Odottaisin, että joskus puolustaisitte Jeesuksen sovitustyöllä, teologisesti ja Raamatun sanalla kirkkoanne ja sen oppia ettekä aina vain haukkuisi muita.
Liberaalin evlut kirkon tukijat
Anonyymi-ap
14175
2Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 14
Vanhimmat
Ei ole mitään puolustettavaa.
😍😍😍😋😋😋😋😍😍😍
😍 Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21#18015935i
🔞❤️❤️❤️❤️❤️🔞💋💋💋💋💋🔞
Aika hassu kommentti ihan siinäkin valossa että eniten palstalla haukutaan kirkkoa ja haukkujina sellaisia jotka eivät edes kuulu kirkkoon vaan johonkin laitaporukkaan.
Kirkossa nuo "myöhään heränneet " ovat harvemmin käyneet juuri koskaan mutta kovin muka tunnutaan tietävän mitä niissä tapahtuu.
Mitään raivoisaa puolustautumista ei tarvitse teitä vastaan tehdä, Kirkko eikä kirkonväki ole millään tavalla "tilivelvollisia" teikäläisille. Kirkkoon ei myöskään ole mikään pakko kuulua tai mennä. Siitä samasta reijästä mistä mennään sisään pääsee pihallekin.
Et vieläkään sitten pysty puolustamaan Jeesuksen sovitustyötä, teologisesti ja Raamatun sanalla mitä kirkkoanne julistaa tai sen oppia vaan edelleen vain haukkuisi muita.
Johan nyt on aikoihin eletty. Pitäisi puolustaa jopa Jeesuksen sovitustyötä. Herää kysymys mihin porukkaan siellä oikein kuulutaan. Jeesuksen sovitustyö kun on hyvin keskeinen niin uskovalle kuin myös kirkon sanomana.
Eikö sinun tehtäväsi ”kristittynä” ole julistaa evankeliumia?
huomioinut täällä , että kirkkoa vastaan täällä hyökätään , ja siksihän nämä hyökkääjät ovatkin siirtyneet ihan omaan poppooseensa > omat erilliset lahkot, niitä on useita satoja Suomessa , kirkko on "yksi" ja kaikissa kristillisissä kirkoissa on Kristuksen evankeliumi.
"Sillä niin on Jumala maailmaa rakastanut , että hän antoi Ainokaisen Poikansa, ettei
yksikään , joka HÄNEEN uskoo , hukkuisi , vaan hänellä olisi iankaikkinen elämä"
kristillisissä kirkoissa on yhteinen uskontunnustus , syntien tunnustus ja mahdollisuus ,
ripittäytymiseen , > rippipappi , sekä esirukousta , ja rukoillaan sairaiden puolesta.
"Minun huoneeni on kutsuttava kaikkien kansojen rukoushuoneeksi"
Olen ottanut tehtäväkseni palstalla torjua teidän levittämää keljumia jotta ette pilaisi ihmisten mahdollisuutta oikeaan evankeliumiin.
Voitko sitten vastata aloittajan odottamalla tavalla?
Ei tarvitse. Kyllä Jeesus pitää itse huolen itsestään.
Tehtäväsi on munata itsesi kerta toisessa jälkeen.
Mutta et ole ottanut Jeesuksen antamaa tehtävää?
No jonkun on tehtävä tuokin.
Missä Jeesus niin käski?