Ei ainakaan vielä ole asiasta mitään havaintoa.
Koska bensan hinta laskee???
Anonyymi-ap
43792
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 21 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 43
Vanhimmat
peltomies on nyt ollut huonosti...
Miksi ne aitä laskisivat mitenkään kun näkevät ettei autoilu ole vähentynyt vaikka polttoaine maksaa paljon , voihan ne alentaa muutama centin että saavat sanoa että ovat vähentäneet
Ei polttoaine veroja alentamalla halpena. Sehän on jo "ulosmitattu", etukäteen se "veroale" ja "blanttaus-ale" hinnoissa ja jatkuu. Se valuu suoraan öljy-yhtiöille.
Vain typerys edes lähtee tuohon leikkiin samaan aikaan, kun puhuu leikkauksista ja säästöistä.
Persut eivät ole puhuneet enää mitään energian hintakatosta, miksi?
Kunta- alue- ja kirkollisvaaleissa persujen partamaurit lupasivat laskea pensan ja tiisselin hintaa ainakin neljänneksen, jos vain saavat ääniä. Alennuksia ei näy. Eli persut valehtelivat tuossakin asiassa.
Kyllä ne lupaukset on hyvin vielä muistissa.
Mutta missä viipyy selitykset että miten tässä näin kävi.
Minkä persu lupaa, sen persu peruu.
Tyhmä joka persun lupaukseen uskoo ,vielä tyhmempi joka äänestää persua.
Mittarihinta on vaan noussut persujen hallitusseikkailun aikana. Miksi?
Menivät typeryyksissään ajamaan polttoainevaron kevennystä ja jakeluvelvoitteen pienentämistä - joka sinällään on hyvä, mutta öljy-yhtiöt ulosmittavat sen jo etukäteen hintoja nostamalla.
Pena sen tossa keksi huijataan äänestäjiä lupaamalla halpaa bensaa ja ikuista onnea köyhille.Kun todella viedään niitten rahat ja siirretään mansaarille verottajan ulottumattomiin buhahahahahaha
Partamauri voisi nyt suositulla videollaan selittää kansan kielellä, miksi bensan hinta ei laske kuten hän ennen vaaleja lupasi.
Ei ne laske heti, koska yhtäkään hallitusohjelman päätöksistä. Ei mikään toteudu heti arvon idiootti.
Vaikka Marinin hallitus olisi jatkanut niin edes he eivät olisi tehneet mitään syyskuuhun mennessä. Jokaisen päätöksen toimeenpanoon menee kuukausia ja välissä oli kesäloma.
partamaurien videot ovat ehtymässä :(
Hallitus on jo päättänyt asiasta ja sen toimenpiteet vaikuttavat bensan hintaan 4,4 senttiä litra alaspäin. Enempää ei tilu ja nyt kun raakaöljyn hinta on korkea, pumppuhinnat tulevat vain nousemaan... arvon idiootti.
Ulos bensan hinnan korottajat uhosi , nyt tainnut olla hiljaa.
Kun suomen tilanne on niin huono kuin koko ajan hoetaan niin miksi on aikaa lomailla ja vielä kuukausi sotalla kohtahan ne jää parin kuukauden joululomalle.
Peltokangas lupasi jo aluevaalien alla, että jos hän menee läpi, niin bensan hinta puolittuu, ei ole puolittunut.
Niinhän se lupaili jo kirkollisvaaleissa. Mikä mättää?
Mitä tästä sanoo kirkkoväki????
Tämä aloitus jälleen hyvä esimerkki persuja vihaavan idiootin itkemisestä.
Tämä aloitus on hyvä muistutus, etteivät pölhöpopulistiset vaalilupaukset toteudu. Ei niiden ollut tarkoituskaan toteutua, mutta niillä saatiin kaltaisesi debiilit äänestämään persuja.
Sanna Antikainen (Perus Sekoilijat)!
Ilmoita sen aleasemasi sijainti, kun sitä ennen vaaleja niin paljon mainostit!
Punavihreevassarihomokommarit saa kävellä jos ei rahat riitä bensaan.
Missä se Peltokankaan lupaama suuri besa-ale viipyy??
Tässäkin asiassa perussuomalaisten äänestäjiä huijattiin.
Purra huijasi
peltomies huijasi
Jäljelle jäi vain piilevä venäläismielisyys
Nykyisen hallituksen pitää ensin korjata edellisen mokat.
Ei Peltokangas asettanut Bensan hinnan romahduttamiselle mitään muita ehtoja kuin sen, että persujen pitää ensin saada paljon ääniä kunnallis- alue- kirkollis- ja eduskuntavaaleissa. Ääänten saamisen jälkeen alkoi selittely ja jossittelu. Eli Peltokangas petti äänestäjät.
Tulee rahalle sijoitusvaikeuksia kun tuo bensan hinta laskee.
Katsoin oman auton bensan kulutuksen vuoden alusta tähän päivään asti.
Olen tankannut 542 litraa, pitäisi hinnan laskea ainakin 1€/litra että se jossain tuntuisi.
Kävin tankilla Diesseli 2,109/litra, missä se alennus viipyy?
Uskoiko joku persuja? Voi voi.
Mauri Peltokangas bensan hintaa koskevasta kritiikistä Iltalehdessä:
"Mennään nyt hetki eteenpäin. Nykyisen hallituksen päätökset eivät ole ehtineet vaikuttaa tähän päivään yhtään mitään. Jokainen lukutaitoinen varmaan ymmärtää tämän."
Jokainen täysipäinen lukutaitoinen tietää, että Peltokankaan lupaukset bensan laskemisesta olivat pölhöpopulismia pahimmillaan. Hallituksen veronkevennys laskee bensan hintaa n. 4 ,4 senttiä litralta. Täysin mitätön määrä ja sekin pitää ottaa jostain muusta pois.
Ja kun bensa ei pudonnutkaan alle puolentoista euron, niin nyt populistit itkee. Kun olisi vähän tajua reaalipolitiikasta, ei menisi noin halpoihin lupauksiin.
Ennen otsikon kysymyskseen olisi vastattu: "Sit huomenna, kun sonni poikii."
Nykyisen kehittyneen lääketieteen aikana sekin saattaisi olla liikaa luvattu.
Populistipersut. Teidän muroihinne on kustu.
Taitaa tulla kuolema ennen kun bensan hinta laskee, vaikka Mauri sen lupasi ennen
vaalia.
https://areena.yle.fi/1-63858261
Jokohan Mauri on katsonut MOT ohjelman?.
Suosittelen katsomaan.
Persut järkkäsi sentin pois pumppuhinnoista!!!!
Ensi maanantaina.
Persujen valheelliset vaalilupaukset liittyen bensan hintaan järkyttävät kautta maan.
Peltokangas lupasi puolittaa polttoaineiden hinnat ja poistaa dieselveron autoista. Nyt mies on niin hiljaa ettei tiedä onko edes hengissä?
Kävin tankilla ei huomannut vielä mitään alennusta, missä mahtaa alennukset viipyä?.
Ensi vuonna, on persujen tunnus. Ja ensi vuonna taas ensi vuonna. Jne.
Olen yrittänyt ajaa nyt vähän kun vuosi vaihtuu, niin varmasti se polttoaineen hinta laskee tuntuvasti.
Luvattiin sitä ainakin ennen vaalia että bensaa kohta halvalla.
Ja tähän on uskottava