Uusi kyläpäällikkö Hankoon

Kyllä Hangon tilanne ja viime aikoina tulleet uutiset ovat sellaisia, ettei taida tulla juuri hakemuksia päteviltä johtajilta.
7745
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Uskon että hyvä palkka ja mielenkiintoinen työkenttä kiinnostaa kyllä monia

Äänestä

Nykyinen päällikkö on painanut Hangon niin syvälle suohon ettei edes kivalla palkalla taida löytyä sellaista tekijää joka tämän Kaupungin sieltä suosta nostaisi.

Äänestä

ottakaa nainen vain sillä voi varmistua että kaupunginjohtajaksi ei valikoidu vapaamuurari

Äänestä
  • Nainen on kaiken pahan juuri, houkuttelee miehen syntiin. Ottakaa 100% moraaliltaan ylhäinen ja siveellinen vapaakirkkolainen mies

    Äänestä

Varmasti löytyy hakijoita mutta ei ehkä päteviä.

Äänestä

Eiks se Johan Berglund ois sopiva sillähän on aiemmin ollu kiinnostusta luontoon ja eiks se oo kaupungilla duunissakin ni säästys palkkaki?

Äänestä

Anonyymit hakemukset, niin tulee pätevin valittua, eikä RKP-läinen tai demari.

Historia on ikävä. Se on kuitenkin selvä juttu, että kaikenlaista suhmurointia on ollut: - -
- Tehtaanniemellä on nähty, että liiketontille tulee lopulta asuntoja ilman kilpailutusta. Ensin rakennetaan ja sitten muutetaan kaavaa. Ei helvete!
- testamentilla määritelty eläkeläisten virkistyskiinteistö meinasi mennä vapaa-ajanasunnoksi, että huips.
- erilaisia hankkeita, joissa tarjouskilpailut eivät ole olleet avoimia, pöydän alla tapahtuu. Onko rahaa siirtynyt?
- mitä nyt yritetään Casinon puistossa tehdä? Epäily on, että tulee taas, kuten Tehtaanniemellekin, lisää asuntoja parhaille paikoille "hotelliotsikolla" ratsastaen. Ei saa tapahtua.

Suhmurointi lopulta kostautuu. Ketkut saavat tuta, että Karman käsi on karmea.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Kyllä Hangon tilanne ja viime aikoina tulleet uutiset ovat sellaisia, ettei taida tulla juuri hakemuksia päteviltä johtajilta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu