Eu on vuosia ajanut ns ennallistamista ja yrittänyt pakottaa siihen myös meidän maamme. Toisaalta sanaakaan ei ole sanottu esim Alankomaiden tilanteesta. Siellä on padottu rantoja ja kuivattu maata tuhansia hehtaareja. Jospa ennallistettaisiin ensin nämä merenrannat.
Toisaalta nyt EU haluaa Suomen harvinaiset mineraalit ja arvatkaapas, onko luonnonsuojelun väistyttävä kun kansainväliset yrykset alkavat louhia mineraaleja Lapista. Onko Lapin soilla ja nyt jo harvinaisilla ikimetsillä mitään arvoa kun EU ryntää meidän "kultamaille".
EU ryöstää ja raiskaa maamme
7
218
Vastaukset
- Anonyymi
Kyllä aloittaja on täysin oikeassa,EU on raiskannut Suomea liittymisestä alkaen ja säätänyt mm liikennettä sekä maataloutta koskevia typeriä suorastaan järjettömiä direktiivejä jotka on täysuin mutu eli minusta tuntuupohjalta suunnilteltuja tätä mieltä on myös moni EU typerys tutkimusten mukaan erotaan EU sta emme tarvitse sitä emmenkä typeriä EU direktiivejä t.Talollinen pää EU vastustaja
- Anonyymi
Suomesta tehdää Uusi Afrikka, toimitaan samalla kaavalla, kansa pidetään pihalla!
- Anonyymi
EU-komission kriittisten raaka-aineiden asetukseen, josta äänestetään torstaina. Osa mepeistä piti hyvin tärkeänä. Läpi meni!
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
EU-komission kriittisten raaka-aineiden asetukseen, josta äänestetään torstaina. Osa mepeistä piti hyvin tärkeänä. Läpi meni!
Osa mepeistä piti hyvin tärkeänä. Ne jotka lobbaa Suomea ja tuhoaa luontoa.
- Anonyymi
Voi suomipoju juoksupojua! Eukin kusettaa mielimääärin! Mitä ne suomenmepit??. Eurakastajat huokailee hyväksyvästi!
- Anonyymi
Jäsenmaksut seis. Ei ole mitään eurooppaa.
- Anonyymi
EU on tutkimusten mukaan velkaantunut viimeisten 6kk aikana merkittävästi johtuen mm öljyn sekä kaasun hinnan korotusten sekä EU talouskasvu taantunut voimakkaasti mainittujen öljyn sekä maakaasun saatavuuden vuoksi joista eu on riippuvainen,Suomi on velkaantunut pohjoismaiden eniten juuri EU liittymisen takia meidän tulee miettiä tarvitsemmeko me todella EU ta ?
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?
Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv1824196"Mitä sä nainen tuot sitten pöytään" ?
Jos mies provaidaa ja suojelee... Pitääkö miesten kysyä tuollaisia?892750Aktivistinainen pysäytti ICE-agentin luodin päällään USA:ssa!
Video ampumistilanteesta: https://edition.cnn.com/2026/01/07/us/video/ice-shooting-minneapolis-digvid "Media: ICE:n am1332238Minja jytkyttää vas.liiton kannatusta ylöspäin
Alkaa raavaat duunarimiehetkin palaamaan vasemmistoliiton kannattajiksi. Eduskunnassahan on vain kaksi työntekijöiden p8022076 kW saunan lämmityksestä kohta 10 euron lisämaksu / kerta
Kokoomuslainen sähköyhtiöiden hallitsema Energiavirasto ehdottaa 5 kW:n rajaa, jonka ylittämisestä tulee lisämaksu. Tark92044- 192031
Oikeistopuolueiden kannatus vain 37,8 %, vasemmiston 43,0 %
Keskustaan jää 17,4 prosenttia ja loput ovat sitten mitä ovat. Mutta selvästikin Suomen kansa on vasemmalle kallellaan.301987Ekologinen kommunismi tulee voittamaan fossiilikapitalismin
Kiina on mahtitekijä uusiutuvien energialähteiden kehityksessä, ja Trump osoitus viimeisestä öljyn perään itkemisestä, m191810Mahonselän jäät - Saaristokunta Lieksa brutaalisti kriisin partaalla!
Lieksan loppuvuoden hyvän kehityksen jälkeen ei olisi uskonut että palstan ahkerista kommentoijista huolimatta matkailu1251803- 831797