Nuin ne poliitikot ja Suomen media meile selittää. Välistä löytyy tietoja että jenkeille annetaan käyttöön maa-aluita ja että niiden joukot on läsnä Suomessa. En tiiä mikä meän median ja poliitikkojemme määritelmä on tukikohdalle tai niiden antaminen Suomesta vieraalle vallalle.
EI NATON TUKIKOHTIA!?
Anonyymi-ap
8108
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Sotahistorian dosentti Markku Salomaa sanoo että tällä hetkellä Suomella ei ole riittävää pelotetta Venäjää vastaan. Vasta tukikohdat hänen mukaansa toisi riittävän pelotteen.
Samat asiat tehdään täällä mitä on tehty muissakin Natomaissa, Norjassa, Tanskassa jne. Pitääkö kaikesta itkeä ja valittaa, häh?
Suomessa on jo nyt vieraan vallan käytössä venäläisten pimeillä kaupoilla hankkimia maa-alueita. Usein hyvinkin taktisissa paikoissa maanpuolustuksen, tutkavalvonnan ja energiaverkon suhteen.
Tämä on likapyykki, joka täytyy perusteellisesti pestä.
Turku annetaan tukikohdaksi jenkeille koska sieltä pääsevät sitten salasia tunneleita pitkin helsinkiin ja eteenpäin.
Otamme Suomeen miljardi kertaa mieluummin Naton sotilaita kuin Venäjän sotilaita. Venäjä on sotarikollinen roistovaltio, jolla on omasta mielestään täysi oikeus vallata naapurivaltio ja liittää sen maat itseensä.
No jos usa aloittaa ensi vuonna suoran sodan Venäjää vastaan, tuskin se ilman joukkojen sijoitusta sitä tekee
Nytkö se on siirtynyt jo ensivuodelle? maalit ne vaan teillä siirtyy ja siirtyy.
Putinistit on hieman epätoivoisia, mikään ei ole toteutunut heidän höpötyksistään.