Vauhtia päälle helvetin paljon ja kyydissä muutama "kuolematon". Kuskilta kortti veks ja kovat sakot, uskoisin näin. Tuollaiselta pitäisi ottaa myös rikoksentekoväline pois, eikä enää ikinä korttia takaisin, mutta Suomessas on niin lepsu laki, ettei sitä voi tehdä.
Teko kertoo aika täydellisestä mistäänpiittaamattomuudesta, joten arvatkaas millä tavalla tuollainenkin käytös voi vaikuttaa tulevaisuuteen?
Kummipoika haaveili aikoinaan kohtalaisen arvostetusta ammatista. Pääsykoe meni nappiin ja siihen ammattiin oli erinomaiset mahdollisuudet - aina siihen saakka, kunnes kajautti neljänkympin rajoituksella yli 120.
Nykyisin kaveri nyhjää toisarvoisissa hommissa, enkä osaa mokomaa sääliä yhtään. Olen suorastaan vahingoniloinen.
Hurjastelua, hurjastelua
11
682
Vastaukset
- Anonyymi
asiallinen keskustelunaloitus. Mutta kuka näitä kaahareita edes sakottaa. Ei kukaan. Ihan vapaasti saavat örveltää tuolla liikenteessä.
- Anonyymi
minä ajan aina ylinopeutta
- Anonyymi
Ajatko sinä myös kiinni edellä ajavan puskurissa? Minusta niitä "roikkujia" on kiva säikytellä. Pikkasen jarrua, nopeesti ja lyhyesti.
Muutama viikko sitten tuli ämmä isolla citymaasturilla Ylämyllyn suunnalta ja ajoi (ylinopeutta) taakseni, ihan muutaman metrin päähän. Se roikkui puskurissa pari kilsaa, lähelle Marjala ABC:ta.
Siinä sitten "orava hyppäsi eteen" ja minä nappasin jarrua, ihan vaan pikkasen. Volvohan teki ylimääräisen mutkan, kun se eukko säikähti. Minä ajoin ABC:n pihaan ja se eukko perästä.
Alkoi sitten aukomaan päätään, mutta hiljeni kun nousin täyteen mittaani (188), harppasin ihan sen akan nenän eteen ja kysyin mikä se mahtaa olla hanhella hätänä.
Ilmeisesti sillä ei ollut todellista asiaa, koska vaikeni. Sanoin sille, että kannattaa käyttää sitä vähäistä aivokapasiteettia, koska seuraavalla kerralla et ehkä ennätä reagoida ja peräänajajan on vähän hankala puolustautua. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ajatko sinä myös kiinni edellä ajavan puskurissa? Minusta niitä "roikkujia" on kiva säikytellä. Pikkasen jarrua, nopeesti ja lyhyesti.
Muutama viikko sitten tuli ämmä isolla citymaasturilla Ylämyllyn suunnalta ja ajoi (ylinopeutta) taakseni, ihan muutaman metrin päähän. Se roikkui puskurissa pari kilsaa, lähelle Marjala ABC:ta.
Siinä sitten "orava hyppäsi eteen" ja minä nappasin jarrua, ihan vaan pikkasen. Volvohan teki ylimääräisen mutkan, kun se eukko säikähti. Minä ajoin ABC:n pihaan ja se eukko perästä.
Alkoi sitten aukomaan päätään, mutta hiljeni kun nousin täyteen mittaani (188), harppasin ihan sen akan nenän eteen ja kysyin mikä se mahtaa olla hanhella hätänä.
Ilmeisesti sillä ei ollut todellista asiaa, koska vaikeni. Sanoin sille, että kannattaa käyttää sitä vähäistä aivokapasiteettia, koska seuraavalla kerralla et ehkä ennätä reagoida ja peräänajajan on vähän hankala puolustautua.Tullaan hakkaamaan sinut joku päivä. Terveisin paikallinen moottoripyöräklupi.
- Anonyymi
Poltat varmaan myös sumuvaloja, pyöräilet ajoradalla sukkahousut jalassa ja kakit pylpyröihin?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Tullaan hakkaamaan sinut joku päivä. Terveisin paikallinen moottoripyöräklupi.
Tervetuloa vaan. Ottakaa se muija mukaan. Ihan vaan siksi, että olis joukossa, joka edes muistuttaa miestä.
- Anonyymi
ei volvot kulje ylinopeutta
- Anonyymi
Suomessa myytävissä henkilöautoissa pitäisi olla nopeuden rajoitin 120 kmh.
Siinäkin on liikaa suurimmassa osassa maata. - Anonyymi
ottaisin pois sen rojoittimen
- Anonyymi
Rajoitin olisi pakollinen ja sen tuunaaminen raskaasti sanktioitu.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
S-kauppa nosti hintoja, K-kauppa laski
Elintarvikkeiden arvonlisävero laski vuodenvaihteessa 13,5 prosenttiin. S-kauppa siirsi alennuksen suoraan katteisiin pi385406Vilma Nissinen pyytää anteeksi rasistisia lausuntojaan
Nöyrtyi kuten persut yleensäkin. On kyllä noloa tuollainen vätystely, kun ei ole miestä seisoa omien lausuntojensa takan2945235Hiihtäjä Vilma Nissisen kommentit aiheutti paniikkia
ja hernettä vedettiin nenään. Nissinen kertoi torstaina haastattelussa, kun häneltä kysyttiin, että tykkääkö hän hiihtä644539Riikka Purra: "Kokoomus haluaa leikata pienituloisten etuuksista - Se ei meille käy"
Näin vakuutti persujen Purra edellisten eduskunta vaalien alla,. https://www.ku.fi/artikkeli/4910942-kun-uudessa-videos692455Sandels tölkin hinta nousi 1,29 eurosta 1,32 euroon
Mitähän järkeä valtiolla on verottaa tuotakin elintarviketta niin kovasti, että on järkevämpää käydä hakemassa ulkomailt481890Nyt ottaa persua pattiin: sähköauto joulukuun myydyin
🤣 prööt prööt pakoputkellaan pörisevää persua ottaa nyt saamaristi pattiin, kun paristoilla kulkeva sähköauto on noussu301845Ovatko Perussuomalaiset kommunisteja?
Toiset sanovat että ovat, toiset sanovat että eivät. Ainakin heillä on paljon sen aatteen piirteitä, koska haluavat kont261800Ikävä uutinen uudesta Unelmia Italiassa kaudesta - Iso pettymys tv-katsojille!
Unelmia Italiassa -sarja kertoo Ellen Jokikunnaksen perheen elämästä Suomessa ja Italiassa. Nyt Ellen on kertonut tuleva161742Lindtmanin pääministeriys lähenee päivä päivältä
Suomen kansan kissanpäivät alkavat siitä hetkestä, kun presidentti Stubb on tehnyt nimityksen. Ainoastaan ylin tulodesi811735- 1051516