Talouden sopeuttaminen vaatii nyt

Palkkojen leikkaamista kun sidottu yhteisvaluuttaan. Muuta työkalua ei ole nyt käytössä.
Tehtaita jo lakkaa lakkojen seurauksena esim Paperiliiton puheenjohtja tulisi pidättää yhteiskunnalle vaarallisena.
15188
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 15

Vanhimmat

Sinut itsesi taistolaiskommunisti pitäisi pidätyttää kansankiihotuksellisista kirjoituksistasi.

Äänestä
  • ???????

    Äänestä

Eikä tartte palkkoja leikata. Leikataan maataloustuet ja lopetetaan koko paska ja kannattamaton maatalous, niin palkkoja voidaan nostaa!

Paavo Lipponen (huom OIKEISTODEMARI) kirjoitti, että metsät pitäisi siirtää metsäyhtiöiden omistukseen, niin palkkoja metsäteollisuudessa voitaisiin korottaa.

ELIKKÄS SIINä NYT ON SE SYY!

SDP ei ole erottanut Lipposta, miten voi keput olla samassa oppositiossa tommosen puolueen kanssa?

Äänestä
  • Miten Lipponen tähän liittyy?

    Äänestä

Mistä raha kun ei ole? Rahakas turvekkin pannassa. Tarttis jotain tehdä.
Selkäranka paperitehtaatkin tuollaisten vallassa 3 kk lakkoja 6 minuutin takia. Ei tuollaisella vasemmisto vallalla maata rakenneta. Vanhala vuositulot 240 000 €.
Nolla liikaa osaamiseen nähden.

Äänestä

Miksei Ayjohtajia pidätetä? hassua !

Äänestä
  • Kun Suomi ei edelleenkään ole mikään äärioikeistodiktatuuri, tollo.

    Äänestä

  • Miksi sitten EK:n johtjia ei pitäisi?

    Äänestä

  • Anonyymi00011 kirjoitti:

    Miksi sitten EK:n johtjia ei pitäisi?

    Ei länsimaissa oikeistolaisia pidätetä.

    Äänestä

Ottaskohan Putin tyÖttömät vasurit miinanpolkijoiksi. Jotka parkuu kaduilla. Ainakin meidän puolesta voisi mennä.

Äänestä
  • Isompi jalkaiset punikit valita Pankkolängvitsilläkin uudet saappaat, vaikka kettäköökille veden kantajaksi..

    Äänestä

  • Anonyymi00008 kirjoitti:

    Isompi jalkaiset punikit valita Pankkolängvitsilläkin uudet saappaat, vaikka kettäköökille veden kantajaksi..

    Pankkopoju juttelee taas itselleen.

    Äänestä

Loistavaa keskustelua Suomen Keskustasta

Äänestä

Ei palkkoja leikata, mutta palkkaverotusta kevennetään, kun maahamme on viimein saatu oikeistohallitus.

Äänestä

Mites mahtaisi käydä meidän palvelualoille ja muille pienyrityksille jos suomalaisten palkkoja leikattaisiin?
Siinä yrityksiä kaatuisi kuin metsää syysmyrskyssä, kun ostaminen loppuisi.
Markkinataloudessa kun ostaminen ei ole pakko mutta myyminen on, yrittäjälle.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Palkkojen leikkaamista kun sidottu yhteisvaluuttaan. Muuta työkalua ei ole nyt käytössä.
Tehtaita jo lakkaa lakkojen seurauksena esim Paperiliiton puheenjohtja tulisi pidättää yhteiskunnalle vaarallisena.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu