https://www.is.fi/kotimaa/art-2000009845293.html
Vielä alasti nukkuu ja silti ovet sekä ikkunat auki.
Aivan järkyttävää luettavaa, mutta silti tulee todella tyhmä olo.
Kuka jättää oikeasti mitään auki tai lukitsematta tänä päivänä ?
Tottakai tummaihoinen mies yritti raiskata, sehän on päivän selvä asia.
Jokainen tämän tietää ja Hallitus leikkii Rasismin-vastaista juhlaa samalla.
Miten tyhmiä suomalaiset ovat nykypäivänä ?
Olisko viinalla, lääkkeillä tai huumeilla tuhottu kaikki normaali aivotoiminta ?
Aivan järjetön trauma jää tälle uhrille, mutta oppii sentään lukitsemaan.
Vielä alasti nukkuu ja silti ovet sekä ikkunat auki.
Aivan järkyttävää luettavaa, mutta silti tulee todella tyhmä olo.
Kuka jättää oikeasti mitään auki tai lukitsematta tänä päivänä ?
Tottakai tummaihoinen mies yritti raiskata, sehän on päivän selvä asia.
Jokainen tämän tietää ja Hallitus leikkii Rasismin-vastaista juhlaa samalla.
Miten tyhmiä suomalaiset ovat nykypäivänä ?
Olisko viinalla, lääkkeillä tai huumeilla tuhottu kaikki normaali aivotoiminta ?
Aivan järjetön trauma jää tälle uhrille, mutta oppii sentään lukitsemaan.
Vastaukset 14
Vanhimmat
Aliapinat olisi hyvä tappaa jo ennakolta. Tuolla ehkäistäisiin jo 90 prosenttia rikoksista ja turhasta kärsimyksestä. Apinan paikka on 6 ft under.
Mua hirvittää ajatuksin siitä, että mulla olis jäänyt partsin ovi lukitsematta tai ikkunat auki yöksi. Hirvittää, vaikka mulla on koira vahtimassa unta ja varmasti ilmoittaisi, jos joku sisään yrittäisi.
Miten se onkaan aina kun puhutaan näistä tummista niin se raiskaus on usein se rikos. Hehän ovat täysin yliedustettuina raiskaustilastoissa jos vertaa valkoisiin. Onko se kulttuuriin kuuluva juttu?
eipä ole paljon mahiksia kun tuntomerkkeihin sopii melkein jokainen.. noin juuri suomalaisetkin varkaat tunkeutujat toimii, etsitään heikkoa,
Niin musta iho oli mainittu että kyllä niitä on aika paljon vähemmän
Kannattaako ykköskerroksiin rakentaa enää asuntoja Suomessa ?
Suomen katuturvallisuus ei näköjään kestä enää maan tasalla olevia asuntoja.
Jos aseet yleistyy kadulla, niin käytännössä kaikkihan voidaan ampua kuoliaaksi lasin läpi nukkuessa. Rakennukset voi ihan hyvin suunnitella turvallisemmiksi.
Alimpana voi olla autohalleja, varastotiloja tai vaikka lähikauppa, mutta asukkaiden kerrokset voivat alkaa siitä 2-kerroksen kohdalta ja vielä rakentaa niin, ettei mitään kiipeilymahdollisuuttakaan ole lukitulle lasitetulle parvekkeelle.
Muistan vielä ajan jolloin maaseudulla ei juurikaan ollut ovissa edes toimivia lukkoja.
Luuta ovella kertoi vieraille jotta väki ei ole kotona, eikä kukaan mennyt sisälle.
EI EDES TUMMAT saatoivat kyllä leiriytyä pihalle mutta sisälle eivät menneet.
Jotta se siitä TURVALLISESTA SUOMESTA.**
Kuka hullu... suomalainen.
Ei muuta kun 1. kerrokset boikottiin. Kaikki rajat on nyt ylitetty. Erittäin vaarallista asua Pääkaupunkiseudulla ylipäänsä. Pois vaan ja äkkiä.
Suomi ei ole enää entisensä. Yön Timot vaeltelevat pimeydessä saalistusvietin ajaessa eteenpäin. Kaikki inhimillisyys on pakkautunut elimeen alkukantaisesti. Saalista on saatava.
Entisensä?
No kerro milloin Suomessa missään kaupungissa on koskaan ensimmäisessä kerroksessa annettu ulko-oven olla lukitsematta, päivällä saati yöllä. Kyllä viimeistään yöksi on lukittu, samoin parveke jos on ihan alin kerros, ei välttämättä lukittu mutta suljettu niin ettei ulkoapäin saa auki.
Outo juttu kokonaisuudessaan.
Tuoksuko houkutteli, feromonit.
Ilman vaatteita ikkuna auki voinut vieno henkäys kantautua kadulle asti
Suomi ei enää ole paikka, mittä voi pitää ovia lukitsematta.
Henriksson hoitaa asian ihan vaan vasemmalla kädellä.