Juonipaljastuksia ajalle 18.9. - 21.9.23
Kallen mielestä Ismon on pystyttävä antamaan anteeksi Isälleen. Kalervon haudalla Ismo tapaa Hanin. Hani on suuttunut. Ismo haluaa tehdä Hanin kanssa sovinnon. Ismo sanoo,että hän ei tarkoittanut sitä mitä hän sanoi Kavervon perinnönjaossa.
Ismo luulee Hania murtovarkaaksi ja lyö Hania pesäpallomailalla. Hani selviää aivotärähdyksellä. Hani vaatii sovinnon ehdoksi sen,että pesäpallo maila hävitetään. Kun maila on haudattu, käy Ismo ostamassa uuden pesäpallomailan.
Eevan tuparit keskeytyvät,kun Sampo soittaa Joonatanin ja Cindyn selvittelemään Amandan sähkökatkoa.
Elina ei ehdi sabotoimaan Kallen Noelille tilaamaa tutkimusta. Noelille selviää,että hän on terve. Elina päättää paeta Toivon kanssa.
Elinan suunnitelma pettää
Anonyymi-ap
8
644
Vastaukset
- Anonyymi
En malta odottaa että näen Ismon uuden mailan
- Anonyymi
Hui kauhia mitä väkivaltaa! Ja vielä pesäpallomailalla!
- Anonyymi
Jos Elina pakenee lapsensa kanssa niin ilmeisesti hän samalla poistuu sarjasta,ainakin toistaiseksi
- Anonyymi
Kyllä. Elinan hahmo on jäänyt samalla äitiyslomalle, eli Inna sai kesällä vauvan. Nämä nyt nähtävät jaksot on kuvattu ennen kesälomia.
- Anonyymi
Elinajan lähti siinä vaiheessa äitiyslomalle, mutta toivo sais tulla takasin. Ihana pieni poika
- Anonyymi
Tuohan olisi vaikka hyväjaksonnimi: Noelin Elinajanodote pitenee.
- Anonyymi
Susu palaa sarjaan ja tuhoaa Noelin. Gunnar on lapsen isä.
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Valtion alijäämä = yritystukien määrä = 10 mrd. euroa
Mutta persut eivät vaan suostu tasapainottamaan valtion budjettia, vaikka yritystuet on tiedetty haitallisiksi. Miksi p1218676Suomi käyttää sosiaalietuuksiin suhteessa eniten rahaa koko maailmassa
Suomi käyttää sosiaaliturvaetuuksiin enemmän rahaa suhteessa bruttokansantuotteeseen kuin mikään muu maa maailmassa. Su4307927Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?
Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-105518Grahn-Laasonen: "Kansalainen joutuu pettymään, jos demareita äänestää"
Ministeri viittaa tuoreeseen Helsingin Sanomien juttuun, jossa demarijohtajan keinoja Suomen suunnan muuttamiseksi esite825159Vähän fiksumpi Nimi kisa ? :=)
Kirjoita teidän etunimet allekkain. Jos nimissä on joku kirjain sama, poista se. Tee sama tarkistus kaikille kirjaimill294989Mikä on suurin luonne- eroavuus sinussa
Ja kaivatussasi? Vaikuttaako se huonoon vai hyvään suuntaan siinä, että teistä voisi tulla jotain?2373487- 1253204
Kenen haluaisit voittavan Amazing Racen: Tuomas ja Esko, Millu ja Karoliina vai Maria ja Vilma?
Amazing Race Suomi huipentuu lauantaina finaaliin. Jäljellä on kolme paria ja tiedossa on tehtäviä, jotka järkyttävät os353096Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin853089Gallup: Katsotko Salkkareita tai oletko katsonut?
Salatut elämät on suomalaisten suosikkisarja vuosikymmenestä toiseen. Salkkareiden parissa viettää aikaa sukupolvet laps252690