Julkiset puheet ja kielillä puhuminen ovat aivan kauhean kuuloista. Arvoisat-ttöö kuulijat-ttöö. Puheessa opeteltu liian pitkä tauottoaminen sanojen välillä yms.
Muodollisesti pätevä ja kokenut, mutta ulkopoliittisten ominaisuuksien puuttumista ei sovi vähätellä. Vertailun vuoksi Haavistolla on karismaa ja luonteva puhetyyli, vaikka mitään muuta ei sitten olekaan. Rehnin kisa on ohi ennen kuin se alkoikaan. Kiitos osanotosta Olli Rehn ja menestystä työnhakuun.
Muodollisesti pätevä ja kokenut, mutta ulkopoliittisten ominaisuuksien puuttumista ei sovi vähätellä. Vertailun vuoksi Haavistolla on karismaa ja luonteva puhetyyli, vaikka mitään muuta ei sitten olekaan. Rehnin kisa on ohi ennen kuin se alkoikaan. Kiitos osanotosta Olli Rehn ja menestystä työnhakuun.
Vastaukset 28
Vanhimmat
Täsmällisesti ilmaistu.
Harmaahiiri ei etene. Kohta tervävöittää höpinöitään ja kaikki huomaavat, että yrittää matkia muita. Se on loppu, slut,
Vanha mies juoksee ihan turhaan kun peli on hänen osaltaan pelattu. Ehkä kampanjointi ja joka paikassa hyppääminen tuo sisältöä elämään.
Puolueisiin sitoutumaton Mika Aaltola on presidenttiainesta.
Kannatuskorttien kerääminen tapahtuu vapaaehtoisvoimin toreilla ja turuilla - aito kansanliike.
Ei puoluetukea, ei puolueen pystyttämiä telttakatoksia, ei puolue patistamassa jäseniään hankkimaan kannatuskortteja.
Aaltola harkitsi todella pitkään ja julkisti suostuvansa valitsijayhdistyksen presidenttiehdokkaaksi 3.8.
Pikkulinnut lauloi, että viidessä viikossa tuli 10tuhatta kannatuskorttia kasaan, ja aikaa on vielä yli kaksi kuukautta kerätä se puuttuva toinen 10tuhatta.
Rehn pääisi kuin pääsikin julkisuuteen vielä kerran kun toisteli päivänselvyyksiä Ukrainan sodasta. Setämies matkii Marinia toisetelemalla itsestäänselvyykisä Ukrainan sodasta. Luovuta jo Olli Rehn! Aika on ajanut sinusta ohi.
Mitä h.....n karismaa on Haavistossa? En ole koskaan nähnyt vilaustakaan.
Kaikki saavat vapaassa Suomessa sanoa mielipiteensä Ukrainan sodasta. Marin ei ole keksinyt ainoaakaan sellaista sanaa jota ei olisi jo olemassa Suomen kielessä ennen häntä joten hän ei ole sen omaperäisempi kuin kukaan muukaan suunsa aukaistessaan.
Ymmärrät varmaan että jos Rehn pääisi toiselle kierrokselle Haavistoa vastaan, peli olisi 6-0 Haavistolle. Rehn ei kuitenkaan pääse kakkoskierrokselle. Taistelee häntäpään sijoituksesta Urpilaisen kanssa. Kumpi jää viimeiseksi ja kumpi toiseksi viimeiseksi.
Ymmärrät varmaan, että Haavisto aloitti korttien keräämisen aikoja sitten mutta vaikka Rehn aloitti myöhemmin hän sai korttien määrän kasaan aiemmin.
No Rehn on sitten tuleva presidentti, tai sitten ei. Veikkaan viimeksimainittua vaihtoehtoa. Rehn on seinäruusu joka sulautuu tapettiin. Hyvä-ttöö kuulijat-ttöö.
Kepulaiset hoiti Rehnin korttien keräämisen.
Komediateatteria.
Kepulta ja Rehniltä huono esitys jopa komediaksi.
Rehnin kannatuskortteja ei ole vielä tarkastettu eikä se muuta mitään, koska puolue on joka tapauksessa valinnut Rehnin presidenttiehdokkaakseen.
Keskustan olisi pitänyt valita ehdokkaakseen ulkopolitiikan konkari, karismaattinen koko kansan Paavo.
Paavo on iältään fossiilin ja muumion välissä.
Kyllä saadaan Rehnistä hyvä pressa.
Rehn tuo sharmantti herrasmies, sattuu oleman tuosta ehdokas porukasta kokenein poliittisella saralla ja omaa erittäin vahvan kokemuksen, niin ulko kuin kotimaisesta politiikasta.
Hän omaa kansainvälisen politiikan taidot ja onkin jo valmiiksi kansainvälinen politikko. Tuo on huomattava etu ,kuten myös vankka maailman taloudellinen tunteminen presidentin tehtävissä, jonka Rehn omaa Suomen pankin johtajana toimiessaan.
https://fi.wikipedia.org/wiki/Olli_Rehn
Saatpa nähdä miten Rehnin käy vaaleissa.
Vähä-älyisenä ajoi kalkkunamaata EU:n jäseneksi aikoinaan, negatiivinen nerous suorastaan paistaa otsasta.
Ja nyt me suomalaiset olemme samassa sotilasliitossa kalkkunamaan kanssa ja Niinistökin joutui nöyrtymään ja käymään kalkkunamaassa että sinne päästiin.
Eikös tämä häiritse sinua yhtään?
Häiritsee, unkari pitäisi potkia ulos eu:sta ja turkki sekä unkari natosta.
Hyvin käy ja niin käy meillekin hän.
minusta karismalla ei väliä kunhan osaa hoitaa asiansa hyvin ja hän osaa.
Vaaleissa ei valita osaa vaan suosituin. Haaviston koulutus on ylioppilas 1976 ja silti kisaamassa, koska pätevyys ei ole mikään kriteeri presidentinvaaleissa.
Hyvin osaa. Tuossa suhteessa on Ässä pakassa muihin ehdokkaisiin nähden.
Hyvästi keskusta!
Keskusta on vihreän liiton jatke.
Presidentin vaalit on suora henkilövaali, toisin kuin eduskuntavaali ja kun Presidentti asettuu tehtäväänsä ,irrottautuu hän valtion puolue politiikasta.
Sopiva mies Tuupovaaran kunnajohtajaksi.