Hyvän työntekijän ei tarvitse pelätä tulevia muutoksia, eikä itkeä naama punaisena joka välissä, enkä usko hyvien työntekijöiden niin tekevänkään. Nyt äänessä on, niinkuin poikkeuksetta kaikessa muussakin, se laiskojen huonojen (vasemmistolaisten) työntekijöiden joutolössi, joka pelkää, aiheesta, että nyt loppuu lorviminen, myöhästely ja jatkuva saikuttelu.
Irtisanomissuojan heikentäminen on enemmän kuin aiheellista, on kaikkien etu: työnantajan, hyvien työntekijöiden ja yhteiskunnan, että huonosta työntekijästä päästään eroon mahdollisimman pian, koska se laiskajaakko kuormittaa muita työntekijöitä ja heikentään yhtiön tulosta. Eihän suomen kilpailukyky mitenkään voi nousta, joka on äärimmäisen tärkeää kansainvälisessä kilpailussa, jos me ei saada työpaikoilta huonoja (vasemmistolaisia) työntekijöitä pois ja parempia tilalle.
Irtisanomissuojan heikentäminen on enemmän kuin aiheellista, on kaikkien etu: työnantajan, hyvien työntekijöiden ja yhteiskunnan, että huonosta työntekijästä päästään eroon mahdollisimman pian, koska se laiskajaakko kuormittaa muita työntekijöitä ja heikentään yhtiön tulosta. Eihän suomen kilpailukyky mitenkään voi nousta, joka on äärimmäisen tärkeää kansainvälisessä kilpailussa, jos me ei saada työpaikoilta huonoja (vasemmistolaisia) työntekijöitä pois ja parempia tilalle.
Vastaukset 16
Vanhimmat
Olen täysin samaa mieltä!
Pihkalan kaartia tilalle !!
🍒🍑🍒🍑🍒🍑🍒🍑🍒
🍑 Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21#180258646
🔞❤️❤️❤️❤️❤️🔞💋💋💋💋💋🔞
Täysin samaa mieltä. Saatanan vasemmistolainen joutojaakko lössi.
Meillä ei onneksi ole enää yhtäkään ja viimeisin joka oli saikutti 2 vuotta diagnoosin vaihdellen masennuksen..ahdistuksen…ja ties minkä välillä. Kaveri oli laiska kommari.
Kommunistille tulee masennus ja ahdistus heti, kun vähänkään pitäisi itse tehdä töitä oman elämisensä eteen.
Kirjoitat vähän, mutta asiaa. Etenkin tuo, että nyt valittavat ja vaikeroivat ne, ketkä sitä yhden päivän saikkua ovat käyttäneet krapulan hoitoon tai siksi, että voi aloittaa viikonlopun rälläämisen päivää aikaisemmin.
Tunnolliselle ja ahkeralle työntekijälle hallituksen esityksestä ei ole mitään haittaa. Päinvastoin heille jää vähän enemmän rahaa käyttöönsä.
Edellisen työllistämisen helpottamisen suunnittelun aikaan järjestettiin kysely "piilotyöpaikoista"eli paljonko palkattaisiin jos virheekrytoinnin voisi perua.
Sataseitsemänkymmentätuhatta (170 000) löytyi.
Pitää varmaan paikkaansa. Mutta suomessa tuskin on "hyviä" työntekijöitä... korkeintaan juuri ja juuri välttäviä. Nuo melko varmasti korvattas ainakin halvemmilla vaikkei parempia muualtakaan löytyisi.
Ne hyvät työntekijät lähtevät suomesta pois ulkomaille firmoihin missä maksetaan oikeaa palkkaa jolla oikeasti elää.
Hyvä työntekijä on sellainen joka ei vaadi alan normaalia palkkkaa, vaan tekee töitä puolella palkalla. Eikä vaadi mitään oikeuksiaan, vaan tekee ylipitkää päivää ilman mitään ylityökorvausta, eikä pidä lomia eikä ole koskaan sairas.
Koska suomalaiset eivät ole näitä hyviä työntekijöitä, vaan kehtaavat loiset vaatia riittävää palkkaa jolla tulisi toimeen ja voisi elättää itsensä ja perheensä ja kehtaavat vieläpä sen lisäksi vaatia muitakin oikeuksiaan, poistetaan loisilta irtisanomissuoja.
Näin työnantajat voivat antaa kenkää näille loisille ja ottaa tilalle niitä ulkomailta tulevia hyviä työntekijöitä, jotka tekevät ylipitkää päivää puolella palkalla, eivätkä vaadi mitään oikeuksiaan.
Eikö aloittaja normaaliin tapaan merkitse AY:n lähettämään kalenteriin etukäteen koko vuoden saikut festareiden ja hirvenmetsästyksen jne kohdalle?
” Hyvän työntekijän ei tarvitse pelätä tulevia muutoksia, eikä itkeä naama punaisena joka välissä, enkä usko hyvien työntekijöiden niin tekevänkään. ”
Eli sinä et uskalla selvittää miten oikeutesi ja etusi huononee ja vaan jostakin syystä teeskentelet, että olisit niiden ulkopuolella.
Mitä sen jälkeen, kun tuollainen ruskea kieli kuvittelee olevansa muutosten ulkopuolella. Kenenköhän vika se sitten on?
Kokoomuslainen miesjohtaja sanoo naistyöntekijälle, että "Mennäänpä toimistooni ja laitetaan ovat tunniksi lukkoon, niin selvitetään, onko sinulla vielä ensin viikon jälkeen täällä töitä". Nainen saa ihan itse päättää, ryhtyykö pomonsa seksileluksi, vai ryhtyykö etsimään uutta työpaikkaa.
Kokoomus on Suomen pahin kirosana ja persut toinen.
Porrrrrrvari panee duunarit kilpailemaan työpaikoista nyt oikein tosissaaan.
Tästä on nyt natsien laulamat tv-"pulat" todella kaukana. Olenhan aina teille kertonutkin, että ei koskaan ollut, eikä koskaan tule olemaan
VAROKAA VELKAA, Se juuri on porrrrrrvarin viritttämä ansa
t. haans.sea