Ilkivalta, kiusaamiset ja ryöstöt jne.

Anonyymi-ap

http://www.e-pages.dk/ilkkapohjalainen/1300/article/1894893/8/2/render/?token=1fc6a19054b228feb375e8d33094f86e&vl_app_id=fi.ilkkapohjalainen.areader&vl_app_version=1.9.0&vl_platform=android

JOSSAIN ON SUURTA VIKAA JA AINAKIN SE ON VARMAA ETTÄ YKSI TODELLINEN SYY KAIKKIIN NÄIHIN LÖYTYY KOTIEN KASVATUKSESTA....SIITÄ VAPAASTA MITÄ YHTEISKUNTA JA PÄÄTTÄJÄT AJANEET. LUOVUUTTA PITÄÄ EDISTÄÄ, SANALLISTA ILMAISUA JA OMA-ALOITTEELLISUUTTA ON HYÖDYNNETTÄVÄ JA VAPAUTTA TEKEMISELLE ON AJETTAVA KASVATUKSESSA.
TÄSSÄ TULOS JOS EI PÄÄSTÄ ENÄÄ ULOS !

6

452

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ehkä niin mutta pidän syynä maailman raadollisuutta,tämä alkoi tuossa 2000luvun alussa kun lasten piti saada samanlaiset vaatteet,pyörät,pelikoneet,puhelimet ymmm.Niitä varasteltiin ym...Koko ajanhan se on pahentunut ja nyt ollaan jo todella pahalla mallilla. Netistä otetaan oppia kaikkeen,no se on kaikilla mukana. Jengityminen on on tullut jo pohjanmaallekin ja huumeet.
      Kakarat on oppineet tuon että videoita tehdään joka asiasta-
      Mun mielestä tän pas---persu hallituksen olis pitäny antaa niiden rikkaiden rahoja sosiaaliohjaajille ja poliiseille

    • Anonyymi

      No vihersosialistinen hallitus jakoi sitä jo etukäteen ihan hulppeasti rennoin ottein, samaan tapaan kuin ovat ennenkin tottuneet tekemään....mitään sen pitemmälle ajatellen että kyllä yhteiskunta ja valtio viulut maksaa.

      • Anonyymi

        no eikö se ole hyvä sitten että poliisit sai rahaa? jotenkin ymmärsin että ei olisi?


    • Anonyymi

      Siperiaan pitääs ulkoistaa vankeinhoito vieläkin. Vain kunnon rangaastukset opettaa

    • Anonyymi

      Kristillistä kasvatusta pitää lisätä niin kodeissa kuin kouluissakin.

      • Anonyymi

        Eipä se kuule kristillysyyden höpötys mitään auta kun lapset saa kaiken opin netistä ja kavereilta? ne pitäs pitää sitten vaan koti opetuksessa ja muutenkin kotona niinkun uskovaisten ja muidenkin hullujen kuuluu?


    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mistä puhuitte viimeksi kun näitte

      Kerro yksi aiheista
      Ikävä
      61
      4127
    2. Olenko saanut sinut koukkuun?

      Hyvä. Rakastan sua.
      Ikävä
      105
      3445
    3. ROTAT VALTAAVAT ALUEITA

      Asukkaat nyt loukkuja tekemään ja kiireellä, jätehuolto kuntoon, jätteet niille kuuluville paikoille, huomioikaa yrittäj
      Äänekoski
      35
      2954
    4. Miten minusta tuntuu että kaikki tietää sun tunteista mua kohtaan

      Paitsi suoraan minä itse, vai mitä hlvettiä täällä tapahtuu ja miksi ihmiset susta kyselee minulta 🤔❤️
      Ikävä
      26
      2518
    5. Se on hyvästi

      Toivottavasti ei tavata.
      Ikävä
      45
      2117
    6. Sisäsiittosuus

      Tämän kevään ylioppilaista 90% oli sama sukunimi?
      Suomussalmi
      20
      1929
    7. Alavuden sairaala

      Säästääkö Alavuden sairaala sähkössä. Kävin Sunnuntaina vast. otolla. Odotushuone ja käytävä jolla lääkäri otti vastaan
      Ähtäri
      5
      1899
    8. Kerro todelliset motiivit

      kaivattuasi kohtaan?
      Ikävä
      186
      1807
    9. Reuters: Ukraina on iskenyt Venäjän strategisia pommikoneita vastaan. Jopa 40 konetta vahingoittunut

      Ukrainan turvallisuuspalvelu SBU on iskenyt Venäjän strategisia pommikoneita vastaan, kertoo Reuters. Uutistoimiston läh
      NATO
      391
      1498
    10. Huomenta kulta

      En mä halunnut sulle ilkeillä,päinvastoin. Miks mä niin tekisin ku rakastan sua ❤️ mut anteeksi jos ilmaisin itseäni huo
      Ikävä
      9
      1288
    Aihe