suomen lakiin. Että ellei pysy yhdessä on pakko kärsiä isit sakkomaksut ja vankilaa loppuelämä
Nuo on nimittäin tekosyitä js keksittyjä kaikki
Toivon sinulle parisuhdetta, jossa et ensimmäisen viikon jälkeen saa seksiä ollenkaan ja kumppanisi pöllii kaikki rahasi.
Lue alta mikä on mielipiteeni yhtymiseen, paitsi liitossa. Liitossa se säädettäisiin pakolluseksi huom
Liitossa siis isät holhoasi aikuisten lastensa varallisuudesta, ihtymusestä, ruuasta ym
Ongelma on ytoisellakin tavalla helposti ratkaistu, ihmiset lakkaavat muodostamasta liittoja. Problem solved.
Sillon pitää kieltää yhtyminenkin. Koska yhtyminen sallitaan vain liitossa
Mulla on idea miten se estetään. Tai minä menisin niin pitkälle, että ihmisten aivoihon asetetaan anturi, ja jos ihminen edes ajattelee eroottisesti, hän saa sähköiskun ja se isku on teon mukaan koventuva aina äärimmäiseen saakks. Ihminen ehdollistetaan siis siitä tilasta pois
Toinen on laite aivoihin myös, joka paljastaa kaikki ajatukset valtiolle. Siis aivsn kaikki. Ja pienikin rike laeissa, niin ihminen saa taas sähköiskun lievän ja letaalin väliltä
Mä en näe mitään tarvetta kieltää yhtymistä. Kieltäköön he sen itseltään, jotka sen tarpeelliseksi kokevat.
Olen orwellini lukenut
Erohan on hyvä asia puolisoista kunnolliselle ja lapsille. Usein taustalla on yhden alkoholiongelmaa, narsismia, mieIenterveysongelmia. Koko perhe voi huonosti. Tunnen monta aikuista, joiden elämän on pelastanut vanhempien ero. AJOISSA. Kenenkään lapsen ei tulisi joutua ei-rakastavan pariskunnan kanssa elämään.
Näin se on vaikka hamasta purren....
Miksi yhdenkään ihmisen pitäisi olla missään liitossa tai riippuvuussuhteessa.
Siksi että joku instanssi tai muu päällekäyvä niin määrää.
Tai moraalikäsitys.
Tuollaiset lait tehdään niitä ihmisiä silmällä pitäen joiden kanssa kukaan ei halua olla, eikä vietä aikaa vapaa ehtoisesti.
Suomessa saa oikeasti nykyisin valita seuransa.
Olet ilmeisesti epämiellyttävä ihminen, onko seuraava siirto joku kellaribunkkeri?
kuoleman uhalla saat tiristettyä jotain rakkauteen viittaavaa.
Olet saastaa.