https://www.hs.fi/kotimaa/art-2000009837008.html
500 saa kenkää.
Tällainen uutinen pirkanmaan hyvinvointialueelta
7
398
Vastaukset
- Anonyymi
Nyt aletaan selkeästi nähdä Sote-uudistuksen voittajat ja häviäjät. Voittajia ovat selkeästi hyvinvointialueiden johtajat, jotka tienaavat paremmin kuin kukaan muu Suomessa. Lisäksi yksityiset lääkäriasemat, jotka rahastavat minkä ehtivät:
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/abb7e053-d557-44ea-b9a2-fc18bebee2b5
Häviäjät? No, sitä ei ole vaikeaa arvata. Veronmaksajat ja samalla näiden "hyvinvointi"alueiden asiakkaat, jotka eivät enää saa palveluita.
Kiitos Sanna Marin! Miten meni niinq omasta mielestä?- Anonyymi
Sanna pötkii pakoon vastuutaan ulkomaille neuvonantajaksi ja uusi hallitus saa siivota tuhoja minkä pystyy opposition häirinnältä. Kieroa peliä politiikka ja siitä aina kärsii äänestäjät jotka ei koskaan opi valitsemaan puoluettaan, vaan uskoo valheisiin ja tässä taas tulos .
- Anonyymi
"Voittajia ovat selkeästi hyvinvointialueiden johtajat"
Jos palkat kiinnostaa https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/ec74c7e4-6fb2-43bd-bf74-e0e8f2858cb8 - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
"Voittajia ovat selkeästi hyvinvointialueiden johtajat"
Jos palkat kiinnostaa https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/ec74c7e4-6fb2-43bd-bf74-e0e8f2858cb8Voi vain todeta että johtajat voi paksusti. V.tun veronmaksajien emäloiset.
- Anonyymi
Onko yhtään hyvinvointialuetta, jossa ei olisi menossa, olisi pidetty tai olisi kerrottu YT-neuvotteluista?
Oliko nämä valtavat YT-neuvottelut demarihallituksen pelikirjassa, kun hyvinvointialueita perustettiin? Siis tiedettiinkö niiden tulosta jo silloin?
Kuka keksi termin hyvinvointialue? Onko sota rauhaa, onko tietämättömyys voimaa, onko vapaus orjuutta, onko demarit työväenpuolue? - Anonyymi
Ei ihme, että ifluenssarokotukset ja korontehosterokotukset eivät toimi, kun lattiatason työntekijät jarruttavat työntekoa YT-neuvottelujen vuoksi.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin
Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http2374185Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi
se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?1132643Miten löydän sinut
Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit412392Vaikea tilanne
Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te1161436Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla
Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?811436- 481179
- 781097
- 59963
- 45946
Emme koskaan keskustelleet kasvotusten syistä välirikollemme
Enkä voisi kertoa perimmäistä rehellistä syytä. Kerroin sinulle pintapuolisen ”paketin” ja otin tavallaan omalle vastuu58931