Milloin YLEltä aletaan leikkaamaan?

Miksi sieltä tulee jotain viihdeohjelmia, eikö niitä tule tarpeeksi kaupallisilta kanavilta? Tollasesta roskasta kuin Elämäni biisi joutuu veronmaksaja maksamaan. Eivät edes esitä alkuperäisiä kappaleita, vaan pitää erikseen maksaa Ö-luokan muusikoille ja laulajille, jotka ei minnekään muualle kelpaa?

Juuri tyhmyyttäni katsoin yhden jakson ja ainoa esiintyjä joka osasi laulaa, oli Arja Saijonmaa, joka oli ylivoimaisesti vanhinkin esiintyjistä. Muut sitten jotain tuotantoporukan kummin kaiman aviottomia ruokkolapsia, jotka on tungettu tuonne. Nyman vieraana oli ainoa kiinnostava, ja parempi siinäkin kuin se tyhmä juontaja.

Eihän tuo pötikkähallitus tietenkään pidä tuotakaan lupaustaan, että tosiaan napsis yleltä turhaa rahaa vähemmäksi. Jotka tollasita kuraa tarttee, niin maksakoon sen itse.
28237
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 28

Vanhimmat

YLESTÄ PITÄÄ SAMMUTTAA VALOT NYT ENSTEN

Äänestä
  • Sulta tainnu sammua jo ajat sitten.

    Äänestä

Ja noi syytää rahat vielä jonnekin Koreaan. Tuollaistakaan formaattia ei "luova" paskasakki ole saanut itse aikaiseksi, vaan on ostettu ja Yle maksaa siitä jollekin korealaiselle kyhääjälle, joka tuon on ns keksinyt.

Mihin vielä saisi suomalaisten rahaa upotettua. PRKL

Äänestä

YLE TV 2 voisi lopettaa kokonaan. Tampereelta ei koskaan ole tullut muuta kuin paskaa, eikä tule tulemaan. On täysin junttien reikä se paikka, yliopsitokin pelkkä maaseutunavetta.

Urheilun voi katsoa kaupallisilta ne, jotka sitä ähellystä viitsii katsoa. Verovaroja ei sellaiseen pidä käyttää.

Äänestä
  • Tuo mitätön hallitus mitään saa aikaiseksi. YLE vaan paisuu ja ohjelmat tyhmistyy, tulee uusia omasta ja amispaskojena mielestä mukahauskoja pod- ja tubetolloja sinne elätettäväksi, kun eivät itse saa itseään elätettyä tyhmillä tekeleillään.

    Äänestä

Mihin ylipäätään tarvitaan valtion omistamaa mediayhtiötä? Ei kai tää mikään natsisaksa tai neuvostoliitto ole? Valtio voi ostaa propagandaansa varten lähetysajan yksityisiltä, sinne voi laittaa tietoiskut ja muun roskan, johon sitä rahaa tuhlataan.

Äänestä
  • Niin mut pitäähän uutiset koittaa vääristellä agendan mukaiseksi. Miten sä sen teet yksityisen kautta?

    Äänestä

  • Anonyymi00007 kirjoitti:

    Niin mut pitäähän uutiset koittaa vääristellä agendan mukaiseksi. Miten sä sen teet yksityisen kautta?

    Samat vitun liimahaistelija-amikset mt- ja alkoholistiperheistä ne uutiset yksityiselläkin puolella tekee. Päihteitä vaan kehiin, ja saat juuri sellasta ohjelmaa kun haluat.

    Äänestä

  • Anonyymi00007 kirjoitti:

    Niin mut pitäähän uutiset koittaa vääristellä agendan mukaiseksi. Miten sä sen teet yksityisen kautta?

    Uutisetkin kutistuu sitä mukaa kun tulee jonninjoutavaa hömppää. Menis nuokin ihmiset kunnon töihin että tulis niitä veroja kansalle. Nyt veronmaksajat maksaa tuosta pakasta jota ei katso kun sohvaperunat.

    Äänestä

MTV tekee kohta konkurssiin, vähentää väkeä jo,käy kuin persujen idiootti alfa-tvlle on konkka tulee

Äänestä

Yle hyökännyt vaalien jälkeen siksi Perusuomalaisia vastaan jatkuvasti, koska pelkäävät työpaikkojensa puolesta: Yle rahoitusta tullaan leikkaamaan rajusti ja suojatyöpaikat vaarassa.

Äänestä
  • Persut YLEn johdossa nostavat vain kuukausipalkkaansa eivätkä ajattele rivipersua.

    Äänestä

  • Ylelle täyspuhdistus.

