Venäjällä pian vallakumous?

” Kansan tyytymättömyys sotaan ja Kremliin voi johtaa nopeaan vallankumoukseen, uskoo Abbas Galljamov.
Syyskuun paikallisvaalit ovat epärehellisimmät koskaan.
Uusi liikekannallepano alkaa vaalien jälkeen syys-lokakuussa.”
16177
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 16

Vanhimmat

Suomeen on turha tunkea pakoon!!!

Äänestä
  • Tottakai saa tulla 👍turvapaikka se kuuluu Venäläisillekin

    Äänestä

Niin olihan putiinilla syöpäkin.
Ja muuta paskaa kirjoittaa ja julistaa suomen valehteva media

Äänestä

Nyt ei ole lälläri puikoissa. Kremlin yläkerran ikkunoista lentää ukkoa ketjuna ulos, jos joku alkaa juputtamaan.

Äänestä

VENÄJÄN VALLANKUMOUS..........ON ODOTETTU TAPAHTUMA.

Äänestä
  • 👍👍👍

    Äänestä

  • Oottelehan rauhassa..minkä kiksin saat???💩💩💩

    Äänestä

  • Totta hitossa Natofanaatikoille, jotka ei välitä miten Suomelle käy, kunhan Venäjä...

    Äänestä

Venäjä liistii ihtesäh

Äänestä
  • Kyllä varmin tapa hallita ihmisiä on väkivalta. NL hajosi siksi että se lakkasi käyttämästä tätä ikiaikaista menetelmä. Kyllä Puutin on ottanut opiksi. 🌚🌚🌚

    Äänestä

  • Anonyymi00007 kirjoitti:

    Kyllä varmin tapa hallita ihmisiä on väkivalta. NL hajosi siksi että se lakkasi käyttämästä tätä ikiaikaista menetelmä. Kyllä Puutin on ottanut opiksi. 🌚🌚🌚

    Ilmankos pysytteletkin piilossa.

    Äänestä

Kansainvälinen rikostuomioistuin on julistanut Putinin pidätettäväksi. Luovuttaako venäläiset Putinin Haagiin? Brasilian presidentti sanoi, että tervetuloa. Uskooko Putin tämän bluffin?

Äänestä
  • Aiij,,eipä tuota kukaan varmaan tiennytkään 😂🤣😂Paskan jauhamista, keksi jo jotain uutta...Ei Putin tyhmä ole,ei usko.

    Äänestä

Aloittaja on tääs nähnyt unelma unia, tai lukenut Toverin satukirjaa.

Äänestä
  • Toveri se satuilee tuon tuosta,,Oikea satusetä..

    Äänestä

Ja höpö,, höpö...Uskoon Abbas🧔 mitä haluaa

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

” Kansan tyytymättömyys sotaan ja Kremliin voi johtaa nopeaan vallankumoukseen, uskoo Abbas Galljamov.
Syyskuun paikallisvaalit ovat epärehellisimmät koskaan.
Uusi liikekannallepano alkaa vaalien jälkeen syys-lokakuussa.”

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu