Vuonna 2017 Haavisto kertoi vastustavansa Nato-jäsenyyttä

Anonyymi-ap

https://www.verkkouutiset.fi/a/is-nain-ehdokkaat-ovat-sanoneet-pekka-haavisto-uskoi-demokraattiseen-venajaan/#439bd2a0

Ulkoministerinä vuonna 2019 Haavisto sanoi Financial Timesille, että Euroopan unionin pitäisi parantaa suhdetta Venäjään. Tämä hänen mukaansa olisi parantanut Euroopan turvallisuutta kansainvälisen konfliktin, transatlanttisten jännitteiden ja Brexitin paineessa.

Vuoden 2012 presidentinvaalien aikaan Haavisto kertoi IS:n mukaan uskovansa ”demokraattiseen Venäjään”.

PS. mitä tuommoisella pressalla suomi tekee?

11

275

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Presidentti joka ei näe tulevaisuuteen, oli liian optinistinen vai missä mielessä huono?

      • Anonyymi

        Ocksettava kaikin puolin. Vaikea kuvitella Haavistoa koko kansan presidenttinä puhumassa normaalien perhearvojen puolesta.


    • Anonyymi

      buu klubben

    • Anonyymi

      Kaikki ehdokkaat huonoja.

    • Anonyymi

      moskovan poika kaiken lisäksi? eikö isis riittänyt

    • Anonyymi

      Ei ikinä presidentiksi Carunan myyjä Pekkaa joka toi myöskin maahamme Al holin isis naiset. Kallis sähkönsiirtomaksu pekan vastuulla , ylioppilas ei sovi presidentiksi.

    • Anonyymi

      Homotuuliviiriisispekko

      liian epävarma presitentiksi

    • Anonyymi

      persemies ei osaa katsoa ennakoivasti asioita

    • Anonyymi

      hih

    • Anonyymi

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000009884716.html

      Pekka Haavisto selittää IS:lle optimistisia Venäjä-lausuntojaan – ”Erittäin vaikeaa miettiä kehityksen suuntaa”
      Presidenttiehdokas Haavisto ilmoitti vielä vuonna 2012 uskovansa demokraattiseen Venäjään. Haavisto ei myönnä tehneensä virhearvioita Venäjän suhteen. Hän kertoo muuttaneensa silti ajatteluaan.

      PS. valehteleeko Pekko?

    • Anonyymi

      ja 2023 mulli pyrkii suomen johtoon!

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Olet minua

      vanhempi, mutta se ei vaikuta tunteisiini. Tunnen enemmän kuin ystävyyttä. Olo on avuton. Ikävöin koko ajan. Yhtäkkiä va
      Ikävä
      167
      3488
    2. Ruumis ojassa

      Kukahan lie ollu, mistä lie löydetty. No ikävä tataus.
      Oulainen
      15
      2186
    3. Mies pyysi rahaa

      Jälkikäteen kun tarjosi kyydin yhteisestä harrastuksesta kotiini. Mitä vi**... Ei ihastunut mies noin toimi?
      Ikävä
      224
      1522
    4. Jos tapaisimme uudelleen?

      niin luuletko että mikään muuttuisi vai toistuuko meidän historia? Ehkä vähän eri tavalla mutta samoin tuloksin J
      Ikävä
      70
      1261
    5. Mitä piirteitä rakastat

      Eniten kaivatussasi?
      Ikävä
      44
      1221
    6. 37
      1141
    7. Mites nyt suu pannaan

      Kitkiöjoki ja Järvinen solmivat Attendon/Terveystalon kanssa sopimuksen, jonka mukaan sopimuksen irtisanomisoikeus on va
      Sysmä
      38
      1073
    8. Taas Lieksassa tyritty

      Suomalaisten kansallismaisemaa juntit pilaamassa. Nuori tyttö kaupunginjohtajana ei ole sen viisaampi. *S-ryhmän hanke
      Lieksa
      136
      1031
    9. Hän on niin

      Hyvännäköinen. Vaikea vastustaa
      Ikävä
      47
      1014
    10. Nähdäänkö ensi viikolla

      paikassa joka alkaa samalla kirjaimella kuin etunimesi? Ikävä on sinua. Fyysistä läsnäoloasi.
      Ikävä
      41
      1010
    Aihe