Sepittäjä uutta tietoa Parkanossa sekin tykkää asua.

Anonyymi-ap

4

859

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Melkoinen Rotaryklubin Presidentti olisi noilla tiedoilla?

    • Anonyymi

      Neuvostoliittolaistaustainen mies ujuttautuu kerta toisensa jälkeen Suomen turvallisuus- ja pelastustoiminnan aitiopaikoille, Helsingin Sanomat kirjoittaa.

      >Viimeksi pirkanmaalainen, noin 50-vuotias mies siirrettiin syrjään Naton reserviläisten kesäkongressin järjestely- ja turvatoimista. Aiemmin hänet on HS:n mukaan muun muassa hyväksytty ja sitten erotettu VPK:n jäsenyydestä ja Uudenmaan pelastusliiton jäsenyydestä.

      >HS huomasi ristiriitoja miehen itse ilmoittamassa työhistoriassa, jonka mukaan hän on muun muassa professori ja tehnyt töitä Natolle ja YK:lle, sekä tutkinnoissa, jotka sisälsivät esimerkiksi avaruustekniikan tohtorin ja sotatieteiden maisterin arvonimet. Osa väitteistä oli valetta.

      >Miehen juuret ulottuvat Neuvostoliittoon, jossa hän opiskeli sotilaallisessa ilmailuinsinööriopistossa, minkä jälkeen hän jatkoi opintojaan Suomessa avaruusteknologian parissa. Tohtoria hänestä ei tullut ja sotilasyhteydet herättivät epäilyksiä kollegoissa.

      >Suomen entinen Venäjän ja Ukrainan puolustusasiamies, everstiluutnantti evp Juhani Pihlajamaa arvioi HS:lle, että miehen toiminta voisi viitata tiedustelijan taustaan. Vaikka mies on useasti jäänyt kiinni taustansa vääristelystä, hän on päässyt tehtäviin, joiden kautta on voinut hankkia tietoa Suomen haavoittuvaisuuksista

    • Anonyymi

      Luulisi että menisi maataan puolestaan itään.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ei sua enään tunnista

      Kun olet vanhentunut ja lihonut.
      Ikävä
      202
      6973
    2. Huomenet naiselle

      Harmittaa ettei ehkä nähdä enää koskaan. Näillä mennään sitten.
      Ikävä
      59
      4622
    3. Etsin vastaantulevista sua

      Nyt kun sua ei oo, ikävöin sua niin v*tusti. 😔Jokaisesta etsin samoja piirteitä, samantyyppistä olemusta, samanlaista s
      Ikävä
      36
      4191
    4. Mikä kaivatussasi kolahti?

      Mikä oli erityistä?
      Ikävä
      71
      3229
    5. Kaikesta muusta

      Mulla on hyvä fiilis. Mä selviän tästä ja sit musta tulee parempi ihminenkin. Ainut, mitä mun pitää nyt välttää on se ko
      Ikävä
      16
      1945
    6. Tekis mieli lähestyä sua

      Mutta pelkään että peräännyt ja en haluis häiritä sua... En tiedä mitä tekisin olet ihana salaa sua rakastan...💗
      Ikävä
      27
      1686
    7. Hyvää yötä.

      Miten äkäpussi kesytetään? 😉 pus
      Ikävä
      17
      1670
    8. Ajatteletko koskaan

      Yhteisiä työvuosia ja millaista silloin oli? Haluaisin palata niihin vuosiin 🥹
      Ikävä
      40
      1573
    9. Kyllä hävettää!

      Olla taivalkoskelta jos vuoden taivalkoskelainen on tuommoinen tumpelo.
      Taivalkoski
      34
      1439
    10. Haluaisitko enemmän ?

      Haluaisitko enemmän kuin ystävyyden ? M-N
      Ikävä
      143
      1227
    Aihe