jotka palkkasivat pimeää työvoimaa töihin...tehkää muutkin samoin kun huomaatte näitä.
Käräytin 2 firmaa viime viikolla
10
422
Vastaukset
- Anonyymi
Juuri noin pitää toimia, kansalaisten jos haluavat aitoa demokratiaa, oikeusvaltiota ja kansalaisoikeuksia. Veroparatiisiyritykset on laitettava verotukseen ja aitoon yhteiskunta-luonto-ilmastovastuuseen.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17861806/cayman-saarille-vuodettuja-valtavia-varallisuuksia-perittava-takaisin-valtiolle- Anonyymi
*
Joo kaikki Muslimien Pizzapaikat syyniin Heti, niissä tehdää ja teetetään Pimeää Työtä - onhan noista ollut Jo OikeusJuttuja ihan tarpeeksi, Eikä Pimeä Työ ole loppunut ja Samalla Ne Kiertää Veroja eli Valtio ja Koko Kansa Häviää !
Voihan Vääräuskoiset mitä ootta Taas tehneet ? - Hävetkää ! - mutta Eihän ne osaa !
* - Anonyymi
😋😍😋😍😋😍😋😍😋
❤️ Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21#18025884K
🔞❤️❤️❤️❤️❤️🔞💋💋💋💋💋🔞
- Anonyymi
Mistä saan selville, kuka on pimeasti töissä ? Pitääkö siitä ilmoittaa myös sosiaalitoimistoon ja kelaan? Entä TE-toimistoon?
- Anonyymi
Kaikkiin noihin paikkoihin on syytä ilmoittaa.
- Anonyymi
Älä ilmoittele mihinkään. Pyri itse pimeisiin töihin, saat kivasti liksaa työttömyyspäivärahojen lisäksi.
- Anonyymi
Tuota itsekkin ihmettelen. Jos työntekijä ei saa palkkaa niin on ilmeisesti työharjoittelussa. Eikä siis pimeissä töissä. Eikö nuo jotkut ole palkattomassa työharjoittelussa vuosiakin.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Tuota itsekkin ihmettelen. Jos työntekijä ei saa palkkaa niin on ilmeisesti työharjoittelussa. Eikä siis pimeissä töissä. Eikö nuo jotkut ole palkattomassa työharjoittelussa vuosiakin.
"Euroopan unioni on kieltämässä palkattomat työharjoittelut. Euroopan parlamentti äänesti viime keskiviikkona aloitteen puolesta, jossa vaaditaan uusia sääntöjä työharjoittelijoiden hyväksikäytön välttämiseksi."
"Harjoittelusta maksettavan korvauksen tulisi kattaa vähintään perustarpeet, kuten ruoka-, asumis- ja liikkumiskustannukset kunkin jäsenvaltion yleisen hintatason mukaisesti."
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/208ba04d-661c-4276-8b60-269907676ebe
Aika kovat vaatimukset. Nykyisinhän kokopäivä työtäkään tekevien Palkka ei kata noita Vähintään perustarpeita. Hakevat esimerkiksi asumistukea
- Anonyymi
Ei ulkopuolinen voi tietää palkkojen maksusta.
- Anonyymi
Tuo oli paras, vai ei voi, no ihan varmasti voi. Luuleeko pörssirikollinen, ettei kansalaisilla ole pääsyä verotietoihin verovirastossa ?
https://keskustelu.suomi24.fi/t/18026030/kiina-estot-lahteneet-porssirikollisilta-yksipuoluejarjestelmassa
Veroparatiisiyritykset on laitettava verotukseen ja aitoon yhteiskunta-luonto-ilmastovastuuseen. Vastikkeettomien yritys-maatalous-korona-media-kulttuuri-taide-ym ökytukien, jakaminen verokeitaisiin osake-vakuutuskuorikollisuuteen, on loputtava.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Hei sinä nainen
Haluan olla rehellinen – olet hämmentänyt minua todella paljon. En ota sinusta mitään selvää, ja ehkä juuri siksi huomaa762331Kelan perkeleellinen käytäntö
Kun äiti joutuu hakemaan Kelalta tukia vähien tulojen tähden, niin aina otetaan huomioon lapsen tilillä olevat rahat. Ei2731971Putin ei suostu tulitaukoon nyt kun Kurskin taistelut ovat kesken
ja venäjä on viimein päässyt niskan päälle, suuren ylivoiman turvin. Ukraina ilmeisesti suorittaakin taktista vetäytymi59914Voi kulta rakas
Kyllä minäkin olen sinuun rakastunut. Oisit avautunut tunteistasi aiemmin niin ei tarvitsisi kiertoteitä kuulla tästä. �49859- 70848
- 68789
- 71775
- 54774
- 65767
IL - Tulitauko Ukrainassa - Hyvä Trump!!
Ukraina hyväksyy välittömän tulitauon Ukraina hyväksyi välittömän tulitauon Ukraina on hyväksynyt Yhdysvaltojen kanss180745