Tiedemiehet ovat päästään sekaisin

Tiedemiehet sanovat, että ihminen on enimmäkseen vettä. Eihän se voi pitää paikkaansa? Jos näin olisi, niin vesihän valuisi meistä pois eikä ruumis pysyisi kasassa!

On tainnut tiedemiehiltä jäädä Raamattu lukematta ja pyhäkoulu väliin. Opimme jo lapsena totuuden siitä, että ihminen on sataprosenttisesti maan savea. Siksi ruumis pysyy koossa eikä hajoa ja valu maahan niin kuin vesi.

Jeesus Kristus on Herra!
8414
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Alpit on kuulemma jäätynyttä mutaa.

Äänestä
  • Ja ihmiset ovat kuulemma vettä.

    Äänestä

Kuka olikaan kansakoulun opettajasi? Kokeileppa, mene kuivausrumpuun ja käske painaa täydet kierrokset päälle ja mitata tuleeko sieltä painosi edellyttämä määrä vettä. Takaan, että olet kuiva musta kääpiö, kun nouset sieltä. Varoitus ÄLÄ TEE TÄTÄ KOTONA.

Äänestä
  • Kuivaan mustaan kääpiöön jää kuitenkin hengen kipinä.

    Kuivaava pesukone, pyörittää tyypin kuivaksi, pesukone kastelee uudestaan märäksi.

    Maailmankaikkeus toimii samalla periaatteella, Yin ja Yang. Vesi ja henki ovat elämän edellytys.

    Henki eli kuivuus, kuumuus, valo eli Yang puoli. Märkyys, kylmyys ja pimeys eli Yin puoli.

    Pisara toista sisältyy toiseen. Eli kuivaan mustaan kääpiöön on jäänyt pisara kosteutta, joka maailmankaikkeuden lingossa, pimeydessä ja kylmyydessä kasvaa uudestaan vesipitoiseksi tyypiksi.

    Kuivasta mustasta ja tiukkalihaisesta kääpiöstä päästään hyllyvävatsaiseen valkoiseen ihmiseen sitä kautta, että pyykkiä ei lingota ja kuivata tarpeeksi.

    Kun maailmankaikkeus haluaa luoda uuden henkisesti kehittyneen ihmisen, niin se kuivattaa ensin meidät kuumuudellaan, minkä jälkeen tulee rankkasateet ja tulvat. On nähtävissä jo, mutta vasta alkusoittoa.

    Äänestä

Aloittaja todisti väitteen todeksi. Päässä 90% vettä ja loppu kusta.

Äänestä

Tämä oli vain tyhjänpäiväinen trollaus. Olihan? :)

Äänestä
  • Aloitus on toki julmaa parodiaa. Tosin suomalaisistakin muutama prosentti uskoo, että ihminen voi olla savea. Ja se ei ole koululaitoksen vika.

    Äänestä

  • Uskon enemmän Jumalan sanaa kuin ateistien satuja. Ihminen on maan savesta eikä savi ole enimmäkseen vettä. Lue Raamatusta!

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Tiedemiehet sanovat, että ihminen on enimmäkseen vettä. Eihän se voi pitää paikkaansa? Jos näin olisi, niin vesihän valuisi meistä pois eikä ruumis pysyisi kasassa!

On tainnut tiedemiehiltä jäädä Raamattu lukematta ja pyhäkoulu väliin. Opimme jo lapsena totuuden siitä, että ihminen on sataprosenttisesti maan savea. Siksi ruumis pysyy koossa eikä hajoa ja valu maahan niin kuin vesi.

Jeesus Kristus on Herra!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu