Kyllä vain, ateismin ja kristinuskon suurin ero ratkaistaan kuoleman jälkeen.
Siis joka on elämänsä antanut Jeesukselle ja seurannut häntä, saa periä Taivaan ja Paratiisin kun kuoleman hetki koittaa; ja saa täten olla kokonaisen ikuisuuden täydellisen onnellinen.
Kun taasen onneton joka on seurannut ateismia ja sen valheita koko elämänsä ajan, menee tulihelvettiin ja ikuiseen rangaistukseen.
Jeesus tuli maan päälle noin 2000 vuotta sitten ja kärsi sekä kuoli sijaisena ristillä, että yksikin joka suostuu uskomaan tähän ristin Jeesukseen, voisi saada kuoleman jälkeen paikan Paratiisiin jossa saa olla ikuisesti.
Etkö tunne Jeesusta? Haluatko tulla tuntemaan hänet?
Jos vastasit myönteisesti edellisiin lauseisiin voit rukoilla vaikka seuraavasti:
Oi Jeesus, tahdon oppia tuntemaan sinut, tahdon ottaa sinut vastaan ihka omaksi Vapahtajakseni ja seurata sinua loppuelämäni!
Jeesus on juuri se mistä Raamattu todistaa, hän on tässä opuksessa se kaikkein keskeisin olento kun jopa neljä evankeliumia todistaa tästä Jeesuksesta ja mitä hän teki sekä opetti ja kuinka suuri on hänen rakkautensa on meitä langenneita ihmispoloisia kohtaan.
LOPPUTULOS RATKAISEE
4
411
Vastaukset
- Anonyymi
jeesukselle palasi järki päähän kidutuksessa , jumalani miksi minut hylkäsit 🤣
ei tullut pelastamaan vaikka oli niin toivonut- Anonyymi
Ei ollut tarkoituskaan!
- Anonyymi
Tämä on ateismi hyöty ja stoori!
- Anonyymi
Ateistit tekee Raamatunkirjoittajista suuria valehtelijoita!
Siinä se on vasta tyhmyyden huippu!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 447626
Tulipalossa henkilövahinkoja, itsenäisyyspäivä alkoi huonosti, poliisi tiedottaa lisää
Savonlinna https://www.como.fi/uutiset/savonlinna-henkilovahinkoja-tulipalossa-poliisi-tiedottaa-lisaa/653933Oletko keskustellut kaivatustasi muiden
Kanssa lähiaikoina? Jos, onko keskustelu ollut positiivista tai negatiivista? Vaikuttaako keskustelut mielipiteeseesi ka583790Ennen ei ollut persuja ja työttömyyttä, lääkäriinkin pääsi
Ennen oli kaikilla töitä Kauppiaille kelpasi kun saivat voittoa Yritystukia ei ollut Lääkäriin pääsi kaikki haluklaat Nu583657- 963496
- 543107
Kyllä on Vasemmistoliitosta Koskelan johdolla tullut todellinen ääripuolue
se on niin tulipunainen kuin olla voi, ja selvästi haluaa jatkuvasti eripuraa, ja repiä kansaa kahtia. Siinä on jo vuod442898Antifasismi - mitä se on?
Se on äärivasemmistolaista anarkistista toimintaa joka käyttää fasisminvastaisuutta keppihevosena oikeuttaakseen toimint302514IL- KELA:n pääjohtaja, lääke- ja oikeustieteen tohtori Lasse Lehtonen sekavassa tilassa Brysselissä!
"Iltalehden tietojen mukaan Lehtosen käytös Brysselin lentokentällä on herättänyt huomiota, ja hänen olemuksensa on tulk2042041- 501620