jos persuvisio toteutuu. Tarkista päivän lehdistä juuri julkaistu raportti. Tyhjeneekö juuri Sinun maakuntasi ensimmäisenä?
Suomi tyhjenee vauhdilla
Anonyymi-ap
17255
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 17
Vanhimmat
Suomen eläkejärjestelmä 🤣 https://www.youtube.com/watch?v=_UAEEtbuNnE
Ihmisten väheneminen maapallolta on loistava, upea, ihana ja ennenkaikkea lohduttava uutinen!!!! Ihminen omassa itsekkyydessään haluaa sitä ja tätä ja mahdollisimman paljon, paskoen kaiken alleen, niin ilmaston kuin luonnon ja eläimet. Suomessa tulemme toimeen loistavasti vähemmällä porukalla. Tämä maapallo ei ole ihmisten yksinoikeus. Typerän ja lapsellisen punikinkin olisi hyvä päättää kannattaako esim ilmastonmuutoksen torjuntaa vai ei.
juuri näin käsittämättöntä kielisotkua kaduilla pyörivä epämääräinen ulkomaalaissakki
tuhoaa ympäristön
Venetsia on tuhottu kokonaan
Hädissään kaupunki yrittää veroa niille jotka tulevat turisteinakin sinnepaskomaan
paikkoja
Venetsia on maailman epämiellyttävimpiä läpiä vaikka olen siellä pistytynyt aselmalta
rialton kautta markuksen aukiolle ja takaisin junalle
asuukkaat piilottelevat hädissään Venetsian itäkärjessä
kamala katsella
Venetsian pääsymaksuksi kutsuttu päiväkävijöiden turistivero astuu voimaan tammikuussa 2023 lukuisten viivästysten jälkeen
Matut hakkaavat naisia Genovassa
Alue tyhjeni nopeasti
https://nitter.net/RadioGenoa/status/1700771184726479194
Auttaisi Suomea jos nämä elätti matut häipyisi maasta kun tuet loppuisi, se olisi toiveena . Näistä kelan eläteistä ei ole kuin ainoastaan harmia Suomelle .
Kainuu ja Etelä-Savo näyttäis olevan liipasimella.
SUOMI PYSYY IÄTI
Nyt suomen puolesta ryhytään tähä hommaan.
https://yle.fi/a/74-20049728
Loppuvat ikäihmisten hoitajat ja eläkkeenmaksajat jos syntyvyys pienenee näin voimakkaasti ja maahanmuuttoa samalla rajoitetaan. Tässä tilanteessa ne ketkä haluavat rajoittaa työperäistä maahanmuuttoa voimakkaasti eivät ymmärrä tai välitä mitä seurauksista.
Kannattaa huolehtia että on riittävän suuri varallisuus eläkeaikaa ja vanhuutta varten. Silloin pystyy ostamaan ne palvelut joita ei tulevaisuudessa ehkä enää yhteyskunnan toimesta saa. Parempi olla mukavassa hoivakodissa hyvässä hoidossa kuin kotona huonokuntoisena saamatta riittäviä palveluita ja hoitoa.
Itsekäs maailman pilaaja! Oma hyvinvointi se siellä tekohyveellisen suvaitsevaisuuden takana kurkkii, välittämättä kehitysmaalaisten tänne jättämästä hiilijalanjäljestä tippaakaan. Suomalaiset töihin! Paljonko niitä työttömiä luusereita nyt taas olikaan?
Ainakin yksi Sellon kirjastoon juurtunut...
Suomi on tyhjentynyt Kekkosen ajoista lähtien.
Minkäslaisella visiolla aloittaja aikoi sen tyhjenemisen sitten estää?
Lipposen aikaan se meni niin, että lisää rahaa Helsingille ja kaupungeille, ja keput pois valuutoista maaseudulla, niin sitten on asiat hyvin. Sillä samalla visiollako maakuntien tyhjeneminen nyt pysähtyy?
Eikö se riitä että väkiluku nousee holtittomasti lisääntyvien, tulonsiirroilla liedustetusti elävien, integroitumattomien, keppostelevien kehitysmaamuslimi MAANMUUTTAJIEN ansiosta!
Laadullahan ei ole paskankaan väliä kunhan väkiluku nousee…
Vihervassarit muihin maihin. Hyvin menee sitten, kun raha valtiolla riittää.
Ensin vouhkataan kuinka maatalous tuhoaa maailman, halveksitaan maanviljelijöitä ja heidän työtään, lopetetaan kyläkoulut, pankit, terveydenhuolto, tiet ovat ajokelvottomia ym ym ym, sitten ihmetellään kun maaseutu autioituu. Enää ei ole rahaa mihinkään todella tarpeelliseen. Kaikenmaailman fatimdiarrat ja nylkkysannat on näin päättäneet. Suomalaisten rahat kuuluvat näköjään ihan jonnekin muualle ja muille. Kyllä sylettää tämä niin läpinäkyvä, Suomen tuhoava, muiden takapuolen nuolenta.
Puutakaan ei enää ole tarpeeksi, sähköasiat sössitty, maanviljelijöiden tulot ja tuotanto.
Norja lienee omavarainen?
niin kävi klondikelle 🤣 nokian rahat on hummattu