    Äänestä

Persujen mielestä YLEn ei saisi lähettää jumalanpalveluksia sunnuntaisin!
Kaupallisia kanavia jumalanpalvelusten lähettäminen ei kiinnosta, kun niiden yhteydessä pitäisi valita niin kovin tarkkasti mitä mainoksia niissä näytetään.

Äänestä
  • Kukaan ole vastustanut Jumalanpalvelusten lähettämistä.

    Viihde ei kuulu veronmaksajien maksettavaksi.

    Äänestä

YLE voitaisiin lopettaa kokonaan ,tai "työntekijät" vähentää puoleen. Samat uusinnat tulee puolen-yhden vuoden välein. Keskusteluohjelmat on samaa punavihreää lässytystä. Ollaan vaimon kanssa eläkkeellä ja maksetaan YLE veroa molemmat. MTV on paljon parempi kanava, vaikka sen taso on tippunut.

Äänestä
  • no entäs ne jumalan palvelukset sunnuntaisin.oletko ateisti kommari?

    Äänestä

Yle on hyvä esimerkki siitä kun annetaan puoli miljardia rahaa niin jakajia löytyy pilvin pimein ja lisää rahaa pyydetään.

Äänestä
  • Nyt urheilu kokonaan omalle kANAVALLEE, JONKA SITÄ SEURAAVAT JA KATSOVAT MAKSAVAT IHAN OMASTA PUSSISTAAN.

    Ei kiinosta kenenkää prse vaahdossa juoksemiset, vääntämiset ja paiskomiset. Paakovero lopetettava kokonaan, suoraan budjetista yksi kanava, mistä tiedotukset.

    Kaikki muut maksukorttien taakse. Ketä aivopesupropakanda kiinnostaa, maksaa myös.

    Äänestä

Elämäni biisi on kyllä ymmärtääkseni suosittu ohjelma. En itse katso juuri sitä, mutta jännä näkemyksesi kyllä on.

Toki ideasi taisi olla vain ärsyttää, vai mitä?

Äänestä

Hah - Mtv3 osti liigan oikeudet ja on nyt lähes konkassa. Ilmeisesti tarvitaan taas Yle hätiin pelastamaan Mtv3 sekä liigekiekon näkyminen televisiossa.

Äänestä
  • Minkä helevatan takia liigakiekon pitäisi näkyä televisiossa? Menee sinne hallille jos se keppitappelu niin kiinnostaa ja ryystää siellä sitä kaljaa, ettei poliisin tartte tulla kotihälyytykselle.

    Äänestä

Kansasta varsin suuri osa ymmärtääkseni luottaa Yleen edelleen.

Äänestä
  • Persut ei luota, kansa luottaa.

    Äänestä

  • No miksei ne, jotka siihen luottaa, sitten maksa sitä? Miksi siitä pitää muidenkin maksaa?

    KOMMUNISTIT

    Äänestä

  • Anonyymi00027 kirjoitti:

    No miksei ne, jotka siihen luottaa, sitten maksa sitä? Miksi siitä pitää muidenkin maksaa?

    KOMMUNISTIT

    Outo ajatus. Sinulla ei ilmeisesti ole mitään ymmärrystä yhteiskunnan toiminnoista. Ei kai sille mitään voi.

    Äänestä

hehe, mä just mietin tossa ett minkähän verran se tuo taloon rahaa se saijonmaa, ett pääsee stagelle, ei ny millää pahalla , mut pitäis ymmärtää antaa periks, jos ny ei ikinäkään ihan huippuartisti, ni tota, niinku nykyään, ni tota ,jos vaikka, voisko ajatella, että tuota tuota...

Äänestä

Suomi24n pitäisikin perustaa maailman menoa osan lisäksi uskonnollista menoa osasto.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Miksi sieltä tulee jotain viihdeohjelmia, eikö niitä tule tarpeeksi kaupallisilta kanavilta? Tollasesta roskasta kuin Elämäni biisi joutuu veronmaksaja maksamaan. Eivät edes esitä alkuperäisiä kappaleita, vaan pitää erikseen maksaa Ö-luokan muusikoille ja laulajille, jotka ei minnekään muualle kelpaa?

Juuri tyhmyyttäni katsoin yhden jakson ja ainoa esiintyjä joka osasi laulaa, oli Arja Saijonmaa, joka oli ylivoimaisesti vanhinkin esiintyjistä. Muut sitten jotain tuotantoporukan kummin kaiman aviottomia ruokkolapsia, jotka on tungettu tuonne. Nyman vieraana oli ainoa kiinnostava, ja parempi siinäkin kuin se tyhmä juontaja.

Eihän tuo pötikkähallitus tietenkään pidä tuotakaan lupaustaan, että tosiaan napsis yleltä turhaa rahaa vähemmäksi. Jotka tollasita kuraa tarttee, niin maksakoon sen itse.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu