Miksi teistit kieltävät olevansa moraalittomia ihmishirviöitä?

Anonyymi-ap

Teistien vakaumus perustuu valheelle ja heidän moraalinsa on rappeutunut opportuniseksi oman edun ja taivaspaikan tavoitteluksi. Jäljet moraalittomuudesta ovat kamalat aina WTC-terrori-iskusta lestadiolaisten pedofiilimafiaan.

24

404

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Hyvä avaus. Teismi johtaa moraalittomuuteen kun moraali on ulkoistettu kostonhimoisen vuohipaimenen keksimälle mielikuvitusolennolle. Vihamiehiä kohtaan noudatetaan VT:n jumalan kostofantasioita ja omille lahkolaispedofiileille annetaan kaikki anteeksi UT:n satujen mukaan.

      • "Vihamiehiä kohtaan noudatetaan VT:n jumalan kostofantasioita"

        Mitä siitä? Onko se väärin?


      • Anonyymi

        Kaikki saavat ansionsa mukaan, mitä ovat tehneet maallisessa. Ihminen ei muuten opi.
        Joten jatkakaamme elämää kukin oman mielensä mukaisesti.


    • Anonyymi

      Islamin fundamentaalisuus ja ateismi ovat ihan sama asia.
      Sillä erolla että atet vain w ittuilee palstalla on hyvä kaiku
      koska tämä elmäntehtävä on myös oma vakaumus. Mitään
      ei saavuteta mutta huuto on kova. Tämä "ylijumalallisuus"
      on fanaattisuutta ja täysin pos raiteilta olevaa käytöstä.
      Onneksi ateistien järki ei riitä terroritekoihin vaikka tahtoa on.


      • Anonyymi

        Aktivisteja.
        .Hyvin.
        Maltillista.
        Porukkaa.
        Suvussa.
        .Ateisteja.


      • Anonyymi

        Kristitty, juutalainen ja islamilainen fundamentallismi on sama asia. Palvovathan he samaa Jumalaakin, jonka kuvittelevat taruhenkilö Aabrahamin keksimäksi.


    • Anonyymi

      Islamin jumala ei vastaa rukouksiin. Se todistaa, että islam on epäjumalan palvontaa. Koraani on poliittisista syistä hätäisesti Raamatun runkoon vääristelty uskomus. Raamattu on elävän Jumalan ilmoitus ihmiskunnalle itsestään ja tahdostaan. Raamatun totuutta vahvistaa kristitylle persoonallinen, vuorovaikutteinen suhde Raamatun kolmiyhteiseen Jumalaan. Ainoan elävän Jumalan vaikutus on selvästi havaittavissa kristityille. Mutta Jeesus kutsuu kaikkia ihmisiä hoiviinsa. Vaikka kumarrat puupölkkyä, kuin mieletön, luullen sen kuulevan pyyntöjäsi, tai hypit nyrkki pystyssä kiroten muita kansoja, tai luulet kykeneväsi itse Jumalan kaltaiseksi, kun meditoit syvästi ja luulet saavuttavasi jotain, mutta luisut pimeyden voimien alaisuuteen. Toivottavasti aloittaja ei kiroa ainoaa elävää Jumalaa, sillä uskonnoissa on huomattavia eroja.

      • Whataboutismi on argumenttivirhe. Kristinusko on samanlainen takapajuinen ja moraaliton vuohipaimenusko.


    • Anonyymi

      Islamin uskon nossa fanaattiset bossa nova piirit ovat juuri kuin ateisteja.
      Mitään vertauskuvia ei ymmärretä. Tämä riemuidioottien kultapossukerho
      yrittää saada otetta, mutta ei heitä suvaita mihinkään. Liian yksinkertaisia.

      • Anonyymi

        Miksi länkytät islamista etkä myönnä olevasi moraaliton ihmishirviö oman uskontosi takia?


    • Anonyymi

      Osa tämän palstan ateista ovat fundiksia ja pahimmasta päästä.
      Voi olla kyse myös älykkyydestä, jota ei ole kaikille annettu.
      Kauha lusikka järjestys ei ole mysteeri, mutta voi esiintyä kauhana
      hengellisissäkin asioissa ja samalla ateistina. Siitä tulee lusikka.

    • Anonyymi

      Uskovaisuus rapauttaa moraalin opportunistiseksi oman edun tavoitteluksi ja jälki on kamalaa.

    • Anonyymi

      Uskovaisten omahyväisyys tekee mahdottomaksi kaiken itsereflektion ja siksi he ovat sokeita omalle ihmisvihalleen.

    • Anonyymi

      Jumala kumppaneineen on puhtaasti mielikuvituksen tuotetta , tarkemmin harhaisen mielen luomia hallusinaatioita.

      • Anonyymi

        Kyllä vielä yllätyt ja kadut, mutta se on silloin kuin myöhäistä!


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Kyllä vielä yllätyt ja kadut, mutta se on silloin kuin myöhäistä!

        Taas yksi kaikkitietäväksi itsensä kuvittelevat omahyväinen ilmoittautui.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Taas yksi kaikkitietäväksi itsensä kuvittelevat omahyväinen ilmoittautui.

        Jokinen on kaikkitietävä, kun avaa Raamatun.
        Se todistaa menneen ja tulevan!
        Sinä kuulut kakkosluokkaan!


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Jokinen on kaikkitietävä, kun avaa Raamatun.
        Se todistaa menneen ja tulevan!
        Sinä kuulut kakkosluokkaan!

        Voi JEESUS tuota itserakkauden ja omahyväisyyden määrää!
        Kamalin rangaistus tuollaisille ihmisille on, että he joutuvat elämään itsensä kanssa koko elämänsä. Ja hukkaanhan elämä silloin menee.


    • Anonyymi

      Erinomainen esimerkki uskovaisten sokeudesta omalle hirviömäiselle ihmisvihalleen, on Suomen suurin uskontokunta eli evankelisluterilainen kirkko.

      Kirkon nimessä on Lutherin nimi ja uskovaiset sivuuttavat täysin sen, että Martin Luther oli HITLERIN INNOITTAJA ja yksi merkittävimmästä JUUTALAISTEN JOUKKOTUHONNAN arkkitehdeistä!

      Silti Lutherin nimi voi komeilla kirkon nimessä, koska uskovat ajattelevat, että Luther oli Jumalan mies ja siksi ovat TÄYSIN SOKEITA Lutherin edustamalle ihmisvihalle, rasismille ja kuvottavalle rotuideologialle.

      Ns. "kristalliyö", josta holokaustin katsotaan alkaneen järjestettiin Lutherin syntymäpäivän kunniaksi. Ja kirkko vannoo edelleen Lutherin nimeen?!?
      Hyi Saatana!

      • Anonyymi

        Luterilainen kirkko ei halua tunnustaa, että se on rakennettu rasistin opein.


    • Anonyymi

      Kristinuskon anteeksianto vain korostaa moraalittomuutta. Ensinnäkin opetus kertoo, että "kaikki ovat syntisiä" eli unohdetaan kaikki harmaan sävyt ja "syntisyys" sulkee sisäänsä kaiken naapurin vaimon himoiten katselusta lasten raiskauksiin. Tämän jälkeen "syntien" anteeksianto hoiidetaan pyytämällä niitä anteeksi mielikuvitus-Jeesukselta.

      Rasisti ja antisemitisti Luther jopa lausui: "tee rohkeasti syntiä".
      Hyi olkoon mitä väkeä!

    • Anonyymi

      Kristillisdemokraatit hallituksessa alentavat oluen verotusta, mutta koventavat lääkkeiden arvonlisäveroa.

      Kristillisyys on monimuotoista. Rukoilemallako köyhien pitäisi ihmeparantua, kun ei ole enää varaa lääkkeisiin?

    • Anonyymi

      Uskontojen ytimessä on omahyväisyys jonka edellytys on tietenkin itsekritiikin puute. Uskovainenhan ei ota lainkaan huomioon sitä mahdollisuutta, että hän on ymmärtänyt uskonasiat ihan väärin, vaikka toisaalta ei mitenkään loogisesti pysty perustelemaan uskomuksiaan. "Miten minä voisin olla väärässä?", kysyy uskovainen itseltään - eikä osaa vastata

      Itsekritiikin puute taas altistaa ihmisen sikamaiselle öykköröinnille, besserwisseröinnille ja muiden halveksimiselle - kuten palstalla on niin usein nähty.

    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin

      Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http
      Maailman menoa
      262
      4606
    2. Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi

      se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?
      Maailman menoa
      132
      3003
    3. Miten löydän sinut

      Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit
      Ikävä
      43
      2786
    4. Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla

      Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?
      Heinola
      76
      1761
    5. Vaikea tilanne

      Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te
      Ikävä
      106
      1614
    6. Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?

      Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn
      Maailman menoa
      28
      1493
    7. Milloin kaivatullasi

      .. on nimipäivä?
      Ikävä
      58
      1351
    8. Kehtaisitko näyttäytyä

      kaivattusi seurassa?
      Ikävä
      94
      1253
    9. Missä kunnassa kaivattusi asuu

      Kuinka tarkkaa uskalla sanoa?
      Ikävä
      47
      1129
    10. Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!

      Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En
      Maailman menoa
      212
      1128
    Aihe