Nyt kannattaisi Krista Kiurun jo ajatella ite. Ei kelpaa mihinkään, vaikka kuinka tyrkyttäisi itseään. Muuttomatkalle!
Kiurun siivet eivät kanna
Anonyymi-ap
12200
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
Tuppuraisella on kyllä suurempi suu. Mahtuu enemmän sontaa ulos.
vanha totuus, suuri ja suuri toosa,,,tiedä sitä sitten.
Hän on esim siitä,et vaik kuinka yrittää saada mieleistään työpaikkaa ei sit nykypäivänä mennä minne haluu. .Siksi tää hallitukset pakko pakko ontuu ja pahasti. Ei auta kuin anonyymi haku. Sillä joka työpaikalla pitää olla eri näkökulmia ja ei toteudu tasa arvoinen kohtelu ja rasismia on joka puolella ei vaan maahamuutossa.
Nyt kannattaa miettiä missä mättää. Hän hoiti korona aikanaan suomen pois katastrofi partaalta.
Kaikki tietää miten huonossa kunnossa terveydenhoito on ja oli.
Hoitjapulaa kuka olisi hoitanut sellasen määrän potilaita Nytkin hoitajat pyötyivät sairaalan käyttäville.
Mitä he saivat ilmoitus taululla kiitos lappu tai joku suklaarasia kanslia pöydällä.
Kiitos Kiuru. Onhan se niin,että on ihmisiä joita ei näöräillä vaikka toisten henki on vaarassa.
Mutta antakaa edes toisten auttaa kun ohjeitetaan miten tulis tehdä.
Kyllä oli mitä puoluetta tahansa. Veikkaan ,että ei kukaan kansanedustajista ole täysin samaa mieltä kaikista asioista. Siksi onkin tärkeää,ett nää puolue edellä olevat virat poistetaan kokonaan ja otetaan käyttöön pätevin ei vaan aina sopivin.
On nähty liikaa jo sotkuja
Kyllä Kiurun siivet ovat kondiksessa, mutta ne eivät voi kannattaa noin suurts painoa.
Ei kelpaa Poriin eikä edes demareille.
https://www.iltalehti.fi/uutiset/a/2014112218856800'
Likaisen työn osaston kantavia tekijöitä. Erityisen ansioitunut.
Sanna ja Krista ovat ystäviä. Mutta Krista teki mielestäni virheen, ilmoittaessaan olevansa ystävänsä politiikan jatkaja. Jo ennen vaalia Antti selvensi, Kristan läsnäollessa, että puolue ei ole nyt hakemassa "uutta Sanna Marinia".
Kristalla on kyllä kieltämättä huomattavan vaikeaa ollut viime aikoina, kun on jäänyt nyt jo kolme kertaa lehdelle soittelemaan. Ihan sydämestä sieppasi hänen puolestaan, kun hän Tuppuraisen valintatilaisuudesta lähti mitään sanomatta. Minusta toimittjatkin olivat myötätuntoisen oloisia.
Mutta Kristan pitäisi nyt jatkaa ihan vain Kristana, ei minään vara-Sannana tai Sanna 1.2:na, eikä muunakaan vastaavana.
Liian paljon painoa siiville...luulisin.
Sdp on rasismin vaivaama ja jotakin on sorrettava omassakin puolueessa. Välikysymys Orpon hallituksen rasismi lausunnosta oli vain "eksyttämistä".
Pitääköhän kuulemani huhu paikkansa, että osa on perustamassa uutta puoluetta?