YLE:n ajankohtaisohjelman keskustelun väitteiden lähteinä

Anonyymi-ap

Kun tällä palstalla on kirjoittaja, joka jatkuvasti viittaa YLE:n ajankohtaisohjelmiin (mm. A-studio ja eduskunnan kyselytunti), mutta vahvasti osoittaa, ettei ole viittaamiinsa ohjelmiin itse tutustunut, vaan "vaatii" muita todistamaan väitteensä niihin liittyen oikeaksi, avaan tähän keskustelun, jossa tämä henkilö voi vuodattaa sydäntään siitä, että muut eivät todista hänen väitteitään oikeiksi. Hän ilmeisesti elää vielä aikakautta, jolloin ainoa tapa tutustua YLE:n ajankohtaisohjelmien tarjontaan oli katsoa näitä ohjelmia TV:stä.

4

407

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ohjelmat antaa kuvan siitä millä innolla nämä kaksi naista köyhiä kyykyttää.

      • Anonyymi

        Kylmää kyytiä kahdelta naiselta.


    • Anonyymi

      Kommentissa
      https://keskustelu.suomi24.fi/t/18233420/sarin-mielesta-yk-on-korruptoitunut#comment-125840108
      kirjoitetiin:

      "Laita vielä linkki ko. vaalitenttiin ja kerro, missä kohdassa Essayah tuosta asiasta jotain lausuu. Katsotaan sitten, mitä hän on tosiasiassa sanonut ja kuinka asia tosiasiassa on. Mikäli Essayah ei olekaan sanonut niin kuin väität, niin kerro samalla, miksi vääristelit hänen sanomisiaan."

      Vastaus taas tyypillistä vihavasemmiston kitinää:
      "Miksi et katso suoraa Tv-lähetystä tai käytä esim. Areenaa? Puhuvatko presidenttiehdokkaat liian nopeasti vai etkö muuten ymmärrä heidän sanomaansa?

      Luulisi presidenttiehdokkaiden vaalitilaisuuksien kiinnostavan sen verran, että niiden sanomaa seuraisi. Kun kymmeniä tilaisuuksia pidetään niin kyllä siinä ehdokkaiden mielipiteet pikkuhiljaa tarkentuvat kerta toisensa jälkeen. Aloittajan tarkoittama seikka ilmenee esim.

      https://areena.yle.fi/1-66656233 kohdassa 1h15min, Haavisto kommentoi Sarin lausuntoa tuoreeltaan heti tuon jälkeen."

      Tälläkin kerralla kävi niin, että väite ei vastannut lainkaan sitä mitä lähteessä puhuttiin.

    • Anonyymi

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Hyvää syntymäpäivää Sanna 40 vee!!!!

      ᕼᗩᑭᑭY ᗷIᖇTᕼᗞᗩY Sister ❣️🥰 🎉🎂✨🍰🥳 🥳🎂🥂 🎉🎊🎁🎈🎂
      Maailman menoa
      78
      5273
    2. Suomen kaksikielisyys - täyttä huuhaata

      Eivätkö muuten yksilöt pysty arvioimaan mitä kieliä he tarvitsevat? Ulkomaalaiselle osaajalle riittää Suomessa kielitai
      Maailman menoa
      69
      4685
    3. Työeläkeloisinta 27,5 mrd. per vuosi

      Tuo kaikki on pois palkansaajien ostovoimasta. Ja sitten puupäät ihmettelee miksei Suomen talous kasva. No eihän se kas
      Maailman menoa
      129
      4627
    4. Mikä on vaikeinta siinä, että menetti yhteyden kaivattuun, jota vielä ajattelee?

      Mikä jäi kaihertamaan? Jos jokin olisi voinut mennä toisin, mitä se olisi ollut? Mitä olisit toivonut vielä ehtiväsi san
      Ikävä
      345
      1989
    5. Kerro kaivattusi etunimi

      Miehille..
      Ikävä
      90
      1640
    6. 96
      1570
    7. Sulla on mies

      Aivan liikaa naisia.
      Ikävä
      257
      1486
    8. Martina harrastaa tänäänkin liikuntaa

      Ei ole krapulaa hänellä.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      345
      1177
    9. Kadutko mitään?

      Minä kadun ikävässä kirjoittamista, mutta en saa sitä tekemättömäksi.
      Sinkut
      200
      1001
    10. Pääsit koskettamaan

      Sellaista osaa minussa jota kukaan ei ole ennen koskettanut. Siksi on hyvin vaikea unohtaa sinut kokonaan.
      Ikävä
      57
      992
    Aihe