Orpo sanoi, että verotus pienenee, jotta ostovoimaa tulee vähän enemmän.
Matkakustannuksen nosto tietää n. 60 euron veron lisäystä, joten Orpo puhuu totta: vähän enemmän jää käteen. Voisi sanoa, että todella vähän.
Oikea suunta ja ei pidä olla kateellinen niille 85 000 - 150 000 jotka saavat tonni pari enemmän.
Orpo sanoi "vähän enemmän"
Anonyymi-ap
1
442
Vastaukset
- Anonyymi
Kysymys ei ole veronalennuksesta vaan liikaperittyjen maksujen takaisinmaksusta niin, että valtio vetää palkansaajien osuudesta välistä ja työnantajille palautus on täysimääräinen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 203774
Muistatko vielä viime kesän "sutinat"?
Kohtalo vai mikä lie järjesti, että törmäiltii jatkuvasti toisiimme. Ihan uskomatonta, koska eihän me mitään ikinä sovit243169En tullut, koska käytit päätäsi.
Ja koska ihmiset pilaavat sillä mahdollisuudet, kaikki mikä toimii vaatii oman lähestymistapani. Kun levittää punaisia m322375- 922149
- 221990
- 261642
Kulta, sovitetaanko joku ilta avainta lukkoon?
Musta tuntuu että me ollaan pari. Olisi ihana saada asialle sinetöinti viemällä suhde päätyyn asti. ❤️ Rakastan sua ikui411621- 321512
Päivi Räsänen eroaa todennäköisesti kirkosta
Päivi Räsänen kertoo järkyttyneensä evankelis-luterilaisen kirkon homolinjauksesta. Räsänen sanoo todennäköisesti eroava5021463Miten lasketaan?
Ompa ollut valtava ihmismassa taas Folkkaajia liikenteessä. Miten noin 2200 lipunostaneesta muodostuu 11000 kävijää?.91424