Anarkismi voi olla vain väliaikainen tila sodan tms seurauksena. Heti kun joku tai jotkut alkavat kontroloida jotakin, vaikka vain vähäpätöistä, kyseessä ei ole enää anarkia.
Anarkismi on mahdottomuus
9
722
Vastaukset
- Anonyymi
"mahdottomuus" niin moni muukin valtio muoto->
https://www.youtube.com/watch?v=KFXuGIpsdE0 - Anonyymi
Moni valtiomuoto säilyy ja pysyy vuosikymmeniä tai vuosisatoja. Anarkia ei voi säilyä kuin viikkoja. Jos joku jengi tms. alkaa luomaan sääntöjä tai kontrolloida reviiriä jne , ei kyseessä ole enää anarkia.
- Anonyymi
Kun kasvatusta muutetaan väkivallattomaksi, ja naiset lakkaa ottamasta miehekseen paskiaisia. Niin anarkia seuraa luonnollisesti, kun nämä uudet ihmiset näkevät, että valtio on vain väkivalta systeemi, näin kaikissa valtioissa.
- Anonyymi
??? Ja anarkiassa kaikki saavat tehdä ihan mitä tahansa, vaikka olla paskiaisia, koska sääntöjä ei ole. Ei moraalia, ei rangaistuksia, vain välinpitämättömyyttä ja hetken mielijohteita.
- Anonyymi
saathan sinä nytkin ola paskiainen, ja onko sääntöjä pakko noudattaa
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
saathan sinä nytkin ola paskiainen, ja onko sääntöjä pakko noudattaa
Olet tyhmä. Anarkisssa voin riistää sinulta hengen ilman mitään seurauksia
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Olet tyhmä. Anarkisssa voin riistää sinulta hengen ilman mitään seurauksia
Anarkiassa on parempaa tekniikaa, saisitko edes aseen ostettua kun olis sellaiset hulluus pahuus kokeet että ei myyjä joudu vastuuseen.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Anarkiassa on parempaa tekniikaa, saisitko edes aseen ostettua kun olis sellaiset hulluus pahuus kokeet että ei myyjä joudu vastuuseen.
????
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1445800
En löydä sinua
En löydä sinua täältä, etkä sinä varmaankaan minua. Ennen kirjoitin selkeillä tunnisteilla, nyt jätän ne pois. Varmaan k253586Eelin, 20, itsemurhakirje - Suomalaisen terveydenhuollon virhe maksoi nuoren elämän
Yksikin mielenterveysongelmien takia menetetty nuori on liikaa. Masennusta sairastava Eeli Syrjälä, 20, ehti asua ensi1222815- 472498
- 291939
Hajoaako persut kuten 2017?
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011217813.html Tämä on totisinta totta. Persut on murroksessa. Osa jättää puolueen2631851Kamala uutinen: Henkilö kuoli Tokmannin pihaan Kankaanpäässä- Jäi trukin alle
IL 9.5.2025 Ihminen kuoli Kankaanpään Tokmannin edustalla perjantaina aamupäivästä. Poliisin mukaan henkilö oli jäänyt491800Ne oli ne hymyt
Mitä vaihdettiin. Siksi mulla on taas niin järjetön ikävä. Jos haluat musta eroon päästä niin älä huomioi mua. Muuten kä201626- 321587
- 281540