Tampereen vapaa-ajattelijoiden seuraava klubi-ilta on tiistaina 17.10.2023:
Politiikantutkija Hanna Björkstedt kertoo peliteorian avulla mallinnettavista sosiaalisten preferenssien tutkimuksesta sekä siitä kuinka tutkimusta voidaan hyödyntää poliittiseen päätöksentekoon.
https://vapaa-ajattelijat.fi/tampere/tapahtuma/peliteoria-tyokaluna-sosiaaliset-preferenssit-paatoksenteossa/
Illat jatkuvat kerran kuussa. 15.11. ex-adventisti kertoo elämästään.
Tampere: Peliteoria työkaluna 17.10.2023
3
461
Vastaukset
Huomattakoon että meidän iltamme ovat ti, ke tai to; Helsingissä aina ma. Pääsee vaikka vertailemaan jos asuu sopivassa paikassa.
Kymmenen päivää siis tähän.
Ihan oikeasti mielelläni näkisin jonkun palstalla vastaan vänkäävistä elävänä. Kiinnostaa tietää millainen tyyppi näppäimistön takana jaksaa niin kovin kirjoittaa va-liikettä vastaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mihin kaikkeen sinä ihastuit hänessä
Mikä oli se asia mikä vei jalat altasi? ❤️ Oliko jotain erityistä tilannetta vai tunne? Kenties monen sattuman summa? Ai999530Persut: haluamme lisää veroja!
Lisää lisää veroja huutaa persukuoro. Veroila Suomi nousuun! "Uusi matkailuvero eli matkailijamaksu peritään esimerki764947Nainen kokki autossa kammottavan kuoleman sähköauto-Teslan syttyessä tuleen.
https://www.is.fi/autot/art-2000011652873.html Näin vaarallisia sähköautopalot voivat olla.524657Päivän Riikka: Uudenkaupungin autotehdas hiljeni
Näin ne 100 000 uutta pysyvää ei-tempputyötä yksityiselle sektorille tämän hallituksen ansiosta syntyy. Työntekijöille j92411Numero josta kaivattusi tulee mieleen
Onko jokin numero joka yhdistää teidät jotenkin? Älä laita puhelinnumeroa.1051632- 451448
Jorman paluu sodasta Lieksaan oli katkera
Jorma Karhunen astui Lieksan asemalle. Aurinko paistoi, mutta Jorman maailma oli sumuinen. Takana oli se helvetti, jota561377Kerro kaivattusi nimi tai nimikirjaimet
🌠 Tähdenlento! Kirjoittamalla kaivattusi nimen tai nimikirjaimet tähän, saattaa toiveesi toteutua.491321Tämmönen höpsö
Höpönassu mä olen. En mikään erikoinen…hölötän välillä ihan levottomia. Tykkäisit varmasti jos olisin siellä sun vieress441296Heräsin taas sinä mielessä
Miten voi haluta toista näin paljon? 😳 Kyllä meillä on muutenkin hyvä yhteys. Ehkä se tekee myös tästä niin voimakkaan?651281