Olen epävakaa, koska väitän sijaishuollon laiminlyövän poikaani

Kaupungin sosiaalityöntekijä kirjoitti 4.9.2023 rajoituspäätöksessään:



"Hän kirjoittaa, että silloin kun Toivo ei ole hänen kanssaan tapaamisilla, Toivoa alistetaan ja laiminlyödään". "Toivo on joutunut tottumaan tilanteisiin, joissa häntä nollataan ja syytetään" "Hän kirjoittaa olettavansa, että Toivolta otettiin Nintendo pois ja Toivo on ahdistunut ja järkyttynyt" "Teemu Ruskeepää kirjoittaa Toivolle aloitettavan mielialalääke, joka estää häntä kehittymästä. Teemu Ruskeepään kirjoitukset näyttäytyvät epävakaina eivätkä ne ole kiinnittyneet nykyhetken todellisuuteen".



Koska minä siis väitän sijaisperheen tekevän Toivolle jotain pahaa, joka ei pidä paikkaansa, niin olen kadottanut todellisuudentajuni ja olen psyykeltäni epävakaa sosiaalityöntekijän päätöksen mukaan. Siksi Toivoa täytyy estää olemasta isänsä lähellä.



Kuuluuko tämä väittely teidän mielestänne lastensuojelutyöntekijän tehtävänkuvaan?

11

897

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kuuluuko lapsen asioiden levittely vakaan vanhemman toimenkuvaan?

      • Anonyymi

        Noilla saatanoilla on Alexander Stubbin allekirjottaman lain mukaan ihan mielivaltainen täysinoikeus määrätä lapset pois vanhemmilta?.

        Nuo tarinat tuttuja mm youtube lastensuojelu-kanavalla esim koska kissa nukkui ikkunalaudalla- otettiin lapset pois...?

        https://keskustelu.suomi24.fi/t/17914101/suomen-tanhetken-tuottavin--bisnes

        Psykiatria ihan samaa- tarvitaan vain joku joka osoittaa että tuolla on ongelmia- ja silloin pakkohoito kalahtaa- toki tarkistetaan ensin että onko vaikutusvaltainen perhe- ennenkuin köyhät napataan...?

        sanattomaksi tämä suomen touhu tekee...

        Voimia.


      • Anonyymi

        Ääritapauksessa kyllä.

        Julkinen huono maine on valitettavasti usein ainoa asia, joka saa julkisen sektorin korjaamaan virheitään.


      • Anonyymi

        Kuuluu jos se on ainut keino todistaa valtion fasismi.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Kuuluu jos se on ainut keino todistaa valtion fasismi.

        VKKn Ano Turtiainen ja Totuuspuolueen Jaana KavonIus , mahd. KRISTALLIPUOLUE JNE - siis nuo puolueet - ON OTTANEET KANTAA näihin asioihin-

        vaan ei ykskään eduskuntapuolue-

        persutkin vaan röhnöttää hallituksessa ja toimii kokoomuksen käskyläisenä...


    • Anonyymi

      No onko nuo väitteet Toivosta totta vai ei? Mistä keksit ne?

    • Anonyymi

      moderni Don Quijote suomalaisena versiona. maailma on paha paikka elää suomalaiselle miehelle

      • Anonyymi

        Itsellä menee vielä huonommin kuin Teemulla. Olen kirjoittamassa kirjaa taistelustani Suomea vastaan. Teemun pitäisi ehkä tehdä samoin.


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. YLE Äänekosken kaupunginjohtaja saa ankaraa arvostelua

      Kaupungin johtaja saa ankaraa kritiikkiä äkkiväärästä henkilöstöjohtamisestaan. Uusin häirintäilmoitus päivätty 15 kesä
      Äänekoski
      91
      1919
    2. Euroopan lämpöennätys, 48,8, astetta, on mitattu Italian Sisiliassa

      Joko hitaampikin ymmärtää. Se on aivan liikaa. Ilmastonmuutos on totta Euroopassakin.
      Maailman menoa
      277
      1753
    3. Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava
      Maailman menoa
      305
      1550
    4. Martina lähdössä Ibizalle

      Eikä Eskokaan tiennyt matkasta. Nyt ollaan jännän äärellä.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      181
      1441
    5. Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa

      Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em
      Ikävä
      88
      1028
    6. Määpä tiijän että rakastat

      Minua nimittäin. Samoin hei! Olet mun vastakappaleeni.
      Ikävä
      51
      997
    7. Avustikset peruttu.

      Aettokosken ampuraan rahat otettu poekkeen valtiolle.
      Suomussalmi
      56
      977
    8. Se nainen näyttää hyvältä vaikka painaisi 150kg

      parempi vaan jos on vähän muhkeammassa kunnossa 🤤
      Ikävä
      56
      958
    9. 67
      944
    10. Miksi mies tuntee näin?

      Eli olen mies ja ihastuin naiseen. Tykkään hänestä ja koskaan hän ei ole ollut minulle ilkeä. Silti ajoittain tunnen kui
      Ikävä
      40
      931
    Aihe